Zpět na » Ostatní » Přehled zápasů kvalifikace na ME 2012: Ázerbajdžán překvapivě zdolal Turecko, zápas Itálie se Srbskem se kvůli nepokojům neuskutečnil

Ostatní - Přehled zápasů kvalifikace na ME 2012: Ázerbajdžán překvapivě zdolal Turecko, zápas Itálie se Srbskem se kvůli nepokojům neuskutečnil

Přehled zápasů kvalifikace na ME 2012: Ázerbajdžán překvapivě zdolal Turecko, zápas Itálie se Srbskem se kvůli nepokojům neuskutečnil © uefa.com - Španělé v krásném zápase porazili Skotsko, první gól zápasu vstřelil těsně před koncem prvního poločasu David Villa

2

12.10. - REVIEW Velké překvapení na úvod úterních zápasů se zrodilo v Ázerbajdžánu, kde domácí reprezentaci porazili Turecko, které po dvou výhrách na úvod kvalifikace po druhé v řadě prohráli. Turci prohráli minulý týden venku s Německem a nyní překvapivě podlehli Ázerbajdžánu.

Fotbalisté Česka zvládli svůj úkol, z Lichtenštejnska si odvážejí povinné tři body po dvoubrankové výhře. Češi mají na svém kontě po třech odehraných zápasech šest bodů. Češi jsou na druhém místě za vedoucím Španělskem.

Velmi vzrušující zápas nabídl duel Belgie s Rakouskem. V zápase padlo celkem osm branek a také jedna červená karta. Obě mužstva se až do závěrečného hvizdu přetahovaly o vítězství.

Zápas mezi Itálií a Srbskem byl kvůli výtržnostem předčasně ukončen. Více informací naleznete zde.

Skupina A

Turecko utrpělo druhou porážku v řadě. Minulý týden prohráli s Německem, což není nijak velkým překvapením, ale to, že Turecko podlehne Ázerbajdžánu, netipoval zřejmě nikdo. Ázerbajdžán rozhodl o svém vítězství v závěru prvního poločasu, kdy se přesně trefil Sadygov, který se tak stal jediným úspěšným střelcem zápasu.

Německo zvítězilo již počtvrté v řadě, když třemi góly ve druhém poločase rozhodli o své výhře nad Kazachstánem. Pouhé tři minuty po výkopu druhé půle se prosadil Miroslav Klose, což jen potvrdilo, že se mu nyní velmi daří v reprezentaci, zatímco v lize se prosazuje marně. Německo má na svém kontě dvanáct bodů za čtyři vítězství a s přehledem vede tabulku skupiny A.

Velmi zajímavý a napínavý zápas nabídlo střetnutí Belgie s Rakouskem. Země belgických pralinek se dostala v jedenácté minutě do vedení, jenže Rakousko ještě do konce prvního poločasu dokázalo zápas otočit. Belgie poté srovnala, v zápětí však ale opět prohrávala. Vyloučení Rakušana Scharnera Belgie zužitkovala a převážila misku vah na svoji stranu. Belgie se ale třech bodů nedočkala. V závěru zápasu dokázalo oslabené Rakousko vyrovnat na 4:4 a oba týmy si tak body dělily.

Ázerbajdžán - Turecko 1:0 (1:0)

Branka: 38´ Sadygov

Kazachstán - Německo 0:3 (0:0)

Branky: 48´ Klose, 76´ Gomez, 85´ Podolski

Belgie - Rakousko 4:4 (1:2)

Branky: 11´ Vossen, 47´ Fellaini, 87´ Ogunjimi, 89´ Lombaerts - 14´ a 62´ Schiemer, 29´ Arnautovic, 90´ Harnik

Skupina B

Fotbalisté Arménie si s přehledem poradili s Andorrou, kterou s přehledem porazili 4:0. Domácí reprezentanty poslal do vedení již ve čtvrté minutě zápasu Ghazaryan. Další gól přidal ještě v prvním poločase Mkhitaryan a Movsisyan. Výhru Arménie pečetil v úvodu druhého poločasu Pizzelli.

Slovensko po prohře s Arménií remizovalo s Irskem, které se v šestnácté minutě ujalo vedení zásluhou Ledgera. Slováci dokázali po půlhodině skóre vyrovnat. V šestatřicáté minutě vstřelil poslední gól zápasu Durica. Slovensko i Irsko mají po tomto utkání shodně sedm bodů. Ke dvěma dnešním soupeřům se připojuje i Arménie, která má na svém kontě stejný bodový zisk.

Rusové porazili Makedonii, díky jediné brance, kterou v osmé minutě zaznamenal Kerzhakov, ten tak rozhodl o tom, že si Rusku odváží z Makedonie tři body po těsné výhře 1:0.

Skupina C

Severní Irsko se rozešlo z Faerskými ostrovy smírně 1:1. Faerské ostrovy se ujali vedení v šedesáté minutě se prosadil Holst. Severní Irsko muselo vyrovnat, aby si odvezli alespoň bod a nepostarali se o další nečekaný výsledek. Severní Irsko se nakonec vyrovnávacího gólu dočkalo v šestasedmdesáté minutě, kdy na konečných 1:1 vyrovnával Lafferty.

Zápas mezi Estonskem a Slovinskem rozhodl jediný a zároveň nešťastný gól. Vlastní branku si v šestašedesáté minutě vstřelil Sidorenkov, který tak vlastní brankou rozhodl o osudu utkání a o tom, že si Slovinsko odnáší ze zápasu všechny tři body.

Faerské ostrovy - Severní Irsko 1:1 (0:0)

Branky: 60´ Holst - 76´ Lafferty

Estonsko - Slovinsko 0:1 (0:0)

Branka: 66´ Sidorenkov (vlastní gól)

Itálie - Srbsko, předčasně ukončeno

Skupina D

Bělorusko po dvou remízách s Rumunskem a Lucemburskem navázalo na úvodní zápas kvalifikace na Euro 2012, ve kterém porazilo nejtěsnějším rozdílem 1:0 Francii. Nyní si reprezentanti Běloruska poradili s Albánií, kterou porazili snadno 2:0. Bělorusové zatím během kvalifikace neinkasovali ani jeden gól.

Krize Francie je s největší pravděpodobností pryč. Země Galského kohouta si poradila s Lucemburskem. Francii poslal do vedení ve dvaadvacáté minutě přesnou trefou Benzema. V čtyřiapadesáté minutě viděl Petters druhou žlutou a následně červenou kartu. Lucembursko dohrávalo zbytek zápasu o deseti, čehož Francie dokázala využít. Ve druhém zápase po sobě se prosadil Gourcuff.

Bělorusko - Albánie 2:0 (1:0)

Branky: 10´ Rodionov, 77´ Krivets

Francie - Lucembursko 2:0 (1:0)

Branky: 22´ Benzema, 76´ Gourcuff

Skupina E

Velmi zajímavou koncovku nabídl duel mezi Finskem a Maďarskem. Úvodní gól zápasu padl v padesáté minutě, hosty poslal do vedení Szalai. Finsko chtělo vyrovnat a to se jim nakonec povedlo. Čtyři minuty před koncem srovnal skóre Forssell, přesto si domácí neodnesli ze zápasu ani bod. V samém závěru utkání rozhodl totiž o výhře Maďarska Dzsudzsak.

Nizozemsko pokračuje ve své vítězné šňůře. Nyní si lehce poradilo v zajímavém zápase se Švédskem. Holandsko zvítězilo 4:1, o čtyři góly v síti Švédů se přitom postarali pouze dva hráči. Huntelaar vstřelil dvě branky, stejně jako Afellay. V závěru zápasu upravil kosmeticky skórující Granqvist.

Ve třetím zápase skupiny E si zvítězilo Moldavsko nad San Marinem, které je outsiderem skupiny, o čemž svědčí i jeho výsledky. San Marino má za sebou čtyři porážky, během nichž nevsítilo žádnou branku a naopak jednadvacet jich inkasovalo.

Skupina F

Lotyšsko vybojovalo bod v posledních okamžicích zápasu. Gruzie se ujala v čtyřiasedmdesáté minutě vedení, když ji do vedení poslal Siradze. Do samotného závěru zápasu to vypadalo, že si Gruzie dokráčí pro tři body, jenže v nastavení se prosadil Cauna. Lotyšsko díky němu remizovalo s Gruzií 1:1.

V utkání mezi Řeckem a Izraelem se diváci dočkali tří branek, o všechny se postarali reprezentanti Řecka, které poslal ve dvaadvacáté minutě do vedení Salpingidis. V jednapadesáté minutě bylo ale vyrovnáno. Vlastní gól si vstřelil Spiropoulos, naštěstí ho to ale příliš mrzet nemuselo, protože Řecko se za pouhé tři minuty ujalo opět vedení a zvítězilo 2:1.

Lotyšsko - Gruzie 1:1 (0:0)

Branky: 90´ Cauna - 74´ Siradze

Řecko - Izrael 2:1 (1:0)

Branky: 22´ Salpingidis, 62´ Karangounis (pen.) - 59´ Spiropoulos (vlastní gól)

Skupina G

Švýcarsko si poměrně jednoduše poradilo s Walesem. Švýcaři porazili Wales 4:1. K vítězství domácích přispěl dvěmi brankami Stocker, který vstřelil úvodní i závěrečnou branku zápasu. Jediným úspěšným střelcem Walesu byl Bale, který ve třinácté minutě vyrovnával na 1:1, nebylo to však nic platné.

Ve Wembley se utkala Anglie s Černou Horou o vedení v kvalifikační skupině G. Diváci se ale nedočkali po devadesáti minut jediné branky, a tak zápas skončil nerozhodným výsledkem 0:0. Černá Hora zůstavá po remíze s počtem deseti bodů ve vedení, má však odehráno o zápas více než druhá Anglie, která získala zatím sedm bodů.

Švýcarsko - Wales 4:1 (2:1)

Branky: 8´ a 89´ Stocker, 21´ Streller, 82´ Inler (pen.) - 13´ Bale

Anglie - Černá Hora 0:0

Skupina H

Dánové potvrdili roli favoritů, když dvoubrankovým rozdílem porazili Kypr. Dánsko svádí souboj na dálku o druhé místo skupiny H. Dánsko rozhodlo o své výhře gólem z úvodu a závěru druhého poločasu. Dánsko porazilo Kypr 2:0 a na svém kontě má po třech odehraných zápasech šest bodů.

Ve druhém úterním zápase si Portugalsko poradilo s Islandem, který porazilo 3:1. Portugalsko poslal už ve třetí minutě Cristiano Ronaldo. Island na vedoucí gól ale dokázal zareagovat v sedmnácté minutě, kdy se prosadil Helguson. Za pouhých deset minut se ale Portugalci ujali opět vedení, které ve dvaasedmdesáté minutě ještě navýšil Postiga. Portugalsko se po výhře nad Islandem dostalo na druhé místo skupiny H se sedmi body, odehráno má však na rozdíl od ostatních týmů o zápas více.

Dánsko - Kypr 2:0 (0:0)

Branky: 47´ Rasmussen, 81´ Lorentzen

Island - Portugalsko 1:3 (1:2)

Branky: 17´ Helguson - 3´ Ronaldo, 27´ Meireles, 72´ Postiga

Skupina I

Čeští fotbalisté navázali na výkon ze zápasu proti Skotsku a snadno porazili Lichtenštejnsko 2:0. Češi se dostali do vedení po dvanácti minutách, kdy se přesnou střelou pod břevno prosadil Necid. V devětadvacáté minutě zvýšil Kadlec, svým premiérovým gólem v dresu národního týmu, na dvoubrankový rozdíl. Naši reprezentanti si vytvořili šance i ve druhém poločase, jenže je trestuhodně zahodili.

Španělsko, favorit kvalifikační skupiny I, si do Skotska přijelo pro všechny tři body. Španělé se dostali v pětapadesáté minutě do dvoubrankového vedení, jenže za pouhé tři minuty dokázal snížit Naismith a za dalších osm minut už bylo srovnáno. Španělsko ztratilo během jedenácti minut dvoubrankové vedení, hlavně kvůli vlastní brance Piqueho. Španělé přesto dosáhli na vytoužené tři body. Vítěznou branku zaznamenal jedenáct minut před koncem Llorente.

Česká republika - Lichtenštejnsko 0:2 (0:2)

Branky: 12´ Necid, 29´ Kadlec

Skotsko - Španělsko 2:3 (0:1)

Branky: 58´ Naismith, 66´ Pique (vlastní gól) - 44´ Villa (pen.), 55´ Iniesta, 79´ Llorente