Zpět na » Ostatní » Hráč víkendu: Edin Džeko, exteplický Vlk na vrcholu

Ostatní - Hráč víkendu: Edin Džeko, exteplický Vlk na vrcholu

Hráč víkendu: Edin Džeko, exteplický Vlk na vrcholu © bild.de - Edin Džeko

6

06.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Džeko brzy přerostl Ústí, pak Teplice a něco podobného se mu stává i s Wolfsburgem. Proti Hoffenheimu hrálo jeho mužstvo špatně, ale spasil jej nejlepší kanonýr klubu. Edin Džeko dal dvě branky a u jedné asistoval.

Každý týden zvolí redaktoři hráče, který o víkendu nejvíce zaujal, z anglické, italské, německé, španělské a francouzské ligy. Z těchto pěti fotbalistů pak vzejde absolutní vítěz, takzvaný Hráč víkendu.

HRÁČ VÍKENDU: EDIN DŽEKO

Před zápasem Džeko vesele rozpravoval se svým reprezentačním kolegou Ibiševičem, ale po úvodním hvizdu šlo kamarádství stranou. Ačkoliv byl po celý zápas Hoffenheim aktivnější a právě Ibiševič připravil pro své spoluhráče dvě tutovky, vyhrál jednoznačně Wolfsburg.

V prvním poločase si Džeko naběhl mezi stopery, v pravý moment udělal krok do strany a hlavičkoval zcela osamocen - 1:0. Další jeho chvíle přišly čtvrt hodiny před koncem, tabule už ukazovala dvougólové vedení Vlků. Bosenský sniper nejprv levačkou nabil Misimovičovi, který dal na 3:0, za minutu si pak naběhl na zadní tyč na Grafiteho výzvu a uzavřel gólový účet. Fantastické utkání.

Hráč Premier League: Adam Johnson

Manchester City si poradil s Burnley na jeho hřišti 6:1, všechny jeho ofenzivní star zářily. Emanuel Adebayor dal dvě branky, parádním výkonem se prezentovali také Carlos Tevez a Craig Bellamy, ale nade všemi vyčníval muž, který se do listiny střelců nezapsal. Dvaadvacetiletý záložník Adam Johnson hned v úvodu trefil tečovanou střelou tyč, jinak se staral o milimetrové asistence. Tři gólové přihrávky z něj udělaly nejlepšího hráče Premier League, alespoň co se uplynulého víkendu týče.

Hráč Primery Division: Bojan Krkič

Mladý fotbalista nedostává pod koučem Guardiolou moc příležitostí, a tak se každou snaží co nejlépe využít. V utkání proti Bilbau se mu to povedlo náramně. Vinou zranění ofenzivních hráčů fotbalisty hrál od začátku a stal se hrdinou zápasu. Dal druhý a třetí gól svého týmu a v podstatě zlomil odpor soupeře.

Hráč Serie A - Thiago Motta

Brazilský záložník potvrdil svou vzrůstající formu a v zápase proti Bologni vstřelil dvě branky. Oba góly byly velice pohledné a pro Brazilce s italským pasem to byla teprve druhá a třetí trefa. Motta svému týmu tak zajistil tři body a stále je udržel v čele italské Serie A.

Hráč Ligue 1 - James Fanchone

Útočník Lorientu rozhodl duel 31. kola proti poslednímu Grenoblu a stále tak udržel šance svého týmu na pohárové příčky. Věčný náhradník přišel na hřiště až v 76. minutě a o 9 minut později vstřelil krásnou a pro něj překvapivě teprve první branku v sezóně.