Zpět na » Ostatní » Zápisníček Radka Dosoudila, 5. díl

Ostatní - Zápisníček Radka Dosoudila, 5. díl

0

05.09. - O uplynulém víkendu byl Radek Dosoudil u divoké přestřelky Artmedie s Banskou Bystricí, zápas skončil nakonec vítězstvím bratislavského týmu 6:3.

Nás čekal s Artmedií duel s Banskou Bystricou. Bylo povinností v tomto utkání zvítězit, aby se nám čelo tabulky příliš nezvdálilo. Začali jsme ovšem velice vlažně a hosté se dostali ve čtvrtnácté minutě do vedení. Gól v naší síti nám však pomohl, soupeře jsme zatlačili a do konce prvního poločasu nasázeli do jeho sítě tři góly.

Druhý poločas se odehrával v naprosto stejném scénáři. Hosté z kraje poločasu snížili ze standartní situace na 3:2. Po inkasovaném g=olu jsme převzali otěže zápasu do svých rukou, soupeř absolutně nestíhal a výsledkem bylo konečné skóre 6.3, když hosté snižovali ke konci zápasu po nádherné trefě Semana.

Inkasovali jsme tři branky, což je moc. Diváci odcházeli ze stadionu spokojeni a to bylo to nejpodstatnější.

V dalším utkání skončila neporazitelnost Nitry, která zamířila na hřiště trápícího se Slovanu. Hosté sice vedli, když se v první minutě trefil Ĺ imončič, ale o deset minut později vyrovnal z penalty Ibragimov. Hrál se velice pohledný fotbal, ovšem domácí zajímalo pouze vítězství. V týdnu se spekulovalo o pozici trenéra Slovanu, že jedině vítězství ho na tomto postě může udržet. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas začal jako ten první, jen v opačném gardz. Hosté byli myšlenkami v kabině a hned po třiceti vteřinách prohrávali 1:2. Do konce utkání se skóre už neměnilo, domácí získali důležité tři body, naopak hosté
letos poprvé vyšli naprázdno.

Žilina si doma poradila se Sencem 2:0. Skóre mohlo být daleko vyšší, ale domácí zahodili několik super šancí a tak zvítězili pouze o dvě branky. Ružomberok přivítal na svém hřišti Košice, které se lepší kolo od kola. Domácí rozhodli o svém vítězství v nastaveném čase a to hráli pouze v deseti hráčích. Pikantní byla tisková konference, kde hostující trenér Kozák napadl českého kouče Ružomberoku, pana Bičovského!!! V dalších utkáních remizovali Zlaté Moravce doma s Trnavou bez branek a Trenčín s Dubnicou 2:2.