Zpět na » Ostatní » Janczyk zachránil CSKA bod se Spartakem

Ostatní - Janczyk zachránil CSKA bod se Spartakem

0

03.09. - Ve šlágru 23. kola ruské Premier Ligy remizoval vedoucí Spartak Moskva s CSKA Moskva 1:1, přičmež hostům zachránil alespoň bod až v poslední minutě devatenáctiletý polský útočník Dawid Janczyk. Lokomotiv Moskva si v poklidu dokráčel pro tři body v duelu s posledním Rostovem.

Rekordní návštěva ruské ligy 68 000 diváků sledovalo nedělní bitvu mezi městskými rivaly Spartakem a CSKA Moskva. Domácí se dostali do vedení po třiceti minutách hry, když Brazilec Mozart proměnil pokutový kop. Radost domácích fanoušků však byla předčasná, protože v posledních sekundách hry se trefil střídající Dawid Janczyk a zajistil hostům bod.

"Jsem moc šťastný, že se mi povedlo dát gól a máme bod. Nedokážu ani popsat, co se ve mě dělo, když jsem viděl míč v síti. Už jsem sice skóroval v pohárovém utkání, ale trefit se v lize je o něčem jiném. Ale hrdina zápasu rozhodně nejsem, to fanoušci se můžou nazývat hrdiny. Nepamatuji si moc zápasů, kdy by jich přišlo tolik," chválí početné publikum mladý polský útočník, který do CSKA přišel poté, co zazářil na MS dvacítek, kde ve čtyřech zápasech vstřelil tři góly.

"Se svojí rolí v týmu jsem spokojený. Každý chce hrát, ale mě nevadí, že naskakuju jako střídající hráč. I náhradník může být důležitý, což jsem dnes ukázal. Ale je to úspěch celého týmu, ne jen můj," dodává Janczyk, za kterého CSKA v červenci zaplatilo Legii Warszawa 4,2 milionu eur.

Spartak Moskva si remízou hodně zkomplikoval svoji situaci. Pětibodový náskok je pryč, momentálně vedou svěřenci Stanislava Čerčesova pouze zásluhou lepšího skóre před druhým Zenitem Petrohrad, Ten měl o víkendu snazší pozici, protože nastoupil proti Krasnodaru. Jediný gól utkání vstřelil Konstantin Zirjanov. Vítězství si vychutnal i Radek Ĺ írl, na straně poražených odehrál celý zápas i Roman Lengyel.

Boj o titul ještě navzdává ani FK Moskva, který už v pátek dokázal porazit Nalčik 1:0 zásluhou nové posily Maxiho Lopéze. Roman Hubník nechyběl v domácí sestavě, záložník Tomáš Čížek přišel do hry v 68. minutě.

Do bojů o nejvyšší příčky může promluvit i Dynamo Moskva, které však ztrácí už šest bodů. V pátek však především díky dvěma brankám Igora Semšova porazilo Tomsk 3:1.

Saturn Moskva také ještě může pomýšlet alespoň na poháry, o víkendu porazil až gólem v poslední minutě Chimki 1:0. Další čisté konto si připsal bývalý liberecký gólman Antonín Kinský. Nulu vychytal i Marek Čech, jehož Vladivostok remizoval 0:0 se Samarou. Marián Palát proseděl celé utkání na lavičce. Vladivostok čeká ještě tuhý boj o záchranu, na kterou momentálně ztrácí dva body.

Téměř v beznadějné situaci je naopak poslední Rostov, který dokázal během 23 kol vyhrát pouze jednou a jeho šance na záchranu jsou minimální. Naposledy si z Rostova odvezl všechny body Lokomotiv Moskva díky brankám Odemwingieho a Syčeva.

Tabulka kanonýrů doznala jistého posunu, alespoň co se týče počtu branek. Dvojice Roman Adamov - Vagner Love už má na kontě 11 zásahů, třetí Pavljučenko rovných 10.