Zpět na » Ostatní » Výsledky 2. kola Slovenského poháru

Ostatní - Výsledky 2. kola Slovenského poháru

0

18.09. - Přinášíme výsledkový souhrn zápasů druhého kola Slovenského poháru, ze kterého postoupily například kluby hrající Corgoň ligu Nitra, Trenčín, Košice, Ružomberok a Ĺ lovan Bratislava.

MFK Ružomberok (CL) - Dukla Banská Bystrica (CL) 2:0 (0:0), do 3. kola SP postupuje Ružomberok
Góly: 52. P. Maslo, 74. Pilár, ŽK: 64. Balaško - 3. Saláta, 28. Boroš, 62. Tomaček, 80. Kamas, rozhodovali: Chmura - Ružbarský, Bobko, 1589 divákov

V prvom polčase zahrávali domáci dva pokutové kopy, no M. Bakoš v 3. min a po ňom ani Božok v 38. min Boroša v bránke hostí neprekonali. Ružomberčania boli počas celého duelu aktívnejší a postup si zaslúžili. Pod Čebraťom to však bol futbal len priemernej úrovne. Skóre duelu otvoril v 52. min ďalekonosnou strelou Peter Maslo, postupovú poistku zariadil v 74. min zblízka Pilár.

Spartak Vráble (II.) - Ĺ K Slovan Bratislava (CL) 0:3 (0:1)
, do 3. kola SP postupuje Slovan Bratislava
Góly: 9. Kosmeľ, 60. Slovák (z pok. kopu), 85. P. Sedlák, ŽK: 49. Ibragimov, 69. Sylvestr (obaja Slovan), rozhodovali: Fajčík - Košecký, Petrinec, 1553 divákov

Domáci doplatili na prílišný rešpekt z favorizovaného súpera v úvode stretnutia. Už v 9. min prekvapil Kosmeľ z takmer 30 metrov Vojteka a otvoril skóre. Keďže Vráble nedokázali využiť svoje príležitosti, tešili sa opäť hostia z Bratislavy. V 60. min premenil pokutový kop Slovák a päť minút pred koncom stretnutia uzavrel strelecký účet duelu po peknej individuálnej akcii Sedlák.

MFK Košice (CL) - LAFC Lučenec (I.), 1:0 (1:0), do 3. kola SP postupuje MFK Košice
Gól: 36. J. Majoroš, ŽK: 44. Bašista - 8. Houžvička, 76. Staško, 78. Baranyai, ČK: 17. Houžvička (Lučenec) po 2. ŽK, rozhodovali: Kačenga - Benko, Klovanič, 450 divákov

Na východe Slovenska to bolo od začiatku vyrovnané stretnutie. Od 17. min však hrali hostia bez vylúčeného Houžvičku, ktorý dostal druhú žltú kartu a väčšinou sa v zápase už len bránili. Košičania mali územnú prevahu, vypracovali si niekoľko šancí a o ich postupe rozhodol napokon jediný gól Majoroša v závere prvého polčasu.

FK Spišská Nová Ves (II.) - MĹ K Tesla Stropkov (II.), 1:0 (1:0)
, do 3. kola SP postupuje Spišská Nová Ves
Gól: 27. Hamráček, bez kariet, rozhodovali: Mriglot - Ă�dám, Jenčura, 300 divákov

V dueli mužstiev z tretej najvyššej slovenskej súťaže sa hral svižný futbal. Domáci kombinačnou hrou prevýšili súpera a zaslúžene zvíťazili. O jediný gól stretnutia sa po peknej kombinačnej akcii postaral v 27. min Hamráček.

MFK Topvar Topoľčany (II.) - Inter Bratislava (I.) 1:3 (1:0), do 3. kola SP postupuje Inter Bratislava
Góly: 31. Mucha - 55. a 73. Hodek, 90.+ Matovič (z pok. kopu), ŽK: 72. Čuhák - 45. Čikoš, 57. Kučera, 80. Matovič, ČK: 90.+ Vermeš (Topoľčany) za hru rukou v pokutovom území, rozhodovali: Horváth - Klačko, Kapusta, 814 divákov

V prvom polčase využili z viacerých gólových príležitostí domáci jednu Muchom. Hosťujúci Inter však po prestávke zlepšil svoj výkon a rozhodol o svojom postupe do 3. kola. Gólovo sa dvakrát presadil Hodek a v nadstavenom čase premenil pokutový kop Matovič.

TJ Sokol Dolná Ždaňa (III.) - ZTS Dubnica nad Váhom (CL) 0:2 (0:2), do 3. kola SP postupuje Dubnica
Góly: 5. a 43. T. Zápotoka, bez kariet, rozhodovali: Vlk - Schmidt, Farkaš, 1000 divákov

Corgoňligista z Dubnice bol počas celého zápasu lepším tímom. Približne tisícka divákov videla v Dolnej Ždani futbal dobrej úrovne, s gólovými príležitosťami na oboch stranách. Zverenci trénera Juraja Bútoru rozhodli o svojom postupe už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadil Tomáš Zápotoka. V 5. min ho najskôr poslal do brejku brat Ján a dve minúty pred odchodom do kabín mu prihrávkou ponúkol druhý presný zásah v stretnutí tretí Zápotoka do partie Lukáš.

MFK Dolný Kubín (II.) - FK Žiar nad Hronom (II.) 2:3 (0:0)
, do 3. kola SP postupuje FK Žiar nad Hronom
Góly: 49. a 75. Paško - 57. a 89. Karakačanov, 60. Dekýš, ŽK: 12. Siman, 20. Janký, 59. J. Čarnota - 26. Bednár, 37. Michalička, rozhodovali: Ronec - Debnár, Králik, 300 divákov

Duel druholigistov v prvom polčase nepriniesol žiaden gól. Domáci mali v celom zápase množstvo šancí, úspešný však bol iba Paško, ktorý dvakrát rozvlnil sieť hostí. Futbalisti Žiaru nad Hronom však boli oveľa efektívnejší a z troch príležitostí strelili tri góly, vďaka ktorým si vybojovali postup do ďalšieho kola. Rozhodujúci gól strelil v 89. min Karakačanov.

FK DAC 1904 Dunajská Streda (II. liga) - AFC Nové Mesto nad Váhom (II.) 2:0 (1:0)
, do 3. kola SP postupuje FK DAC 1904 Dunajská Streda
Góly: 32. a 76. Belkovics, ŽK: 11. T. Libič - 74. Pavol Ĺ upka, rozhodovali: A. Somoláni - Martiš, Páchnik, 900 divákov

Dunajská Streda mala počas celého duelu územnú prevahu. O postupe domácich rozhodol dvoma presnými zásahmi Belkovics, keď v 32. min využil prihrávku Bognára a štvrťhodinu pred koncom po samostanom prieniku stanovil konečný účet duelu.

AS Trenčín (CL) - Slovan Duslo Ĺ aľa (I.) 1:0 (1:0), do 3. kola SP postupuje AS Trenčín
Gól: 19. Jašurek, ŽK: 17. Minarčík - 68. Mahút, 77. Klusa, rozhodovali: Richtárik - Likavský, Bóllo, 850 divákov

Domáci corgoňligista sa s húževnatým prvoligistom natrápil a postúpil iba po najtesnejšom víťazstve, ktoré mu zabezpečil v 19. min peknou "rybičkou" Jašurek. Okrem toho Trenčín v druhom polčase zásluhou najlepšieho hráča na ihrisku Kamenského dvakrát trafil žrď, no domáci sa väčšinou len utápali v nemohúcnosti tvoriť hru a v nepresnostiach. Hostia podnikali nebezpečné rýchle protiútoky, v 34. min im rozhodca po jednom z nich neuznal gól pre ofsajd. Avšak vzhľadom na miernu prevahu v zápase sa javí postup favorita ako zaslúžený.

FC Senec (CL) - FC Nitra (CL) 1:3 (1:0)
, do 3. kola SP postupuje FC Nitra
Góly: 26. Ujlaky - 61. Babic, 85. Čurgali, 90. A. Hesek, ŽK: 30. Kozár (Senec), rozhodovali: P. Hrčka - Rendko, Poláček, 328 divákov

Senčania sa v prvom polčase ujali vedenia, keď presne zakončoval Ujlaky. Po zmene strán však v dueli dvoch corgoňligistov dokázala Nitra, ktorá je momentálne lídrom najvyššej súťaže, tromi gólmi zvrátiť priebeh zápasu vo svoj prospech. Po hodine hry Babic vyrovnal, v závere sa presadili aj Čurgali s kanonierom spod Zobora - Andrejom Hesekom.