Zpět na » Ostatní » Zápisníček Radka Dosoudila, 6. díl

Ostatní - Zápisníček Radka Dosoudila, 6. díl

0

19.09. - Obránce Artmedie, Radek Dosoudil, se s námi opět podělil o své zážitky ze slovenské nejvyšší soutěže. Jeho tým zažil na hřišti Sence drama s vítězným koncem. Kromě tohoto utkání Radek Dosoudil komentuje i další duely 9. kola Corgoň ligy.

"V 9.kole jsme s Artmedií zavítali na hřiště posledního Sence. Utkání pro nás začalo výborně, když jsme už ve 2. minutě vstřelili branku. O tři minuty později to bylo už o 2 branky a vypadalo to, že budeme moci šetřit síly na pohárový zápas proti Panathinaikosu Atény. Jenže domácí po půlhodině snížili ze standardní situace a do kabin se šlo za stavu 1:2. Druhý poločas byl z naší strany špatný, domácí vycítili šanci a chtěli vyrovnat. Jenže v 76. minutě nám vyšel brejk, náš kapitán Kozák nádherně vysunul střídajícího Ďuricu, který byl faulován v pokutovém území a kopala se penalta. Sám faulovaný hráč penaltu proměnil, a znovu z toho bylo naše vedení o dva góly. Domácím se ještě podařilo zápas zdramatizovat,v 81. minutě snížil Ujlaky. Vedení jsme si už pohlídali a ze Sence si přivezli povinné 3 body. V dalším utkání utrpěla debakl mistrovská Žilina, která prohrála v Trnavě 4:1. Domácí odehráli výborné utkání a po zásluze si připsali do tabulky všechny tři body. Utkání sledovalo přes 11 tisíc diváků a atmosféra na stadionu byla fantastická. Domácí fanouškové celý zápas povzbuzují a patří k těm „nej“ na celém Slovensku. Na první místo tabulky se vrátila Nitra, která doma přejela Ružomberok 3:0 a hostující trenér Bičovský po utkání řekl, že to byl zatím nejhorší výkon pod jeho vedením. Hosté si nevytvořili žádnou vážnější šanci, naopak domácí mohli zvítězit ještě větším rozdílem. První domácí vítězství si připsala Dubnica, která porazila Zlaté Moravce 4:1. Ve výborných výkonech pokračují hráči Košic, kteří na svém hřišti porazili Trenčín 4:0. Hosté odolávali pouze první poločas, který skončil bez branek. Ve druhém se už projevila kvalita domácích a výsledkem byly 4 branky. V posledním utkání remizovala Banská Bystrica doma se Slovanem. Ani jeden z týmů si nevytvořil vážnější šanci a utkaní tak skončilo spravedlivou remízou 0:0."