Zpět na » Ostatní » Výsledky 10. kola Corgoň ligy - Slovan vyhrál 3:0

Ostatní - Výsledky 10. kola Corgoň ligy - Slovan vyhrál 3:0

0

22.09. - Přinášíme Vám výsledky sobotních zápasů slovenské Corgoň ligy. Slovan Bratislava vyhrál doma nad Sencem 3:0, z vítězství se radovala i Žilina, Trenčín a Košice, Ružomberok uhrál s Banskou Bystricí pouze remízu. V zápase se však blýskl útočník Marek Bakoš, který vstřelil v rozmezí pár sekund dvě branky.

Ĺ K Slovan Bratislava - FC Senec 3:0 (1:0)
Branky: 8. Ľ. Meszároš, 83. P. Sedlák, 85. Sylvestr, ŽK: 28. O. Szabó, 59. Ižvolt - 38. Nemček. Rozhodčí: Ĺ ipoš - D. Hrčka, Kéry. Diváků: 1682.

Slovan: J. Mucha st. - Kosmeľ, Dobrotka, Hanek, O. Szabó - Slovák (49. Ibragimov), Chlebek, P. Sedlák, Ižvolt (61. Mojský) - Ľ. Meszároš (80. Masaryk), Sylvestr
Senec: J. Novota - M. Drahno, Marcin, Gábriš, Pecha (82. Kitaš) - Koiš (71. Hoferica), Nemček, Matej Kováč, Papaj - Ujlaky - Augustín (82. Kuráň)

Favorizovaný Slovan začal duel ofenzivně a z úvodního tlaku vytěžil již v osmé minutě první branku, když Sedlák posadil centr z levé strany přesně na hlavu Meszároše a ten nedal gólmanovi hostí žádnou šanci - 1:0. O tři minuty později zkoušel akrobatické nužky po Slovákovém centru Ižvolt, ale Novotého branku minul. Belasi měli více ze hry, v devatenácté minutě netrefil ideálně hlavou po centru Szabóa míč mladý Sylvestr. O chvilku později zkoušel z dálky štěstí Ižvolt, ale podobně jako na druhé straně hlavou Augustín neuspěl. Po půl hodině hry vysunul Chlebek pěkně Meszároše, ale s jeho pokusem si Novota s menšímy problémy poradil. V dalším průběhu prvního poločasu kvalita hry upadla a oba týmy se utápěly ve středu pole.

V úvodu druhé půle zaujal aktivitou na pravé straně Kosmeľ, na jehož centrovaný míč Meszároš nestačil a dobíhající Ižvolt z ostrého úhlu nenamířil přesně. V pětapadesáté minutě měl po dobrém míči z levé strany příležitost střídající Ibragimov, ale pozorný Novota si s jeho střelou poradil. O devět minut později se sám před hostujícím brankářem ocitl Sylvestr, ale nedokázal ho podstřelit. V posledních dvaceti minutách se osmělili i hosté, ale do vyložených šancí se naproti tomu nedostávali. O vítězství domácích rozhodl sedm minut před koncem zápasu po závaru v šestnáctce zblízka Sedlák a o dvě minuty později završil po inviduální akci z levé strany se střelou mezi nohy Novoty se štěstím Sylvestr na konečných 3:0.

MĹ K Žilina - ZTS Dubnica 4:1 (2:1)
Branky: 14., 61. a 68. Porázik, 28. Jež - 43. J. Zápotoka, ŽK: 82. Zimen, 84. Nosek, 89. Seye (všichni Dubnica). Rozhodčí: Ĺ uniar - Weiss, Kubačka. Diváků: 2697.

Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, Tesák (81. Vladavič) - Zd. Ĺ trba - Breška, Devátý, Jež - Lietava (55. Ĺ tyvar), Porázik (73. Ančic)
Dubnica: D. Perniš - Zimen, Adámik (39. Jánošík), Nosek, Ondráš - Obert, Držík, J. Zápotoka (74. M. Filo ml.), L. Zápotoka - Seye, T. Zápotoka (63. Kiška)

Žilinští byli od začátku střetnutí s Dubnicí lepším týmem, ale hosté nepřijeli jen bránit, V osmé minutě vyslal pěknou střelu k levé tyči Pernišovo brány Ĺ trba, ale gólman hostí jeho pokus vytěsnil na roh. O něco později Breškovu střelu vyrazil Perniš do strany, ale Lietava trestuhodně přestřelil odkrytou bránu. Ve čtvrtnácté minutě dostal Porázik za šestnáctkou do volného prostoru míč a pěknou střelou poslal domácí do vedení - 1:0. Po necelé půlhodině hry se domácí opět těšili. Lietava před středovou čárou vybojoval balon a vysunul do brejku Brešku, jeho lop Perniš ztlumil, Porážik míč přihrál Ježovi, který nechytatelnou střelou zvýšil na 2:0. Hosté se potom též osmělili. Zimen pálil z dálky křížnou střelou těsně vedle a ve čtyřicáté minutě se do míče zpoza vápna opřel Obert, ale jeho pokus směřující do levého horního rohu Kuciak nádherně vytazil na roho. Dubničané byli svoji aktivitu odměněni ve 43. minutě, kdy Zápotoka přibližně ze dvaceti metrů vysztřelil a míč se od Pekárikových zad odrazil opačným směrem, kde byl připrabený Kuciak - 2:1.

Po přestávce Žilinští zpřesnili hru a přidali i další branky. Po hodině hry Porázik poslal Pernišem vyražený míč do sítě a o šest minut později završil svůj hattrick, když centr Ježe proměnil z voleje na čtvrtou branku Žiliny - 4:1. Domácí až do závěru zápasu potom kontrolovali hru a náskok mohli zvýšit ještě pět minut před koncem, když po Breškově sólu a Nosákovo faulu v pokutovém území měli výhodu pokutového kopu. Jež však poslal balon z penaltové značky jen do pravé tyče.

MFK Košice - FC Nitra 2:1 (1:1)

Branky: 26. Cicman, 48. Kolbas - 42. Babic, ŽK: 90.+ Putnocký - 43. Ĺ imončič, 67. Grajciar. Rozhodčí: Trutz - T. Somoláni, Jankovič. Diváků: 2566.

Košice: Putnocký - Kišš, Ĺ kolník, Bašista, Roman Ĺ imko - Pavol Majerník, J. Majoroš ml. (46. Piatka), Cicman - Kolbas, Pavol Jurčo (89. T. Labun), Bicák (71. Lišivka)
Nitra: Hroššo - Čeman, Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Gruber, Ĺ imončič (77. Ĺ tajer), A. Hesek, M. Kostoláni (74. Čurgali) - Ă�č (40. Babic)

V Košicích se hrál v prvním poločase výborný fotbal. Obě mužstva produkovala útočnou hru ve vysokém tempu. Lépe začali domácí, kteří se v desáté minutě z rychlého protiútoku dostali na dostřel, Jurčo a ani Bicák však Hrošše nepřekonali. Po čtvrthodině hry se neujala ani přízemní střela Majaroše z hranice vápna, kterou brankář Nitry pokryl. Hosté kontrolovali jen střelou Ĺ imončiče, která Putnockého moc nevystrašila. V šestadvacáté minutě vyšel Košickým rychlý brejk, Kolbas odcentroval z pravé strany, na míč si naběhl Cicam a téměř z hranice pokutového území hlavou nekompromisně otevřel skóre - 1:0. V závěrečné pětiminutovce nejrpve domácí Kolbas, protáhl brankáře Nity, které jeho střelu jen vyrazil. O chvíli nato Nitranům vyšla první vážnější akce, po které se těšili ze vstřeleného gólu. Grajciar potáhl míč po pravé straně, našel volného Babice a ten lehce do poloprázdné branjy vyrovnal. Babic přitom nebyl na hřišti ani dvě minuty. Putnocký tak inkasoval v aktuální sezoně na domácím hřišti vůbec první branku.

Po změně stran tempo hry opadlo a hra se rozkouskovala, většinou se hrálo mezi šestnáckami. Ještě předtím však v 48. minutě domácí upravili na 2:1, když Bicákův centr zpraba přepustil Piatka nabíhajícímu Kolbasovi a ten bez problémů napnul síť za Hroššem. O pět minut později hostující Kostoálni vyzkoušel pozornost Putnockého, ten se však překonat nenechal. Nitrané po prostřídaní vrhli všechny síly do útoku, ale do vážnější šance se nedostali. Košice v závěru zápasu umnou hrou ubránilyjednogólové vítězství.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:1)
Branky: 72. a 73. M. Bakoš - 28. Kotrys, 89. Saláta, ŽK: 13. Saláta, 61. Herda, 71. Kamas (všichni B. Bystrica), ČK: 85. Jurč (Ružomberok) za faul. Rozhodčí: Fajčík - Balko, Vindiš. Diváků: 3209.

Ružomberok: Hajdúch - Siva, Balaško, Laurinc, Jurč - P. Maslo (68. Sivčevič) - Zošák (79. L. Bakoš), Macko, Božok - M. Bakoš, Pilár (57. Ĺ tevko)
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, Saláta, Kotrys, Herda - M. Palic, Kamas, Strnad (73. T. Libič), Michal Ďuriš (81. Semeník) - Tomaček, Vukovič (81. Kulík)

První rozruch přinesla až 24. minuta, když po Bakošově přihrávce Zošák zevnitř šestnáctky mířil těsně nad branku. O chvíli později vyslal dalekononou střelu hostující Tomaček, Hajdúch stihl vytlačit míč nad břevno, ale o pár vteřin již tak úspěšný nebyl. Rohový kop totiž rozehrál Herda, který našel dobře postaveného Kotryse a ten hlavou rozvlnil síť domácích - 0:1. Potom se až do konce první části hry pod Čerbatom nic zajímavého neudálo.

Ružomberok začal druhý poločas se snahou, jejich úsilí však končilo ještě před pokutovém územím Dukly. V 57. minutě poslal trenér domácích Přemysl Bičovský namísto Pilára na hřiště Ĺ tevka, které se tak téměř po dvou letech strávených v Německu mohl opět předvést v zápase ružomberskému publiku. Po jeho příchodu byli domácí nebezpečnější a svoji ofentivní snahu korunovali dvěma góly v rozmezí několika sekund. V 73. minutě Božok ze standartky posadil míč na hlavuz Markovi Bakošovi, který pohotově vyrovnal na 1:1. I druhý úspěch domácích byl v režii těchto dvou hráčů - Vakoš tentokrát namířil přesně pravačkou, 2:1. Pět minut před koncem zápasu fauloval Jurč ve vlastním pokutovém území ve vyložené příležitosti protihráče, za což uviděl po právu červenou kartu a hlavní rozhodčí Fajčík nařídil proti domácím pokutové kop. Střídající Semeník však orazítkoval pouze tyč Hajdúchovy brány. Když už se zdálo, že všechny tři body zůstanou v Ružomberku, přišel nečekaný gól z kopačky Salátu, který tak minutu před koncem uzavřel gólový účet zápasu.

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (1:0)
Branky: 53., 63., a 70. Križko, 23. Cs. Horváth, ŽK: 50. Hlohovský, 57. Jakúbek, 68. Križko - 25. Greguška, 55. Černák, ČK: 48. Greguška (Zl. Moravce) po 2. ŽK. Rozhodčí: Smolák - Slyško, Likavský. Diváků: 1210.

Trenčín: Hodál - Jakúbek, Cs. Horváth, Kleščík, Minarčík - Jašurek, Godál, Lesák (62. Gergel), Kamenský - Hlohovský, Križko (81. Doubek)
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Greguška, Choma, O. Číž - Hözl - Ondrejka (86. Balát), Černák, Kuračka, Juska (46. Gibala) - Miroslav Tóth (60. Peter Farkaš)

Nazvdory postavení obou týmů v ligové tabulce se hrál pod trenčínským hradem celkem svižný fotval se šancemi na obou stranách. V jednadvacáté minutě vysunul Jašurek Kamenského, ale ten mířil nad. O chvíli nato si však svoji nepřesnou koncovku vynahradil, když vyhrál osobní souboj s hostujícím brankářem Peškovičem a z toho vytěžil vedoucí branku Csaba Hortváth - 1:0. V závěru prvního poločasu pohrozili i hosté. Po pravé straně unikl Pavlenda, našel Kuračku, ale Hodál byl pozorný. Domácí brankář si dal pozor i na následnou střelu Černáka z dálky.

Ve druhém poločase se hrálo jednoznačně podle domácích not a svoje hvězdné chvíle prožil mladý útočník Križko. V 53. minutě potáhl útok Kamenský, našel volného Jašureka, který sklepl míč na Križka a ten z hranice vápna zvýšil na 2:0. O tři minuty později ten samý hráč mířil dvakrát pouze do břevna, ale už v 63. minutě byl Križko na konci další úspěšné akce Trenčína - 3:0. V sedmdecáté minutě uspěl opět vzpomínaný trenčínský střelec a hlavou upravil na konečných 4:0.