Zpět na » Ostatní » Inverness poprvé bodovalo

Ostatní - Inverness poprvé bodovalo

0

23.09. - Čtveřice zápasů z programu sedmého kola Skotské Premier League byla odehrána včera. První bodový zisk zaznamenali v Inverness, kde domácí celek porazil 2:1 hostující Hearts of Midlothian.

Caley Jags letošní ročník pouze absolvují. Jejich výkony působí na oko diváka odevzdaným dojmem a s vítězstvím nad edinburghskými Srdci se příliš nepočítalo. První poločas se odehrál ve znamení stále stejného scénáře. Jako první totiž inkasovali domácí. Vlastence si dal Black, když za záda svého gólmana usměrnil střelecký pokus Drivera.

Druhá pětačtyřicetiminutovka, to už ale bylo o něčem jiném. Inverness přidalo na obrátkách a čtyři minuty po hodině hry poprvé zapršelo po přesném voleji Denise Wynesse. Ve tři body přetavil gól Craiga Brewstera z nastavení na konečných 2:1 pro domácí. Brewster je přitom hrající trenér Caley Jags, což na dnešní poměry lze označit za věc minimálně neobvyklou.

První vítězství zaznamenala i Gretna. Weddingmakers zdolali na Fir Parku v Motherwellu překvapení letošní sezóny Dundee United 3:2. Buaben sice už po devíti minutách poslal hosty do vedení, ale gretenský tým dokázal do přestávky otočit skóre ve svůj prospěch. Ve druhém poločase padlo na obou stranách po gólu, takže výsledek nakonec dospěl k poměru 3:2 pro domácí. Hrdinou zápasu byl David Cowan, který se postaral o dvě branky Weddingmakers.

Jiný motherwellský celek – FC prohrál. Motherwellu se v úvodu sezóny dařilo, ale včerejší střetnutí venku s Falkirkem nezvládl podle představ. Přestože hosté po většinu zápasu byli lepším týmem, gól padl z kopaček falkirkských fotbalistů. Jedinou branku vstřelil v 74. minutě Latapy. Baims se tak díky tří bodům odpoutali z bezprostřední blízkosti sestupového pásma, The Well jsou pátí.

Fotbalová nuda. I tak by se dal nazvat duel mezi Kilmarnockem a St. Mirren. Necelých šest tisícovek přihlížejících mohlo na Rugby Parku sledovat velice podprůměrný zápas s minimem šancí. Není divu, že po devadesáti minutách branka nepadla a oba soupeři si spravedlivě rozdělili body po bezbrankové remíze.

Pozn. redaktora: Zbylé zápasy sedmého kola Hibernian - Celtic a Rangers – Aberdeen jsou na programu dnes od 15:00 respektive 16:00.

Neúplné sedmé kolo Scottish Premier League
Inverness CT – Hearts 2:1 (64. Wyness, 90. Brewster – 34. vl. Black)
Gretna – Dundee United 3:2 (14. a 36. Cowan, 86. Jenkins – 9. Buaben, 65. Wilkie)
Falkirk – Motherwell 1:0 (74. Latapy)
Kilmarnock – St. Mirren 0:0