Zpět na » Ostatní » Eindhoven udělil Feyenoordu lekci

Ostatní - Eindhoven udělil Feyenoordu lekci

0

23.09. - Hned dva velké šlágry čekaly na fotbalové příznivce v nizozemské soutěži. V 5. kole Alkmaar v přestřelce nestačil na Ajax. Amsterdamskému klubu podlehl těsně 2:3. PSV Eindhoven rozdrtil dosavadního leadera soutěže, Feyenoord. Rotterdamští si odvážejí čtyřgólový příděl. V tabulce se Feyenoord propadl na třetí příčku za Ajax a PSV.

Eindhoven přistřihl Feyenoordu křídla. Dosud neporažený tým nezvládl závěr první půlě. V rozmezí deseti minut před přestávkou skórovalo PSV třikrát. Krásné odpoledne v Eindhovenu zakončil v 88. minutě Koevermans gólem na 4:0. Do čela tabulky se díky skóre dostává Ajax. Amsterdamští zvládli těžký zápas v Alkmaaru. Ăšderné duo Suárez - Huntelaar vystřelilo Ajaxu výhru 3:2. O pohárové umístění bude možná letos bojovat Twente. Díky pěti brankám Nkufa se totiž drží na čtvrté příčce. Žalostně si zatím počíná Excelsior, který nedokázal během pěti kol bodovat. Tentokrát přenechal na vlastní půdě všechny tři body Groningenu.

Výsledky 5. kola Eredivisie:

Pátek 21. září
VVV Venlo - NAC Breda 1:3 (82' Linssen - 1' Lurling, 68' Zwaanswijk, 88' de Graaf)
Sobota 22. září
Willem II - Roda JC 1:0 (45' Kargbo)
Vitesse - De Graafschap 0:2 (68' Fränkel, 93' Powel)
Sparta Rotterdam - Heracles Almelo 1:1 (31' Boukhari - 63' Everton)
Neděle 23. září
AZ Alkmaar - Ajax 2:3 (46' de Zeeuw, 92' Dembélé - 43' a 65' Suárez, 33' Huntelaar)
SC Heerenveen - FC Utrecht 2:3 (50' Bradley, 85' Sulejmani - 2' a 83' Nelisse, 90' Rossini)
FC Twente - NEC 3:0 (6' Wielaert, 24' Nkufo, 57' Wilkshire)
PSV - Feyenoord 4:0 (35' a 43 Perez, 39' Méndez, 88' Koevermans)
Excelsior - FC Groningen 1:3 (40' den Ouden - 47' Nevland, 55' Berg, 63' Levchenko)