Zpět na » Ostatní » Zápisníček Martina Zbončáka, 02. kolo

Ostatní - Zápisníček Martina Zbončáka, 02. kolo

0

24.09. - V řecké lize hraje český levý obránce či záložník Martin Zbončák, který má z české ligy zkušenosti ze Sparty, Liberce, Slavie a Mostu a pro kterého je angažmá v Řecku již druhým zahraničním, když dříve působil za éry trenéra Jaroslava Hřebíka v Dynamu Moskva. V Řecku jeho Iraklis prohrál derby s PAOKem 3:0.

O víkendu se po dlouhé době zase hrálo. Přestávka zde byla 3 týdny, po reprezentační přišla politická, v Řecku se totiž volilo do parlamentu, a tak se nehrálo.

Ve 2. kole řecké ligy se nekonala překvapení, trojice velkoklubů AEK Atény, Panathinaikos i Olympiakos svá utkání s přehledem zvládly. Olympiakos dokonce vstřelil 6 branek. Velmi slibně svou jízdu rozjela Ĺ koda Xanthi, která má plný počet bodů, když obě utkání hrála v domácím prostředí.

Náš zápas PAOK Soluň - Iraklis Soluň se hrál před vyprodaným publikem. Na stadion dorazilo 25.000 fanoušků, kteří vytvořili fantastickou atmosféru. Skóre se otevřelo již ve 4. minutě, kdy jsme inkasovali po standartní situaci. I přes nepříznivý vstup do utkání jsme celý první poločas hráli aktivně a oboustranně vyrovnaný zápas, ovšem bez již vážnějších šancí.

Celý druhý poločas byl, bohužel, v řežii PAOKu. Hned ve 48. minutě jsme obdrželi gól z hezké kombinační akce, v tu chvíli se domácí fanoušci stáli 12. hráčem a hnali PAOK za dalším gólem. I rozhodčí podlehl pekelné atmosféře. Poslední gól tohoto zápasu přišel v 68. minutě, kdy se po centru hlavou prosadil domácí útočník. Po tomto gólu bylo rozhodnuto.

Prohráli jsme tak "ostře sledované derby ". Když vyhrajete nosí vás na rukou, slyšíte jak jsou na vás všichni hrdí, když prohrajete je dusno, opravdu dusno. Snad to dusno ke konci týdne bude u nás v kabině ustávat.