Zpět na » Ostatní » Zápisníček Radka Dosoudila, 10. kolo

Ostatní - Zápisníček Radka Dosoudila, 10. kolo

0

26.09. - Český legionár ve služnách jednoho ze dvou slovenských účastníků Ligy mistrů Artmedie Petržalka Radek Dosoudil byl u výhry svého týmu v zápase proti Spartaku Trnava, který skončil celkem jednoznačným vítězstvím domácích 3:1.

V desátém kole slovenské ligy nás s Artmedií čekalo utkání proti Spartaku Trnava. Utkání bylo ostře sledované, protože z Trnavy mělo přijet až dva tisíce fanoušků. Opravdu se tak stalo a zápas se hrál ve fantastické atmosféře před devíti tisíci diváků.

V prvním poločase jsme se ujali vedení díky přesné hlavičce Halenára. Hosté však ještě do poločasu dokázali srovnat a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas nabídl hodně kvalitní podívanou. Do vedení jsme se dostali v 72. minutě po střele střídajícího Fodreka. O dvě minuty později se skóre měnilo opět, když svoji druhou branku v utkání vstřelil Halenár a dostal se tak se sedmi góly do čela tabulky střelců.

Vyhráli jsme zaslouženě 3:1, i když hlavně ve druhém poločase jsme mohli přidat více branek. V dalším utkání si doma Žilina poradila s Dubnicí 4:1, když se hattrickem blýsknuldomácí útočník Porázik. Právě Dubnica bude v dalším kole naším soupeřem.

Vedoucí Nitra zavítala na hřiště Košic, které hrají poslední zápasy ve skvělé formě. Nitra působila celý zápas zakřiknutě a domácí vyhráli zaslouženě 2:1. Pro mě asi největší překvapení se zrodilo v Trenčně, kde si domácí poradili se Zlatou Moravcí přesvědčivě 4:0.

Díky této výhře se Trenčín odpoutal od posledního Sence na rozdíl čtyř bodů. Senec prohrál na hřišti Slovanu 3:0, když za celá zápas vystřelil pouze jednou na branku. V posledním utkání doma remizoval Ružomberok s Banskou Bystricou 2:2. Hosté přijeli s novém trenérem a překvapivě si odvezli bod za remízu.