Zpět na » Ostatní » MS žen v Číně: Mistryněmi jsou Němky

Ostatní - MS žen v Číně: Mistryněmi jsou Němky

0

30.09. - AKTUALIZOVĂ�NO! Fotbalistky Německa obhájily v čínském Ĺ anghaji díky výhře ve finálovém zápase s Brazílií 2:0 jako první v historii zisk světového mistrovského titulu.

Ohlasy trenérky Německa a útočnice Brazílie!

Prvních dvacet minut bylo k vidění velmi pohledné utkání, hráčky obou týmů se snažily především útočit a to ve vysokém tempu. Ovšem stylem nahoru-dolů se nedá hrát věčně a tak zákonitě přišlo zmírnění nasazení. Během první půle měly více gólových akcí na svých kopačkách obhájkyně čtyři roky starého titulu z amerického Carsonu, ovšem Brazilky kontrolovaly držením míče. Němky se navíc sice dostaly do více nebezpečných šancí, ovšem největší gólovou příležitost měla na své pravé kopačce kreativní záložnice Daniela, která ovšem ke své smůle ze dvaceti metrů trefila pravou tyč nejlepší brankářky turnaje Nadine Angener.

Jestliže v prvním poločase byly Brazilky Němkám vyrovnaným soupeřem, ve druhů půli začaly úřadující mistryně světa úřadovat. Ve dvaapadesáté minutě Simone Laudehr ve středu hřiště vybojovala míč, přihrála jej Smiskové a ta z otočky odcentrovala před bránu, kde se k míči dostala Birgit Prinzová a střelou k levé tyči pod tělem brankářky Andreii vstřelila úvodní branku zápasu.

Nedlouho poté měla nejlepší světová hráčka Brazilka Marta ohromnou příležitost srovnat skóre - ovšem penaltu nařízenou za faul levé bekyně německého týmu Lindy Bresonik na útočnici Cristianu Marta neproměnila, když vystřelila pouze chabou střelu doprostřed branky, kterou brankářka Angerová vyrazila. Stejně tak Angerová vyrazila za pár minut poté výtečnou střelu z přímého volného kopu střídající Rosany.

Pět minut před koncem zápasu pojistila výhru svého týmu a udělala gólovou tečku nejen za svým předvedeným výborným výkonem, ale i za celým mistrovstvím jednadvacátou brankou Německa na turnaji, ovšem svoji premiérovou, hráčka bundesligového Duisburgu a odchovankyně Bayernu München Simone Laudehrová.

"Brazilky měly více hry, ale my jsme působily kompaktněji a hrály více týmově. První branka přišla v pravou chvíli a když Nadine Agrerová chytila pokutový kop, věděla jsem, že už tento zápas neprohrajeme," uvedla spokojená trenérka Německa Silvia Neidová.

"Dnešní den je pro nás velmi smutný, ale celkově se za nic nemusíme stydět. Ukázaly jsme příklad brazilským děvčatům, jak se hraje dobrý fotbal," komentovala brazilská útočnice Cristiane.

Německo - Brazílie 2:0 (0:0)
Branky:
52. Prinzová, 86. Laudehrová. Rozhodčí: Ogstonová (Austr.) - Tovarová, Meňezová (Mex.). ŽK: Garefrekesová, Bresoniková - Daniela. Diváci: 31.000.

Střely: 12/14. Rohové kopy: 2/5. Žluté karty: 2/1. Držení míče: 43%/57%.

Německo: Angererová - Stegemannová, Hingstová, Krahnová, Bresoniková - Garefrekesová, Laudehrová, Lingorová, Behringerová (74. Müllerová) - Smiseková (80. Bajramajová), Prinzová.
Brazílie: Andreia - Elaine, Aline (88. Katia), Tania (81. Pretinha), Renata Costa - Formiga, Ester (63. Rosana), Daniela - Marta - Maycon, Cristiane.