Zpět na » Ostatní » Situace na čele je vyrovnaná

Ostatní - Situace na čele je vyrovnaná

0

30.09. - Po osmém kole Skotské Premier League se situace na předních místech tabulky zdramatizovala neuvěřitelným způsobem. Rangers a Celtic mají po devatenácti bodech, třetí Hibernian je s jednobodovou ztrátou za nimi. + sestřih zápasu Celtic vs. Dundee na videu

Souhrn za pěticí včerejších zápasů načněme na Fir Parku v Motherwellu, kam přijel leader výsledkové listiny – tým Rangers. Domácím borcům se v této sezóně docela daří. Patří jim pátá příčka a Gers nemělo čekat nic lehkého. A také že nečekalo. V úvodu měli svěřenci Marka McGheeho více ze hry a ve 23. minutě měli všichni přítomní možnost shlédnout lekci z fotbalové elegance a nonšalance. Clarkson filigránsky kolmě nahrál Porterovi a ten už uklidil míč do sítě a zaznamenal třetí branku v tomto ročníku.

Ve snaze vyrovnat poté napálil hostující McCulloch jen břevno a o chvíli později jej zkoušel napodobit i Ross McCormack, ale beznadějně. Rangers nakonec přece jen kýžený gól vstřelili. Pět minut po hodině hry poslal Lasley k zemi Beasleyho a kopala se penalta. K jejímu provedení se hlásil jako první v posledních týdnech v podobných situacích neomylný Kris Boyd a nedal brankáři Smithovi žádnou příležitost dobře zasáhnout. Následně se už nic zvláštního nepřihodilo a Well si s The Gers body podělili.

Zaváhání Rangers využil městský rival Celtic, který si snadno poradil s Dundee United v poměru 3:0. Hrdinou včerejšího odpoledne se zcela po zásluze stal domácí útočník Scott McDonald, jenž se svým hattrickem postaral o všechny střelecké úspěchy Celticu. Poprvé úřadoval již v sedmé minutě, když po centru McGeadyho hlavičkoval jen do gólmana Szamotulskiho Vennegoor of Hesselink, náš střelec dokonal hlavou dílo a poslal Strachanovu družinu do vedení.

Druhá trefa padla až v 67. minutě po krásném uvolnění Scotta Browna, který si z hostujících obránců udělal tréninkové kužely a přihrávkou do uličky vyslal McDonalda ke zteči brány Dundee. Australský forvard odstavil jednoho ze zadáků Terrors, obelstil jejich gólmana a do prázdné brány zvýšil na 2:0. Třetí zásah přidal o několik okamžiků později. McGheady svým přesným centrem našel na malém vápně skvěle si nabíhajícího a hlavně nikým nehlídaného McDonalda, jenž si s jednoduchou dorážkou i jednoduše poradil. Poté, co byl strůjce domácího vítězství v 82. minutě stažen ze hřiště, aplaudoval mu celý Celtic Park. Jak by také ne. Bhoys se díky tříbodovému zisku dotáhli na čelo tabulky, o které se nyní dělí s Rangers.

Roli mírného favorita potvrdil i Hibernian, který zásluhou sobotní výhry 4:1 nad Kilmarnockem, je v těsném závěsu za Celticem a Rangers. Hibs se podobně jako Celticu vyznamenal hlavně jeden hráč – Clayton Donaldson. Sám vsítil tři branky, z toho dvě z penalty. Jedním přesným zásahem ho doplnil Antoine-Curier skvěle zahraným přímým kopem. Kilmarnock stačil jen korigovat gólem Nishe.

Druhé vítězství za sebou si připsalo Inverness. Na Caledonian Stadium přehrálo 4:2 Falkirk a odpoutalo se od poslední příčky. Caley Jags již po prvním poločase vedli 3:1 a po vcelku vyrovnané druhé půli přidali obě mužstva ještě po gólu. Za domácí dvakrát skóroval Wyness.

Posledním včerejším zápasem, o němž doposud nešla řeč, je střetnutí mezi Aberdeenem a Gretnou. Soupeř z Motherwellu si v posledních dnech zrovna netyká s dobrou formou a od začátku utkání s Aberdeenem to nevypadalo na to, že by se něco mělo měnit. Dons rozhodli zápas v časovém úseku mezi 16. a 18. minutou, kdy se trefili Diamond a Jamie Smith. Domácí celek se díky vítězství posunul na osmou příčku, Gretna je momentálně poslední.

Pozn. redaktora: Zápas mezi St. Mirren a Hearts of Midlothian je na programu dnes od 15:00.

Neúplné osmé kolo Scottish Premier League
Motherwell – Glasgow Rangers 1:1 (24. Porter – 67. z pen. Boyd)
Celtic Glasgow – Dundee United 3:0 (7., 67. a 72. McDonald)
Hibernian – Kilmarnock 4:1 (12., 31. z pen. a 78. z pen. Donaldson, 65. Antoine-Curier – 76. Nish)
Inverness CT – Falkirk 4:2 (7. a 54. Wyness, 18. Duncan, 32. Black – 28. Milne, 47. Arfield)
Aberdeen – Gretna 2:0 (16. Diamond, 18. Smith)