Zpět na » Ostatní » MS žen v Číně: Válka mezi americkými brankářkami

Ostatní - MS žen v Číně: Válka mezi americkými brankářkami

0

28.09. - Během čtvrtečního semifinálového zápasu mezi USA a Brazílií kamery čínské televize často zaostřily objektivy na brankářku na americké lavičce Hope Solovou. Přitahoval je nejen její sympatický zevnějšek, ale i její horkokrevné reakce na výkon celého týmu a obzvláště její kolegyni v brance USA Brian Scurryové, která musela lovit míč ze své sítě hned čtyřikrát.

Náhradní brankářka těžko nesla překvapující prohru dvojnásobných mistryň světa, ale ještě více ji mrzela pozice na lavičce, kam ji posadil trenér Greg Ryan. "Bylo to chybné rozhodnutí. Musí to uznat každý, kdo o fotbale něco ví. Nepochybuji o tom, že některým brankám bych zabránila," sebevědomě komentovala nejtěžší prohru fotbalistek USA v historii světových šampionátů Solová.

Naopak Scurryové sebedůvěru nalomila již ve dvacáté minutě hlavičkou do vlastní sítě Leslie Osbornová. Ĺ estatřicetiletá brankářka černé pleti potom neměla čisté svědomí ani při první brance nejlepší hráčky na hřišti Marty a ani dalšími zákroky nepotvrdila doteď bezchybnou bilanci s brazilským tžmem. O deset let mladší Solová v dosavadním průběhu šampionátu inkasovala jen dvakrát, navzdory tomu dal Ryan přednost hrdince olympijského finále se stejným soupeřem z Atén, které po prodloužení skončilo 2:1.

"Už dávno se nepíše rok 2004, nyní je rok 2007, proto bychom měli žít v přítomnosti. Nemůžeme se přeci spoléhat jen na velká jména minulosti. Dnes nám nepomůže, že někdo před třemi lety vyhrál Zlatou medaili na olympijských hrách," nešetřila svoji starší kolegyni Solová.

Trenér se naopak postavil na stradnu Scurryové když uvedl, že inkasovaným gólům zabránit nemohla. Každopádně bude zajímavé sledovat, kdo se postaví do branky v nedělním střetnutí o bronz s Norskem.