Zpět na » Ostatní » Německo je ve finále MS žen

Ostatní - Německo je ve finále MS žen

0

26.09. - Němky porazily v semifinále MS žen Norsko 3:0 a zajistily si tak účast v nedělním finále. Toto utkání řídila Dagmar Damková jako hlavní rozhodčí.

Prvními finalistkami pátého mistrovství světa ve fotbale žen se ve středu staly favorizované reprezentantky Německa, které v čínském Tianjine zdolaly hráčky Norska 3:0.

V prvním dějství se o vedení obhájkyň trofeje z roku 2003 ze šampionátu v USA postarala kapitánka týmu trenérky Silvie Neidové Prinzová, jejíž centrovaný balón si do vlastní sítě srazila Rönningová.

Výborným dojmem působíci Němky ve druhé pětačtyřicetiminutivce přidaly v průběhu tří minut dvě gólové pojistky. Nejprve v 72. minutě překonala i s pomocí teče a pravé tyče gólmanku seveřanek Nordbyovou svým prvním zásahem na MS Stegemannová a v 75. minutě potrestala nepodařenou malou domů Nordbyové střídající Müllerová. Její branka byla navíc zároveň stým gólem na tomto šampionátě.

Němky, které v pěti střetnutích na mistrovství ještě ani jednou neinkasovaly a zaváhaly jen jednou v základní skupině po bezbrankové remíze s Anglií, se ve finále střetnou s lepším z dvojice Brazílie - USA, které se hraje ve čtvrtek.

Německo - Norsko 3:0 (1:0)
Góly: 42.Ronning vlastní, 72.Stegemann, 75.Mueller

Německo: Angerer, Stegemann, Krahn, Bresonik (81.Minnert), Behringer (40.Bajramaj), Smisek (65.Mueller), Prinz, Lingor, Laudehr, Hingst, Garefrekes
Norsko: Nordby, Stangeland, Horpestad, Folstad (48.Nordby), Stensland, Huse, Ronning, Gulbrandsen (56.Storlakken), Herlovsen (46.Klaveness), Kaurin, Gulbrandsen, Knutsen