Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Boca Juniors zuří, opouští ji další mladý hráč

Ostatní - Boca Juniors zuří, opouští ji další mladý hráč

Boca Juniors zuří, opouští ji další mladý hráč © goal.com - Boca Juniors

0

Líbilo se

02.07. - Rozhodnutí fotbalového záložníka Sebastiana Nayara opustit Bocu Juniors po jednom odehraném zápase rozhněvalo vedení klubu natolik, že se chce obrátit na Mezinárodní fotbalovou federaci (FIFA). Informaci přinesla v noci na středu agentura Reuters.

Opět se tak nejspíše otevře kontroverzní téma kolem odchodu mladých fotbalistů z Jižní Ameriky do Evropy. Prezident slavného argentinského klubu Pedro Pompilio chce protestovat až u vedení Mezinárodní fotbalové federace. "Můžeme předložit smlouvu, která platí až do roku 2012 a je registrována u AFA (Argentinská fotbalová asociace)," prohlásil Pompilio.

Argentinská média poté informují o tom, že Nayar, který za Bocu odehrál pouze hodinu v květnovém utkání s Racingem, jedná se španělským klubem Recreativo Huelva. "Musel jsem se rozhodnout, protože se naskytla velká příležitost. Mohl jsem odejít už v lednu, ale Boca mě nepustila," řekl dvacetiletý Nayar.

"Přišla nabídka z Nizozemí a Boca za mě požadovala šest milionů dolarů. To je trochu moc za hráče, který nastoupil k jedinému utkání," dodal mladý hráč.

Jihoamerický fotbal je již delší dobu sužován brzkými odchody talentovaných hráčů do Evropy. V minulém roce se nechal slyšet prezident River Plate Jose Maria Aguilar, že pravidlo FIFA o tom, že hráč nesmí přestoupit do zahraničí, dokud mu nebylo 18 let, bývá často porušováno. "Prostě nám kradou hráče," dodal rázně.

v l / MEDIAFAX, Jan Fait

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
rewes - 04.07. Odpovědět

Zdravím. Mám na dnes domluvený zápas z fotbalu. 100% jistý.
Dám ho dnes zcela zdarma, nic za to nechci. Informace zde:


http://forum.fkpribram.cz/viewtopic.php?t=531

rewes

Je škoda že talentovaný hráči odcházej tak rychle.Divim se,že se ještě nepíše o River Plate.Odtamtud taky odcházej talentovaný hráči do evropy.Ti hráči by měli ještě pár let počkat.

zajcew18
ManCity - 03.07. Odpovědět

Já jsem taky pro to, aby to bylo nějak regulováno, resp. aspoň pořádně dodržováno pravidlo s odchodem až po 18 letech věku. Aspoň nebude zbytečně v ligách tolik cizinců a tamní (jihoamerické) ligy budou kvalitnější. Je to problém celé Jižní Ameriky, mělo by se něco dělat i s těmi Brazilci, co je majitelé evropských průměrných a podprůměrných klubů uvidí, když jsou na dovolené se sekretářkou, čutat někde na pláži a nakoupí jich pět. Z toho se ani jeden nechytne...

ManCity

je to celkem na hovno ale zas když má mít hráč budoucnost a v evropě je o něj zájem a má jistotu že si zahraje tak proč ne.

Pospech11

chytrost byt pospěch a mýt fotku nějakého čur...

lordseader18
kubak - 07.07. Odpovědět

na fotce je zbyněk pospěch Smajlík 7

kubak
suzmen - 02.07. Odpovědět

JJ,je to něco podobného jako v českém hokeji.Nedivím se vedení klubu,že tak ostře protestovalo,možná by mělo přitlačit a přidat by se mělo více klubů.Situace začíná být hodně neudržitelná.Ano,spousta talentů dostane příležitost,ale koli z nich se prosadí tak vysoko jako Tevez,Ronaldinho či Robinho?Zbytek se zakope v nějakém provinčním klubu nebo se ,jako vyčpělý talent, vrátí za moře,kde většinou definitivně uhasne

suzmen
ManCity - 03.07. Odpovědět

Stejně jako v hokeji je "úmrtnost" talentů obrovská - ze všech hráčů kteří zamíří do Evropy se opravdu chytne tak jeden z padesáti. Škoda že se vždy mluví jen o těch úspěšných, pak to vypadá, že se chytne každý...ale většina ledovce je pod hladinou... Smajlík 1

ManCity
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články