Zpět na » Skotsko: Premiership » Brankář Černý se vrací do Skotska, bude chytat za Hibernian

Skotsko: Premiership - Brankář Černý se vrací do Skotska, bude chytat za Hibernian

Brankář Černý se vrací do Skotska, bude chytat za Hibernian © eveningtimes.co.uk - Tomáš Černý

0

Líbilo se

27.01. - Český fotbalový brankář Tomáš Černý se vrací do Skotska. Odchovanec Olomouce se do konce sezony upsal druholigovému Hibernianu. Klub o tom informuje na svém webu.

Devětadvacetiletý Černý v roce 2007 zamířil z Olomouce do jiného skotského celku Hamiltonu, kde předváděl velmi dobré výkony a pomohl týmu k postupu do nejvyšší soutěže. Celkem v Hamiltonu strávil pět let, než v roce 2012 odešel do CSKA Sofia. Loni v létě zkoušel štěstí v řeckém Ergotelisu.

"Mám opravdu radost z toho, že se mohu připojit k Hibernianu. Je to pro mě perfektní krok jak z osobních, tak i profesionálních důvodů," řekl Černý pro klubový web. "Moje žena je Skotka, proto jsme se chtěli znovu přestěhovat do Skotska. A když přišla nabídka od klubu s velkou historií, nebylo nad čím váhat," dodal.

Klub z Edinburgu patří mezi tradiční skotské celky, v minulé sezoně však sestoupil a nyní se snaží vrátit zpět. Aktuálně ztrácí už 15 bodů na vedoucí Heart of Midlothian a dva body na druhé Glasgow Rangers, kteří mají dva zápasy k dobru. "Budu se snažit odvádět maximum pro to, abych týmu pomohl postoupit," dodal Černý.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články