Zpět na » Skotsko: Premiership » Vrátí se Roy Keane do Celticu? Dostal nabídku na trénování skotského mistra

Skotsko: Premiership - Vrátí se Roy Keane do Celticu? Dostal nabídku na trénování skotského mistra

Vrátí se Roy Keane do Celticu? Dostal nabídku na trénování skotského mistra © bbc.co.uk - Roy Keane

0

Líbilo se

30.05. - Trenér irského národního týmu Martin O´Neill potvrdil, že mezi majitelem Celticu a Royem Keanem proběhla debata týkající se náhrady za odešlého Neila Lennona. Právě Keane by tak mohl být jednou z možných variant na uvolněný post trenérské pozice v týmu skotského mistra. Žádnou oficiální nabídku však zatím neobdržel.

Roy Keane momentálně působí jako O´Neillův asistent na lavičce národního týmu Severního Irska a oba se nyní společně s týmem připravují na přátelský duel s Itálií, který se odehraje v sobotu.

O´Neill potvrdil, že ho kontaktoval Dermot Desmond, majoritní akcionář Celticu, s žádostí o povolení podebatovat s Keanem o pracovní příležitosti. O této situaci se hlavní trenér irské reprezentace vyjádřil následovně:

„Roy má co zvážit. Měl jsem hovor s Dermotem Desmondem, který chce s Royem mluvit jestliže by z jeho strany bylo možné nastoupit jako trenér Celticu."

„Myslím, že sám Roy si o tom pohovořit chtěl, neboť nabídky od klubů jako je Celtic nemusí chodit často. Zatím se však nejspíše jednalo pouze o neformální rozhovor.“

„Samozřejmě bychom byl zklamáni, kdyby od nás Roy odešel.“

O´Neill, který pět let působil na lavičce Celticu, tak přiznal, že Keaneova ztráta by byla obrovskou ránou pro Irsko, ale trvá na tom, že nabídky různých klubů na získání jeho asistenta stále očekává.

A i přestože Keane s O´Neillem strávili spolu na lavičce irského národního mužstva zatím pouze čtyři zápasy, tak hlavní kouč si svého asistenta nemůže vynachválit. Každopádně by mu ale přál pracovní nabídku od nějakého známého evropského klubu, jako je například právě Celtic.

V současné chvíli sice není ohledně případného Keanova angažmá v Celticu nic jistého, tak tento trenér by měl být považován v posledních hodinách za favorita ve „výběrovém řízení“, čemuž nahrává také fakt, že již byl osloven ze strany Dermota Desmonda.

V případě, že by tato dohoda byla podepsána a Roy Keane by se stal novým trenérem vítěze skotské ligy, tak by se jednalo o návrat do známého prostředí, neboť bývalý irský fotbalista ukončil svou kariéru právě v Celticu.

Kam dál?

Josef Hladík / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články