Zpět na » Francie: Ligue 1 » Dva góly Mbappého nestačily, Monako předvedlo senzační obrat a porazilo PSG 3:2

Francie: Ligue 1 - Dva góly Mbappého nestačily, Monako předvedlo senzační obrat a porazilo PSG 3:2

Dva góly Mbappého nestačily, Monako předvedlo senzační obrat a porazilo PSG 3:2 © 90min.com - Kylian Mbappé

0

21.11. - REVIEW Fotbalisté francouzského mistra Paris St. Germain prohráli v pátečním utkání 11. kola Ligue 1 na hřišti AS Monaka 2:3, když ztratili vedení 2:0 z prvního poločasu. Pařížané prohráli v domácí soutěži poprvé po osmi vítězstvích a na hřišti knížecího celku podlehli poprvé od srpna 2016.

AS Monako - Paríž St. Germain 3:2

Góly: 52. Volland, 66. Volland (Fàbregas), 87. Fàbregas (pen.) - 25. Mbappé (Di María), 37. Mbappé (pen.)

ČK: 84. Abdou Diallo (PSG)

AS Monako: Mannone - Matsima, Disasi (C), Badiashile, Ballo-Touré (46. Caio Henrique) - Diop (90+2. Jovetić), Tchouaméni (90+1. F. Luís), Fofana, G. Martins (90+4. Matazo) - Volland, Geubbels (46. Fabregas).

PSG: Navas - Dagba, A. Diallo, Kimpembe (C), Kurzawa (68. Bakker) - Di María (60. Neymar), Danilo Pereira (68. Paredes), Rafinha Alcântara (85. Florenzi), Sarabia - Mbappé (68. Ruiz-Atil), Kean.

Svěřenci trenéra Thomase Tuchela předvedli perfektní vstup do utkání.

Kylian Mbappé vstřelil v prvním poločase svému bývalému klubu v rozmezí dvanácti minut dva góly a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Hosté následně přidali další dvě branky, které ovšem VAR odvolal kvůli ofsajdu.

Kylian Mbappé
Druhé dějství už vyznělo ve prospěch domácího týmu.

Obrat knížecího celku dirigoval německý útočník Kevin Volland, který brankami v 52. a 65. vyrovnal.

Rozhodující gólová situace se zrodila v 82. minutě, kdy hostující Abdou Diallo po vlastní hrubé chybě fauloval v šestnáctce.

Hlavní rozhodčí Clement Turpin po konzultaci s VAR potvrdil nařízenou penaltu a Diallovi udělil červenou kartu. Pokutový kop následně proměnil Cesc Fabregas a rozhodl o triumfu domácích.

AS Monaco
Ve druhém pátečním utkání Ligue 1 vyhrálo Bordeaux na půdě Rennes 1:0, když jediný gól utkání vstřelil v 37. minutě Hatem Ben Arfa.