Zpět na » Francie: Ligue 1 » Neymar s Mbappém letos v Paříži zůstanou, prohlásil sportovní ředitel klubu

Francie: Ligue 1 - Neymar s Mbappém letos v Paříži zůstanou, prohlásil sportovní ředitel klubu

Neymar s Mbappém letos v Paříži zůstanou, prohlásil sportovní ředitel klubu © 90min.com - Pařížská spolupráce Neymara s Mbappém by ještě měla nějakou dobu vydržet

0

Líbilo se

15.06. - Park princů, místo, kde najde štěstí každý elitní fotbalista. Po finanční stránce určitě, tamní Paris Saint-Germain se pyšní jednou z nejobjemnějších výplatních pásek ve světě kopané. Budeme-li se však bavit čistě o sportu, mnozí by nesouhlasili. Pryč z hlavního města Francie prý již nějakou dobu chce hvězdná dvojka Mbappé, Neymar, klub s nimi ovšem stále plně počítá.

Na evropských trávnících nemají jejich míčová technika, rychlost a kreativita obdoby. Neymar Júnior s Kylianem Mbappé zkrátka patří mezi úplnou špičku, což společnými výkony v pařížském dresu jen dokazují. Ale v zákulisí už se věci nemají tak růžově.

Situace obou hráčů se do jisté míry liší. Brazilský křídelník šel do Ligue 1 se statusem nadcházejícího sběratele Zlatých míčů, dodnes s hodnotou 220 miliónů eur kraluje historickým tabulkám nejdražších přestupů. S PSG měl ovládnout Ligu mistrů, i kvůli problémům s vedením, zraněními a úrovní francouzských soupeřů ale není v zemi galského kohouta spokojen.

Vývoj kariéry Kyliana Mbappého zato stále má stoupající tendenci. Na vrcholovou scénu prorazil s Monakem, obratem se však rozhodl vrátit do rodného města. Už tehdy měl v plánu posun dále. S Francií ovládnul před dvěma lety mistrovství světa, o čemž sní i jeho brazilský protějšek.

Na hřišti si oba hráči perfektně rozumí

Nic nám neříká, že by nás měli Neymar s Mbappém opustit. Oba mají platné smlouvy do roku 2022. V ideálním případě bychom byli rádi, aby s námi prodloužili spolupráci. Musíme společně najít správné řešení,” vyjádřil se v krátkém rozhovoru pro španělský deník Sport sportovní ředitel PSG Leonardo.

Právě nadcházející přestupní období přitom mělo konečně rozuzlit ságy obou fotbalistů. Neymara se již delší dobu snaží přivést zpět Barcelona, Les Parisiens ovšem údajně váhají nad nabídkou 150 miliónů eur. Mbappého zase média spojovala s Realem Madrid či Liverpoolem, žádná intenzivnější jednání ale zatím neprobíhají.

Vojt?ch Olšr / football-espana.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články