Zpět na » Francie: Ligue 1 » Kylian Mbappé vstřelil Lyonu za 13 minut čtyři góly

Francie: Ligue 1 - Kylian Mbappé vstřelil Lyonu za 13 minut čtyři góly

Kylian Mbappé vstřelil Lyonu za 13 minut čtyři góly © The Independent - Kylian Mbappé

1

09.10. - VIDEO V neděli se v rámci 9. kola francouzské Ligue 1 utkaly týmy Paris Saint-Germain FC a Olympique Lyon. Hrálo se v Paříži a domácí celek vstupoval do zápasu jako favorit. Vyhrál všech osm zápasů v řadě. Fanoušci byli zvědaví, zda přidá další body do tabulky. Utkání se změnilo v nečekané představení jednoho muže. PSG vyhráli 5:0.

V jednašedesáté minutě, za stavu 1:0 pro Paris Saint-Germain, vypálil v pokutovém území Kylian Mbappé. Jeho rána se od tyče odrazila do druhé tyče, a pak až za brankovou čáru. O pět minut později přidal domácí klub další branku. Marquinhos dostal výbornou přihrávku, položil si brankáře a předložil balon na zcela volného Mbappého, který ve skluzu dokázal zakončit.

Osm minut po své první brance dokonal francouzský reprezentant hattrick. Po Neymarově pasu se dostal do brejku a elegantně přeloboval brankáře. Aby toho nebylo málo, tak ve čtyřiasedmdesáté minutě dlouhodobý tlak po vyšachování gólmana přesně zakončoval Mbappé.

Mbappé předvedl obrovskou show, vstřelil čtyři branky, hattrick stihl za osm minut. Jeho výkon se již během zápasu stal jedním z hlavních témat na oblíbené sociální síti Twitter. Právě zde se také jako první objevila informace o tom, že útočník Paříže se stal prvním francouzským hráčem, který za PSG vstřelil v jednom zápase čtyři a více branek od dob Patrice Lokoa. Ten takto řádil 28. dubna 1997 proti Nice.