Zpět na » Francie: Ligue 1 » Gianluigi Buffon zkompletoval svůj přesun do Paris Saint-Germain

Francie: Ligue 1 - Gianluigi Buffon zkompletoval svůj přesun do Paris Saint-Germain

Gianluigi Buffon zkompletoval svůj přesun do Paris Saint-Germain © goal.com, fotbalportal.cz - Buffon jde do PSG

2

Líbilo se

07.07. - Opustil Juventus. Po dlouhých 17 letech. Ale svou aktivní kariéru si Gianluigi Buffon ještě prodlouží. Během pátku se oficiálně potvrdilo to, o čem se delší dobu hovořilo. Legendární italský brankář podepsal roční smlouvu s Paris Saint-Germain. Čtyřicetiletý Buffon posílí francouzský zdarma. Skončil mu totiž kontrakt, a byl tudíž volným hráčem.

Za italskou reprezentaci odchytal 176 utkání. V Serii A nastoupil k více než 600 zápasům. S Parmou vyhrál Italský pohár, Italský Superpohár i Pohár UEFA. Po přestupu do Juventusu vyhrál 9x italský titul. Dva další tituly byly následně Staré dámě odebrány. Gianluigi Buffon se v roce 2006 stal mistrem světa, ale na triumf v Lize mistrů nikdy nedosáhl.

Ve čtyřiceti letech mnozí očekávali, že Gianluigi Buffon ukončí svou aktivní kariéru. Ten dopředu oznámil, že v Juventusu skončí. Ovšem v kariéře bude pokračovat dál. V pátek byl potvrzen jeho příchod do Paris Saint-Germain. Podepsal smlouvu na 1 rok.

„Poprvé v mé kariéře opouštím svou zemi. Jedině takovýto ambiciózní projekt mě mohl povzbudit k tomu, abych takové rozhodnutí učinil.“

„Mám teď v sobě velký pocit štěstí, že se připojuji k PSG,“ prohlásil Gianluigi Buffon.

Své si k tomu samozřejmě řekl i Nasser Al-Khelaifi, prezident PSG.

„Nezměrnost jeho kariéry, stejně jako jeho ambiciózní povaha, elegantnost a schopnost sjednocovat, z něj dělají jednoho z nejobdivovanějších a nejuznávanějších hráčů na světě.“

„Jeho příchod znovu potvrzuje naše ambice jít stále výše. Hodláme v tom pokračovat s jasnou rozhodností.“

V pondělí bude Gianluigi Buffon oficiálně představen jako hráč Paris Saint-Germain. Eiffelova věž bude osvětlena barvami PSG a také obrazem Buffona.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

v PSG nikdy nic než farmářskou ligu nevyhraje...zoufalé řešení konce kariéry..

MUFC_RedArmy

No a teď Ronaldo přestoupí do Juve, vyhraje s ním Ligu mistrů a Buffonovi může jebnout Smajlík 1

Tomguncz2

Kvôli neymarovi moc psg nemusím ale keď tam je gigi tak im budem v LM veľmi držať palce...možno on tam prinesie to čo im chýba aby sa tam do toho finále dostali Smajlík 1 A mohol by trochu prefackat a vychovať neymara Smajlík 2

Blue_Lion
cukr - 07.07. Odpovědět

Není to tak trochu zrada pro Juve? Nejdřív loučení kariéry s legendou a pak přesun do konkurence

cukr

Myslím si, že fanoušci Juve to tak neberou. Udělal pro klub strašně moc a neodešel ani ve špatných časech (sestup do 2. ligy)

sonnyblack
Reklama
Reklama
Nejnovější články