Zpět na » Francie: Ligue 1 » Fotbalista Balotelli si po utkání s Bastií stěžuje na rasismus

Francie: Ligue 1 - Fotbalista Balotelli si po utkání s Bastií stěžuje na rasismus

Fotbalista Balotelli si po utkání s Bastií stěžuje na rasismus © Punch Newspapers - Mario Balotelli

1

Líbilo se

23.01. - Italský fotbalista Mario Balotelli si po pátečním zápase francouzské ligy na sociálních sítích stěžuje na rasistické chování fanoušků. Útočníka Nice podle jeho slov během duelu na hřišti Bastie obtěžovali svými pokřiky fanoušci soupeře. Utkání skončilo remízou 1:1. Francouzská liga dnes přislíbila, že incident vyšetří.

Balotelli uvedl, že fanoušci na dvacetitisícovém korsickém stadionu prakticky celý zápas vydávali opičí zvuky. "Je to normální, že se to děje celý zápas a disciplinární komise na to nic neřekne? To je ve Francii rasismus legální? Nebo jen v Bastii? Fotbal je skvělý sport, ale lidé jako tihle fanoušci ho kazí," napsal na sociálních sítích.

Šestadvacetiletý útočník s ghanskými kořeny, který proslul řadou kontroverzních výstřelků, v Nice hostuje z anglického Liverpoolu. Ve francouzské lize zatím Balotelli nastřílel osm branek v deseti zápasech.

Představitelé Ligue 1 odpoledne zareagovali stručným vyjádřením, podle kterého litují všech incidentů, k nimž v pátek došlo. Při příjezdu na stadion zasáhlo autobus s fotbalisty Nice několik kamenů. Disciplinární komise se chce událostmi zabývat ve čtvrtek, až dostane podrobné informace od obou týmů a rozhodčích.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Však to je opice :D tak na co si stěžuje? :D však on si stěžuje na rasismus všude kam příjde Smajlík 5

Red_devil
Taibi - 23.01. Odpovědět

Co by chtel, negr

Taibi
heto - 23.01. Odpovědět

Jojo, to jsou přesně černoši. Jenom si stěžovat, stěžovat, stěžovat a pak vrazit kudlu do zad. Ale když přijede běloch do Afriky a napálí mu ubytování 10x dražší než černochovi, tak to rasismus není...

heto

Ale proč sem plést tohle heto? Jestli má pravdu, mělo by se s tím něco dělat.

zdendapr
heto - 23.01. Odpovědět

Jen narážím na tu jejich věčně ublíženou povahu. Přitom běloch v Africe to chytá mnohem víc a žádnej rasismus se tam neřeší.

heto
heto - 23.01. Odpovědět

Pokud se chcou zbavit rasismu, tak budou muset vyčistit obě strany mince..

heto
COKO - 23.01. Odpovědět

Tady je to trochu složitější a vždy se černoši budou cítit více dotčení. Není tomu tak dávno kdy černoši v USA nemohli studovat a nebyli to běloši, kteří byli v řetězech...takže toto bych tu vůbec nepletl. Jsme snad kultivovaná společnost, dost zemí je multikulturních o Francii nemluvě, takže by se snad lidi měli podle toho chovat. Ten věčný hate na jiné rasy nechápu a je mi z toho zle...nic se mi nehnusí víc než rasismus, je to zlo.

COKO
heto - 23.01. Odpovědět

Já souhlasím, ale řešení je bohužel v nedohlednu. Je pravda, že kdyby běloši nevtrhli do Afriky a nesundali tamní obyvatele ze stromů, tak si tam dodnes na nich SPOKOJENĚ žijí. Bohužel, stalo se, vždy ten vyspělejší má výhodu nad tím zaostalejším a převážně američani tohle nepěkně využili. Trochu jiná je ale ta situace v Evropě, kdy sem černoši migrují dobrovolně. Bohužel ale práce jim nic neříká a pak se velká část z nich válí po francouzských ulicích a žijí spokojeně ze sociálních dávek od

heto
heto - 23.01. Odpovědět

na které jim "vydělávají" tamní běloši. Tohle ale taky není dobře. Prostě těch příčin, důvodů a problémů je tolik, že se to bohužel jen tak nevymýtí.. Když černoši infiltrují mezi bělochy budou terčem rasistických narážek. Kdyby infiltrovali běloši mezi ně, tak tomu nebude jinak. Hlavně by to chtělo aby afričani změnily svou mentalitu a začali pracovat, v tom vidím úplnej základ..

heto
COKO - 23.01. Odpovědět

Máš pravdu v tom, že je to oboustranný. Když to beru ale jako jednotlivce, ne jako skupiny, gangy a podobně, tak já osobně nemám problém se s jakýmkoliv člověkem jakékoliv rasy přátelit, když to v hlavě má v pořádku. Ale zpátky k fotbalu, ti co jsou na hřišti tak si to vydřeli, někteři z docela velké bídy, pro některé fanoušky to jsou hrdinové když ten svůj tým táhnou...a nemyslím si, že je na místě, aby jakýkoliv sportovec, byl rasistický urážen.

COKO
COKO - 23.01. Odpovědět

Dobrý, dejme tomu, Mario je třeba magor kontroverzní a flákač, ale to neznamená že si zaslouží být rasově urážen. Nikdy nezapomenu na to, jak přiblblí fanoušci Sparty na stadionu uráželi i legendu jako Henryho. Fakt, rasismus je zlo ať se to týká jakékoliv strany. Pokud ten člověk je zcela normální, v pohodě, tak mi je u prdele jakou má barvu nebo jakého je vyznání...

COKO

To tu dlouho nebylo,aby si černoušek ztěžoval na rasismus...asi by to chtělo povolat neziskovku a zavřít do konce sezony někomu stadion.

RoyKeane

No moc se nedivim,fanousci ve Francii jsou uz vlastne naturalizovani arabi,takze nechteji ve"sve"Francii jeste nejaky Africany. Smajlík 12

tomogara

asi se snažili těmaopičíma zvukama aby jim rozuměl.

12players
Reklama
Reklama
Nejnovější články