Zpět na » Francie: Ligue 1 » Marquinhos: V létě se mě snažily získat Manchester United i Barcelona

Francie: Ligue 1 - Marquinhos: V létě se mě snažily získat Manchester United i Barcelona

Marquinhos: V létě se mě snažily získat Manchester United i Barcelona © .football365.com, skysports.com, fotbalportal.cz - O Marquinhose se v létě zajímaly United i Barcelona

3

Líbilo se

03.03. - Teprve dvacetiletý brazilský stoper Marquinhos v této sezóně válí za Paris Saint-Germain. Dokázal se na stálo propracovat do základní sestavy a nastupuje po boku svého krajana Thiaga Silvy. Nyní při jednom z rozhovorů prozradil, že se o něj v létě eminentně zajímaly dva velkokluby - Manchester United a Barcelona. Šejkové jej však z PSG nepustili. Marquinhos je za tuto důvěru šťastný a byl by rád, kdyby mu byla smlouva prodloužena.

Marquinhos byl na letním přestupovém trhu velmi žhavým zbožím. V loňské sezóně toho za Paris Saint-Germain příliš neodehrál. Do klubu navíc přišel David Luiz z Chelsea, který měl být jeho konkurentem v boji o základní sestavu. Marquinhos už začal vyjednávat s Barcelonou a jeho odchod byl velmi blízko.

Jenomže Barcelona se nakonec rozhodla pro získání dvou zkušenějších stoperů. Na Camp Nou přišli Jeremy Mathieu a Thomas Vermaelen. Tím přestup Marquinhose definitivně padl.

Dalším zájemcem byl Manchester United. I jeho nabídku však vedení francouzského klubu odmítlo. Red Devils nakonec získali Marcose Roja. Marquinhos však naznačil, že to on byl první volbou pro oba kluby.

„Ano, Manchester United o mě měl velký zájem a Barcelona taky. Tyto dva kluby vyjednávaly s PSG, ale vedení jim nedalo šanci. To mi dodalo důvěru.“

V této sezóně už je Marquinhos stabilním členem základní jedenáctky Blancova týmu. V lize nastoupil 16x od první minuty. V Lize mistrů odehrál 4 zápasy. David Luiz, který jej měl vytlačit ze sestavy, se posunul na pozici defenzívního záložníka. Marquinhos hraje ve stoperské dvojici s dalším Brazilcem - Thiagem Silvou. Je spokojen a chce v Paříži nadále zůstat. Má smlouvu až do roku 2018, ale i tak bude rád za její prodloužení.

„Prezident i trenér jsou se mnou spokojení. Bylo by dobré, kdyby byl můj kontrakt s Paris Saint-Germain prodloužen.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články