Zpět na » Francie: Ligue 1 » Blanc: Cavani a Lavezzi se musí rychle vzpamatovat ze své hlouposti

Francie: Ligue 1 - Blanc: Cavani a Lavezzi se musí rychle vzpamatovat ze své hlouposti

Blanc: Cavani a Lavezzi se musí rychle vzpamatovat ze své hlouposti © dailystar.co.uk - Edinson Cavani a Ezequiel Lavezzi se vracejí po trestu do sestavy

3

Líbilo se

18.01. - Edinson Cavani a Ezequiel Lavezzi zmeškali lednový tréninkový kemp PSG v Maroku a za trest vyfasovali od vedení pokutu, nebyli nominováni do dvou nejbližších zápasů a museli trénovat individuálně. Dnes by se proti Evianu měli vrátit do sestavy. Jejich kouč Laurent Blanc uvedl, že s nimi nadále počítá, ale zároveň si musí hráči uvědomit své neprofesionální chování.

Edinson Cavani a Ezequiel Lavezzi se během zimní přestávky samozřejmě vydali domů do Jižní Ameriky za svými rodinami. Vše by bylo v pořádku, kdyby se ke svému klubu vrátili včas, což však neučinili. Chtěli zůstat se svými nejbližšími delší dobu, a proto zmeškali tréninkový kemp Paris Saint-Germain v Maroku.

Toto chování se pochopitelně vůbec nelíbilo Laurentu Blancovi i celému vedení bohatého celku. Oba hráči inkasovali tučnou pokutu, nebyli nominováni ke dvěma nejbližším zápasům a museli se připravovat individuálně. Ihned se zvedla vlna spekulací o jejich lednovém odchodu.

Jenomže kouč Blanc s hvězdnou dvojicí nadále počítá. PSG bez nich prohrálo v Ligue 1 na půdě Bastie 4:2. Cavani s Lavezzim chyběli v pohárovém utkání proti St. Etienne a dnes by se v ligovém duelu proti Evianu měli vrátit do sestavy. Každopádně Laurent Blanc nezapomíná.

„Nic není zapomenuto. Jsou to naši dva důležití hráči, ale museli jsme udělat to, co jsme udělali.“

„Musí přijmout odpovědnost za svou hloupost. Ve druhé polovině sezóny se na ně zase budu spoléhat.“

Obhájce trofeje nevyhrál poslední tři ligová utkání a na vedoucí Lyon už ztrácí 7 bodů. Má však k dobru dnešní zápas s Evianem. Zcela fit by už měla být dvojice Thiago Silva - Zlatan Ibrahimovič, takže Blanc věří v posun vzhůru.

„Silva a Ibrahimovič jsou nyní tak fit, jak ještě nebyli. Domnívám se, že je to důvod k tomu, abychom si více věřili a byli odhodlanější.“

„Jsou to lídři, kteří pozvednou tým na tu nejvyšší úroveň. Když víte, že jsou na tom nyní dobře, můžete se na ně spolehnout.“

Kam dál?

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články