Zpět na » Francie: Ligue 1 » Aurier sní o přestupu do Arsenalu

Francie: Ligue 1 - Aurier sní o přestupu do Arsenalu

Aurier sní o přestupu do Arsenalu © skysports.com - Aurier sní o Arsenalu

0

Líbilo se

10.04. - Serge Aurier patří mezi nejžádanější hráče francouzské Ligue 1 a o jeho služby má zájem nejeden velkoklub. Mezi nimi má talentovaný obránce Toulouse jasného favorita. Tím je anglický Arsenal, Aurierův oblíbený klub již od dětských let.

A přestup do Londýna vůbec není vyloučen, protože bek je jednou z pozic, kde bude muset Arsenal posílit. Tým Gunners zřejmě opustí Francouz Bacary Sagna, kterému končí smlouva a její prodloužení je v nedohlednu. Manažer Arsene Wenger se proto přirozeně poohlíží po posilách a rád by podle svého zvyku zalovil ve vodách Ligue 1. Jedním z těch pověstných hráčů na této pozici je bezesporu právě Serge Aurier, který patří i přes svůj mladý věk mezi nejlepší hráče ligy na svém postu.

V rozhovoru pro Foot Mercato se jednadvacetiletý bek svěřil se svými sny a současnou situací na čele francouzské ligy. „Nemůžete odmítnout Arsenal. Ať se zeptáte kteréhokoli hráče, každý z nich vám řekne, že Arsenal se zkrátka neodmítá. Vybral bych si ho bez váhání, protože je to pro mě sen už dlouhou dobu,“ napovídá Wengerovi mladý obránce.

Gunners ale nejsou jediným týmem, který o mladíka projevil zájem. K tomu se vrací i Aurier: „Je jasné, že mě to těší a motivuje, i když se neobjevilo nic úplně konkrétního. Nějaký zájem můj agent registruje, což je dobře. Je příjemné vědět, že moje schopnosti i aktuální forma vyhovuje mnoha velkoklubům, protože to ukazuje, že dělám věci dobře. Ale nijak mě to nevyrušuje ze soustředění na současnost.“

Kromě anglických celků se o Aurierův vzestup intenzivně zajímají také oba velké francouzské kluby - Paris Saint-Germain a AS Monaco. I to by byl posun v kariéře, ale Aurier by osobně preferoval zkušenosti se zahraničním angažmá. „PSG i Monaco jsou na vzestupu, jsou to mladé a ambiciózní kluby, takže za dva tři roky budou možná patřit mezi nejlepší na světě. Ale velice rád bych vyzkoušel jinou ligu, nový herní styl. Nejedná se mi ani tak o kvality jednoho celku, ale spíše o prostředí celé ligy,“ uvádí důvody Aurier.

„Premier League sleduji již odmala, to je přesně liga, která mě baví, a rád bych si v ní zahrál. Má vysoké tempo, náročný styl, fyzická příprava. To všechno mě fascinuje. Je to trochu bláznivý šampionát, ale o to lepší atmosféra tam vládne. A líbí se mi také stadiony, o které je pečováno. Tahle liga by mi seděla nejvíc, pokud jde o můj herní styl. S přibývajícím časem bych možná uvažoval o Německu nebo Španělsku,“ dodává talentovaný obránce.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / football365.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Zase francouz di už do píči Wengere...

Gooners4ever
krejca - 10.04. Odpovědět

Ty vole už se prober a táhni tam sám. Reaguješ na nějakou podělanou spekulaci a ještě tímto způsobem. Je mi z tebe špatně... Jinak ze Sagny AW udělal jednoho z nejlepších beků na ostrovech. Auriera sleduji už dlouho a jako případná náhrada by byl víc než dobrý (i když osobně preferuji Colemana)...

krejca
LOX10 - 10.04. Odpovědět

S Sagnou to byla ironie že jo ?

LOX10
ruso - 10.04. Odpovědět

Gibbs je v poslední době lepší. Akorát je pořád zraněný.

ruso

Cože udělal ze Sagny ? nato nebudu radši ani odpovídat

Gooners4ever
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články