Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG porazilo Marseille a vede ligu o 8 bodů

Francie: Ligue 1 - PSG porazilo Marseille a vede ligu o 8 bodů

PSG porazilo Marseille a vede ligu o 8 bodů © teamtalk.com - Salomon Kalou

1

02.03. - REVIEW Paris-Saint Germain porazil díky brankám Maxvella a Cavaniho ve slavném francouzském derby Olympique Marseille 2:0. Díky prohře Monaka tak vede ligovou tabulku již o osm bodů. Hlavní hvězdou kola se stal útočník Kalou, který svým hattrickem zajistil výhru Lille na hřišti posledního Ajaccia.

V prvním utkání 27. kola francouzské Ligue, které bylo na programu již v pátek večer, se fotbalisté Evianu díky domácí výhře nad Nantes vzdálili sestupovým vodám na rozdíl 5 bodů. Z aktuální sestupové trojice pak v sobotu vyhrálo pouze Sochaux, které si překvapivě poradilo s osmým Bordeaux.

Zajímavé věci se pak děly na třetím místě, které zaručuje kvalifikaci Ligy mistrů. Na něj se totiž v sobotu večer dostalo St.Etienne, které na svém stadionu přehrálo druhé Monako v poměru 2:0. Tímto výsledkem pochopitelně zasáhlo i do boje ligový titul, ale to fotbalisty St.Etienne už asi tolik nezajímalo.

V neděli odpoledne se však na třetí pozici vrátilo Lille. Celek ze severu Francie zavítal na Korsiku, kde musel čelit tradičně nepříjemnému prostředí, kterým je místní Ajaccio pověstné. Domácí šli rychle do vedení, ale hvězdou utkání se stal hostující útočník Kalou. Bývalý fotbalista londýnské Chelsea zařídil třemi góly výhru svého celku v poměru 3:2.

V posledním utkání kola, ve velmi očekávaném derby o Francii, zvítězili domácí fotbalisté PSG. První poločas skončil ještě bez branek, ale pět minut po návratu z kabin otevřel skóre po přihrávce Ibrahimoviće obránce Maxvell. Pojistku pak přidal střídající Edinson Cavani, který se na hřišti objevil poprvé od svého zranění lýtkového svalu.