Zpět na » 2. Bundesliga » Šutér z 2. Bundesligy Milivoje Novakovič

2. Bundesliga - Šutér z 2. Bundesligy Milivoje Novakovič

Šutér z 2. Bundesligy Milivoje Novakovič © fc-koeln.de - Milivoje Novakovič

0

Líbilo se

03.12. - Nejlepším střelcem dosavadního průběhu druhé nejvyšší německé soutěže je útočník Kölnu Milivoje Novakovič. V patnácti zápasech nastřílel čtrnáct gólů, zejména v posledních kolech má excelentní formu.

Novakovič profituje ze své výšky, díky svým 192 centimetrům se velice dobře prosazuje v hlavičkových soubojích. Umí však střílet i nohama, je mu v podstatě jedno, jestli má míč u pravé nebo levé nohy. Je typickým šutérém do pokutového území.

Nastřílel už čtrnáct branek a jasně vede tabulku střelců 2. Bundesligy. Druhé místo okupuje Rob Friend z Borussie Mönchengladbach, který ztrácí na Novakoviče pět přesných zásahů. Novakovič si připsal navíc také tři gólové přihrávky.

Díky jeho útočné potenci se Köln drží v boji o první tři místa zaručující postup do nejvyší soutěže.

V týmu svého současného zaměstnavatele působí již druhým rokem, také v minulé sezoně předvedl, že góly dávat umí a celkem desetkrát překonal brankáře soupeřů.

Milivoje je Slovinec, začínal v Olimpiji Ljubljana, později hrál i rakouskou soutěž v dresu Mattersburgu a Linzu a naposledy před přestupem do Kölnu hrával bulharskou ligu za Litex Lovetch.

Své nejlepší roky ale zažívá pravděpodobně nyní v osmadvaceti letech, kdy ho díky jeho střeleckým schopnostem zaregistrovali a ti, kteří sledují druhou Bundesligu jen okrajově. Dostal se dokonce i do slovinské reprezentace, za kterou už nastoupil v sedmnácti zápasech.

Pokud mu jeho střelecký prach nezvlhne, možná ho budeme v příští sezoně vídat na německých prvoligových trávnících.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články