Zpět na » 2. Bundesliga » RB Lipsko má velké plány: Chce Götzeho a Kloppa

2. Bundesliga - RB Lipsko má velké plány: Chce Götzeho a Kloppa

RB Lipsko má velké plány: Chce Götzeho a Kloppa © news.de - Ralf Rangnick

2

Líbilo se

13.08. - Ambiciózní německý klub Red Bull Lipsko vedený magnátem Dietrichem Mateschitzem se netají svými velkými plány, které sahají až do evropských pohárů a pro naplnění svých cílů by rád přivedl akvizice v podobě playmakera Bayernu Mnichov Maria Götzeho a bývalého trenéra Dortmundu Jürgena Kloppa.

Druholigový německý klub patří mezi nejambicióznější týmy v Evropě a díky štědrému příspěvku od majitele klubu Dietricha Mateschitze, spoluzakladatele firmy Red Bull, chce zakončit svoji pouť nižšími soutěžemi letošním postupem do Bundesligy.

Plány má však RB Lipsko ještě mnohem větší a sportovní ředitel klubu Ralf Rangnick dal jasně najevo, že kdyby jeho tým už byl v Bundeslize, pokusil by se přivést záložníka Bayernu Mnichov Maria Götzeho a trenéra Jürgena Kloppa.

Lipsko i díky letnímu příchodu útočníka Davieho Selkeho z Werderu Brémy patří mezi hlavní favority na letošní postup do Bundesligy a Rangnick slibuje, že pokud se nezmění Götzeho situace v Bayernu ani v příštím roce, udělá vše proto, aby německého reprezentanta přivedl.

„Götze? Kdybychom teď byli v Bundeslize, snažil bych se najít možnost jak ho podepsat,“ řekl Rangnick pro Bild. „Považuji ho za skvělého hráče. Problémem by ale mohla být jeho mzda. Nemůžeme jen tak zlomit naši mzdovou strukturu.“

Götze není jediným ambiciózním cílem klubu založeného teprve před šesti lety, Rangnick by také v budoucnu rád viděl na lavičce svého klubu trenéra Jürgena Kloppa, jenž si po odchodu z Borussie Dortmund hledá nového zaměstnavatele.

„Klopp? Proč by neměl být jednou z možností? Už dříve jsme byli v kontaktu. Možná to není příliš pravděpodobné, ale vyloučit to nelze. Nicméně, nejprve bychom museli postoupit a Klopp by samozřejmě musel být stále k dispozici,“ dodal Rangnick.

Kam dál?

Vít Sedlák / Goal.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To mi připomíná ambice Red Bull Sturm Gratz a jak dopadli

CantonaErik

to čo je za klub? a takom som nikdy nepočul

thornhill

Jaj zase sem to popletl to měl být Red Bull Salzburg Smajlík 11

CantonaErik
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články