Zpět na » 2. Bundesliga » Přetáhl dres přes hlavu a šel ven!

2. Bundesliga - Přetáhl dres přes hlavu a šel ven!

Přetáhl dres přes hlavu a šel ven! © -

0

13.09. - V pátek měla 2. Bundesliga na programu tři zápasy, které skončily celkem předvídatelně. Celkem bylo k vidění osm gólů a i kuriózní červená karta, aneb jak se nevyplatí střílet gól.

Podívejme se tentokrát ve zkratce na všechny tři páteční utkání.

Aachen - Ingolstadt 1:0 (1:0)

Celké utkání rozhodla branka, jež padla již ve třetí minutě utkání! Jejím autorem byl Benjamin Auer. Zda si mužstvo z Aachen připsalo vítězství spravedlivě nebo ne, to si musí každý rozhodnout sám, ale jedno je jasné, ze hry měli domácí hráči více než hosté. Také na rohy byli jednoznačně lepší. Snad jediné, v čem zaostali, bylo držení míče.

Branky: 1:0 Auer (3.)
Držení míče: 44,9% : 55,1%
Rohy: 9:4
Žluté karty: 61. Auer, 80. Müller - 64. Wohlfarth, 82. Neunaber, 91. Kiedel

Rot-Weiss Oberhausen - Rot Weiss Ahlen 1:3 (1:1)

Ačkoli se domácí ujali vedení, byli to hostující hráči, kteří si odvezli tři body. Ahlen vyškolil domácí v lekci z produktivity. Oberhausen byl lepším týmem, ale nedokázal ze své převahy nic vytěžit a zaslouženě prohrál.

Branky: 1:0 Lüttmann (17.), 1:1 Reus (44.), 1:2 Chitsulo (83.), 1:3 Grosskreutz (92.)
Držení míče: 57,3% : 42,7%
Rohy: 10:5
Žluté karty: 42. Reichert, 79. Stoppelkamp, 81. Pappas - 37. Miletic, 64. Grosskreutz, 81. Döring

1. FC Kaiserslautern - FC St. Pauli 4:1 (1:0)

Po prvním poločase viděli diváci pouze jednu branku a takový nemastný fotbal, který se určitě nemohl líbit. Ve druhém poločase bylo vše jinak. Hráči přidali na důrazu, začali hrát více týmově a na hře obou týmů to bylo hned znát. Ačkoli hostujícím hráčům se podařilo vyrovnat, dvěma slepenými góly domácí zápas znovu vzali do svých rukou a nakonec vyhráli o tři branky.

Za zmínku stojí 62. minuta, kdy domácí hráč Anel Dzaka vstřelil druhý, vítězný gól domácích a musel ihned pod sprchy! Obecně platí pravidlo, že hráč nesmí při oslavě gólu sundávat dres. Dzaka ho pouze přetáhl přes hlavu, ale i tak dostal od rozhodčího žlutou kartu. A protože to byla jeho druhá v utkání, ihned se musel poroučet ze hřiště. Jeho spoluhráči samozřejmě hned vehementně protestovali a byli jako vosy, když se slezou na něco sladkého, ale rozhodčí byl neoblomný. I tak může chutnat radost po vstřeleném gólu.

Branky:
1:0 Jendříšek (38.), 1:1 Hoilett (50.), 2:1 Dzaka (61.), 3:1 Hesse (63.), 4:1 Bellinghausen (74.)