Zpět na » 2. Bundesliga » Výhra 12:0 v Mindelheimu

2. Bundesliga - Výhra 12:0 v Mindelheimu

Výhra 12:0 v Mindelheimu © bundesliga.de - Fanoušci Norimberku

0

03.07. - 1. FC Norimberk odehrál 2. července 2008 svůj první test-zápas, kterým tak zahájil přípravu na novou sezónu. Zápas Klub odehrál proti TSV Mindelheim a připsal si velké vítězství 12:0 (6:0).

Za Klub se trefili Mario Breska, pro kterého to byl první zápas a první branka za 1. FC Norimberk, Robert Vittek, Andi Wolf, Dominik Reinhardt, Marek Mintal, Ioannis Masmanidis a Javier Pinola. Tým koučoval trenér Thomas von Heesen.

Norimberk svého soupeře nikterak nešetřil. Zakousl se do něho již po pár minutách a to doslova. Ve druhé minutě se totiž otevřelo skóre zápasu a v tu dobu nikdo ani nemyslel na to, kolik gólů by mohlo padnout. Do poločasu svítil stav na ukazateli 6:0. Konečný výsledek pak měl hodnotu 12:0 pro Norimberk.

„Wir sind der Club“

Právě toto heslo, „Wir sind der Club“, se nese jako oslavný chorál při každém utkání Norimberku. Už v pátek, 4. července 2008, si budou moci fanoušci opět zakřičet, protože jejich Klub nastoupí proti 1. FC Sonthofen. Bude se tedy konat další zápas před začátkem sezóny a fanoušci Norimberku neberou nic jiného než vítězství.

Sestava Norimberku: Stephan Kammermeyer, Wolf, Abardonado (46. Reinhardt), Pinola, Judt (46. Perchtold), Engelhardt (46. Bieler), Mintal, Vittek, Breska (70. Kluge), Pagenburg (46. Masmanidis)

Branky: 1:0 Breska (2.), 2:0 Vittek (9.), 3:0 Breska (28.), 4:0 Vittek (31.), 5:0 Breska (33.), 6:0 Vittek (43.), 7:0 Wolf (47.), 8:0 Reinhardt (48.), 9:0 Mintal (64.), 10:0 Vittek (68.), 11:0 Masmanidis (79.), 12:0 Pinola (88., penalta)