Zpět na » 1. Bundesliga » Fotbalisty Leverkusenu povede Labbadia

1. Bundesliga - Fotbalisty Leverkusenu povede Labbadia

Fotbalisty Leverkusenu povede Labbadia © kicker.de - Bruno Labbadia

0

Líbilo se

26.05. - Novým trenérem hráčů Bayeru Leverkusen je Bruno Labbadia, současný lodivod Fürthu. Nahradil tak nedávno odvolaného Michaella Skibbeho, který doplatil na konečné sedmé místo Leverkusenu v Bundeslize.

Vedení Leverkusenu při hledání nového trenéra oslovilo kromě Labbadii také Mortena Olsena, Mirka Slomku nebo Jorginha. V příjmacích pohovorech ale nejlépe uspěl Bruno Labbadia a podepsal na Bay-Areně dvouletý kontrakt.

Labbadia dosud pracoval na lavičce druholigového Greutheru Fürth a i přes předsezonní odchody pár klíčových hráčů dovedl své svěřence k šestému místu. Prezident Fürthu Helmut Hack s ním byl spokojen a nezbavoval se ho s lehkým srdcem. Přesto nakonec povolil.

"Bruno nám v minulé sezoně hodně pomohl a my mu nechceme bránit ve velké příležitosti jeho kariéry. Navíc máme s Leverkusenem dlouhodobé sportovní i finanční partnerství," vysvětlil dva hlavní důvody Labbadiova přesunu Hack.

"Toto je pro mě obrovská výzva, je to další krok v mé kariéře. Moc se těším na práci v top klubu, kterým Leverkusen bezpochyby je," popsal své pocity šťastný trenér.

Slovy chvály nešetřil ani reprezentační záložník a zřejmě největší současná opora Leverkusenu Simon Rolfes: "On vždy hraje s velkým zápalem a nadšením do hry, ke všemu je velmi úspěšným koučem. Jsem si jistý, že se pod jeho vedením zlepšíme."

Kam dál?

Jakub Sitek / kicker.de, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

hadam bude dobry uvidime

rocker211
pepinho - 26.05. Odpovědět

Smajlík 11 Smajlík 11 Smajlík 11 Smajlík 11 Schade, Fürth přišel o dobrého trenéra...Takhl se Bundesligy nikdy nedočka Smajlík 14

pepinho
Reklama
Reklama
Nejnovější články