Zpět na » 1. Bundesliga » Důvody pádu Norimberku

1. Bundesliga - Důvody pádu Norimberku

Důvody pádu Norimberku © bundesliga.de - Fanoušci Norimberku

0

Líbilo se

24.05. - Před letošní sezonou se zdálo, že tradiční německý klub 1. FC Norimberk je na správné cestě. Kvalifikoval se do poháru UEFA, měl zkušený a na první pohled i vyvážený kádr. Proč tedy sezona nevyšla a skončila pádem do 2. Bundesligy?

Prvním důvodem byl jistě odchod brankáře Raphaela Schä,fera do Stutgartu. Jaromír Blažek i Daniel Klewer jsou dobří gólmani, ale kvalit Schä,fera nedosahují. Jejich boj o post brankářské jedničky určitě nepřidal ani na sebevědomí celému týmu. Nutno také podotknout, že Schä,ferův odchod nepomohl ani jedné straně.

Norimberk spadl, Schä,fer se ve Stuttgartu neprosadil a ztratil post prvního brankáře. Potom se sice na pár zápasů vrátil, ale do zákroků Tima Hildebranda, minulého brankáře VfB, měl hodně daleko. A ani ve Stuttgartu jistě neskákali nadšením, že vyhodili dva miliony eur za takto vytěžovaného hráče.

Asi nejdůležitěším faktorem, který zavinil sestup FCN, byla střelecká nemohoucnost. Koller, Charisteas, Saenko, Vittek, Mintál, Misimovič. Ti všichni by měli být zárukou gólů, ale výsledek?

Pouze Rostock nastřílel méně branek. Střely si Norimberk vypracovat uměl, jen Brémy, Bayern, Hamburg a Leverkusen vystřelil vícekrát. Jenže produktivita byla mizerná: Norimberk měl nejhorší přesnost střel (pouze 38,3% všech nezblokovaných ran mířilo mezi tři tyče) a také nejhorší produktivitu (osm a půl procent střel skončilo brankou).

Ve třinácti zápasech nedokázal Norimberk vstřelit ani jednu branku, což dáva prachbídných 40% zápasů, ve kterých se "Club" střelecky neprosadil. Jen Rostock a Bielefeld byli v této statistice o jeden zápas horší.

Dalším důvodem se zdá být nízká sebedůvěra fotbalistů. S každým prohraným zápasem se tlak na norimberkské zvyšoval a hráči jej zřejmě neustáli. Jak jinak si vysvětlit, že pokud vstřelili první gól, ani v polovině případů nedokázali zápas dovést do vítězného konce?

Na nevelké sebevědomí poukazuje také nízká úspěšnost na soupeřových hřištích. Norimberk získal za celý ročník venku jen devět bodů, dvakrát vyhrál a třikrát remizoval.

Chceme-li nalézt alespoň pár hráčů, kteří si i přes sestup Norimberku svou pověst příliš nepošramotili a patřili k oporám, musíme jistě zmínit záložníky Zvjezdana Misimoviče a Tomáše Galáska. Nepropadl ani Andreas Wolf, Peer Kluge a Jan Koller, ale jejich nejlepší sezony to také nebyly.

Je otázkou, jak kvalitní kádr bude mít Norimberk v příští sezoně, každopádně vedení jistě nevytyčí jiný cíl než postup zpět. Léto bude v Norimberku hodně divoké.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
díno kovel - 27.05. Odpovědět

koller hral nejlip...ale ted ma nebidku k přestupu od Aston Villy za 2 Miliony euro,tak to asi Norimberk veme...on taky...ted ceka jen na rozhodnuti 1FCN.

Carlos - 26.05. Odpovědět

Pěkný článek. "Norimberk měl nejhorší přesnost střel" to je asi hlavní důvod sestupu.

Carlos

nemuzes to hazet na druhe hrace misimovic,charisteas hrali dobre!kollera jsem mel vzdy rad ale ted uz nehraje kvalitu fakt ne.

dennnisek
sitko - 26.05. Odpovědět

Však Misimoviče jsem zmínil jako jednoho z nejlepších hráčů. Ale ohledně Charistease s tebou nemůžu souhlasit, ten hrál špatně, i proto vedení FCN v zimě Kollera koupilo.

sitko

koller???ste vtipalci faaaakt vzdyt hral nejvetsi bobek vuubec lidi neverte tem srackam.norimberg mel proste smulu nedarilo se tak sestoupili a navic cottbus se umi hecnout kdyz de o zachranu!

dennnisek
willi - 25.05. Odpovědět

a norinberg si asi rek: dyt sme vyhrali pohar, nemuzem sestoupit, urcite nesestoupime... a takhle to dopaldo...

willi
sitko - 26.05. Odpovědět

Už jsem to tu jednou psal, ale tak znovu: Koller byl v Norimberku jen půl sezony, přesto si připsal šest asistencí, což je nejvíce z celého týmu. V součtu gólů a přihrávek byl třetí. To je fakt! Spíše mi přišlo, že byl na hrotu dost osamocen a ostatní hráči ho často nepodpořili. Kritiku beru, ale že by byl ten článek "sračka", to si opravdu nemyslím.

sitko
Bobeš - 24.05. Odpovědět

willi přesně tak podolski norimberk by mohl přestoupit do bayernu co Smajlík 3 Smajlík 3

Bobeš
- 24.05. Odpovědět

Smajlík 5

Bobeš - 24.05. Odpovědět

Jak tam můžete dávat do ankety Kollera?? Hrál tam chvilku a už by měl být mezi nejlepšíma? To teda ne!! Ještě má co dělat

Bobeš
willi - 24.05. Odpovědět

a galasek kterej byl dlouho zranenej...

willi
sitko - 25.05. Odpovědět

Přestože tam byl jen půl sezony, měl nejvíce asistencí z celého týmu - 6. A po Misimovičovi a Charisteasovi byl třetím nejlepším v "kanadském bodování" za 8 bodů. Na to, že hrál jen na jaře hodně dobrý počinek.

sitko
willi - 25.05. Odpovědět

no koller v prvnich zapasech taky nahral na vsechny goly co padly, pak jeden dal a uz to prestalo...

willi
jirka66 - 26.05. Odpovědět

pak nedávali góly vůbec Smajlík 3

jirka66
- 24.05. Odpovědět

Smajlík 13 Smajlík 13 Smajlík 12

Aaron - 24.05. Odpovědět

Je to škoda. Tento tým je, jak už bylo řečeno, sympatický. Snad se brzo vrátí....Musí to být pro ně šok, když minulou sezónu předvedli super výsledek.

Aaron
janoas - 24.05. Odpovědět

Sympatický ako pre koho..... Smajlík 7

janoas
Tonny - 24.05. Odpovědět

muzou si zato sami

Tonny
KaPi - 24.05. Odpovědět

Mrzí mi to moc a moc. 1. FCN je klub, který byl od českých hranic nejblíže. Cesta tam trvala cca. jen kolem 2 hodinek po dálnici Smajlík 11 Je to poměrně sympatický klub, takže je určitě škoda, že padá do 2. BL. Naopak taková Cottbus by neměla v 1. Bundeslize co dělat, ale naopak je vidět, že se chtěli udržet o moc více, než Norimberk. Cottbus opět dokázala, že boj o záchranu jí jde velmi dobře...

KaPi
willi - 24.05. Odpovědět

na neco ste zapomeli, norinberg ma taky trochu smulu, je to tym kterej se trefil nejcasteji do tyce (tusim ze 14x) nebo brevna

willi
nor - 24.05. Odpovědět

Smajlík 17

Reklama
Témata článku
Anketa

Kdo byl nejlepším hráčem Norimberku v uplynulé sezoně?

Zvjezdan Misimovič (68)

Zvjezdan Misimovič 34,3%

Tomáš Galásek (23)

Tomáš Galásek 11,6%

Andreas Wolf (2)

Andreas Wolf 1,0%

Jan Koller (13)

Jan Koller 6,6%

Nikoho nevidím (92)

Nikoho nevidím 46,5%
Celkový počet hlasů: 198
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články