Zpět na » 1. Bundesliga » Böhme: Vždy mi šlo o vítězství za každou cenu

1. Bundesliga - Böhme: Vždy mi šlo o vítězství za každou cenu

Böhme: Vždy mi šlo o vítězství za každou cenu © -

0

Líbilo se

24.05. - Po šestnácti letech v profesionálním fotbale se čtyřiatřicetiletý záložník Arminie Bielefeld Jörg Böhme rozhodl ukončit kariéru. Poslední duel svého klubu při remízovém utkání 2:2 s VfB Stuttgart strávil celý na lavičce

Böhme vyhrál v dresu FC Schalke 04 dvakrát DFB Cup, v roce 2002 si z Mistrovství Světa odvezl stříbrnou medaili. Serveru bundesliga.de oznámil, co chystá do budoucna.

Arminia remizovala v posledním ligovém utkání se Stuttgartem 2:2. Přestože jste strávil celý zápas na lavičce, jste se zakončením své kariéry spokojen?

JB: Ano, myslím, že ano. Pro mě je to, že se Arminia v posledním roce, kdy jsem zde působil, zachránila, stejný úspěch, jako pro Bayern výhra titulu. Pro hráče nebo klub není nic horšího než sestup.

Proč si myslíte, že se Bielefeld zachránil?


JB: Koncentrovali jsme se na všechno. Nejen jako tým, ale změnili jsme přístup ke všemu. Začalo to od trenérů a pokračovalo přes organizaci, pomohl nám klub i fanoušci.

V Bielefeldu, přestože jste ukončil fotbalovou kariéru, zůstanete. Zařadíte se do trenérského týmu výběru Arminie do třiadvaceti let. Co od své nové práce čekáte?


JB: Už dlouho jsme o mé pozici v klubu jednali. Fotbal jsem hrál šestnáct let. Teď jsem připraven na novou výzvu, chci se učit a získávat zkušenosti.

Dovedete si představit, že jednou budete trénovat v Bundeslize? Nebo míříte do budoucna jiným směrem?


JB: Jak už jsem řekl, čeká mě spousta učení, až během něho uvidím, kam mé kroky povedou. Teď se musím vzdělávat v trénování všech možných aspektů hry. Pak budu vědět mnohem více, co chci vlastně přesně dělat.

Znovu se ohlédněme za Vaší kariérou. Kde vidíte její nejsvětlejší a nejtmavší okamžiky?

JB: Těžko říct. Bylo jich za těch šestnáct let několik. Angažmá v Gladbachu ale rozhodně považovat za povedené nemůžu. Spousta věcí se mi tam nepovedlo tak, jak by mělo. Samozřejmě vrchol kariéry byla účast na Mistrovství Světa v Japonsku a Severní Koreji a také konečné umístění. Co se týče klubové úrovně, rád vzpomínám na působení v Schalke, kde jsem vyhrál dvakrát DFB Cup. Čtyři roku v Bielefeldu byly také povedené.

Jak si myslíte, že si Jörga Böhmeho zapamatují fanoušci?

JB: Doufám, že v pozitivním smyslu! Vždy jsem ze sebe odevzdával vše. Chtěl jsem vždycky za každou cenu vyhrát. Tím jsem byl pro své týmy přínosem.

Poslední otázka bude o EURO 2008? Jak hodnotíte nominaci trenéra Jogi Löwa, kdo je podle Vás favoritem na vítězství v celém turnaji?


JB: Podle mě by Německo vyhrálo Mistrovství Světa 2006, kdyby mělo v brance Olivera Kahna. Ten by chytil střelu, z níž padl gól Itálie na 0:1. Ale to je jiný příběh. Noví trenéři si museli vyhrát nové hráče. Myslím si, že se probojujeme do finále, kde se postavíme opět Itálii.

Kam dál?

Pavel Storzer / bundesliga.de/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články