Zpět na » 1. Bundesliga » Novým trenérem Dortmundu je Jürgen Klopp

1. Bundesliga - Novým trenérem Dortmundu je Jürgen Klopp

Novým trenérem Dortmundu je Jürgen Klopp © kicker.de - Jürgen Klopp

1

Líbilo se

23.05. - Po rezignaci Thomase Dolla nebyli fotbalisté Borussie Dortmund bez kouče moc dlouho. První volbou vedení BVB byl Jürgen Klopp, úspěšný trenér Mainzu. Ten přijal a měl by vést hráč Borussie do roku 2010.

Jürgen Klopp vedl v právě uplynulé sezoně Mainz 05 a postoupil s ním do nejvyšší soutěže. Čtyřicetiletý Klopp byl největším favoritem na uvolněné místo na lavičce Dortmundu, podle slov vedení klub s nikým jiným ani nejednal. Díky svému mladému věku je považován za jednoho z nejtalentovanějších trenérů v Německu.

Borussia oznámila jménu nového kouče na dnešní tiskové konferenci prostřednictvím svého manažera Hanse-Joachima Watzkeho. Tisková konference byla hojně sledovaná, přřišla téměř stovka novinářů, dvě televize ji dokonce přenášeli živě.

Jürgen Klopp před novináři doslova zářil: "Jsem nadšen, že jsem tady. Je pro mě obrovská čest trénovat Borussii. Nyní se pokusím vrátit mužstvo zpět na správnou cestu." Dále hovořil o tom, že by rád vtiskl hře žlutočerných vlastní tvář. "Moderní fotbal je o nasazení, o rychlém přistupování k hráči s míčem a pressingu po celém hřišti," pokračoval Klopp a tento styl by chtěl ve svém novém působišti praktikovat. V pozitivním duchu mluvil také o kádru a blížících se posilách, věří, že s nimi dokáže být úspěšný.

Sportovní manažer Michael Zorc prohlásil, že Klopp je ideálním řešením, protože jeho zapálení do fotbalu koresponduje s nadšením v Dortmundu a blízkém okolí. V Mainzu prý přesvědčil o svých kvalitách a nyní je předvede v Borusii. Tak uvidíme.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
lufc - 26.05. Odpovědět

jj je to dobra volba přeju borusii navrat do LM Smajlík 1

klopp je vinikajici trener udelal mainz znamym tymem hlavne kdyz pred2 lety porazil v pratelaku liverpool v plne polni.dostali 5ku a to hrali v anglii Smajlík 6 Smajlík 7

dennnisek

věřil jsem Marwijkovi, i Dollovi, no Kloppovi věřím až extrémně... myslím, že pod ním půjde Dortmund KONEČNĚ vzhůru.. a pokud ne pod ním, tak nevim kdo jiný

ronaldo!
willi - 24.05. Odpovědět

nj, hitzfeld je hitzfeld

willi
sitko - 24.05. Odpovědět

Tak Marwijkove se celkem dařilo, dokud za podivných okolností neodešel. Potom přišel nějaký ten Röber, což byla hrůza a Doll vypadal nadějně.. Na Kloppa jsem celkem zvědavý, měl by hlavně posílit tu obranu, to je fakt děs.

sitko
willi - 24.05. Odpovědět

njn, do utoku ma ale prijit mohamed zidan, kterej pod jeho vedenim v manzu zaril

willi
willi - 24.05. Odpovědět

o obranu se bat nemusis, prijde Filipe Santana a Marko Basa

willi
Tonny - 23.05. Odpovědět

taky doufam...tahle sezona se jim nepovedla a pral bych jim aspon tu uefu Smajlík 7

Tonny
willi - 23.05. Odpovědět

uefu hrajou Smajlík 11

willi
willi - 23.05. Odpovědět

a s nasim stestim narazi urcite na liberec a ten se nikam nepodiva (nasim stestim - stestim ceskyho fotbalu)

willi
Tomi24 - 23.05. Odpovědět

tak opět nová naděje. doufam, že to konečně dopadne a Borussie bude znova na vrcholu Smajlík 7

Tomi24
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články