Zpět na » 1. Bundesliga » Hertha už začíná posilovat

1. Bundesliga - Hertha už začíná posilovat

Hertha už začíná posilovat © -

0

Líbilo se

22.05. - Hertha Berlín vyhrála v Bundeslize soutěž fair play a díky tomu se kvalifikovala do poháru UEFA. Desátý tým letošního ročníku německé ligy chce dojít co nejdál, a proto už nyní, pár dní po skončení sezony, hledá posily pro tu příští.

Hertha vyhrála soutěž fair play, kde se kromě udělených žutých a červených karet přihlíželo i k několika dalším aspektům. Komise německého fotbalového svazu hodnotila krásu hry mužstva, respekt k rozhodčím i soupeřům, chování funkcionářů a fanoušků. Tým z hlavního města Německa uhájil prvenství před Leverkusenem a Bayernem.

Vedení Herthy by rádo nebylo v poháru UEFA jen do počtu a i v domácí soutěži by se chtělo zapojit do boje o příčky nejvyšší, proto se snaží vylepšit kvalitu kádru.

Prvním cílem je udržení klíčových postav mužstva. Záložníku Mineirovi končí v červnu smlouva, a tak dostal nabídku na nový dvouletý kontrakt. Podepsaný ještě není, ale podle zákulisních informací je vše na dobré cestě.

Velké potíže měla Hertha v útoku, žádný z útočníku se vedle Panteliče nedokázal rozstřílet. Pokud navíc Marko chyběl, bylo nesmírně obtížné jej nahradit. Forvard Valeri Domovchiyski byl v klubu na půlročním hostování z Levski Sofia, ale s největší pravděpodobností v Herthě pokračovat nebude.

Naopak působit v Berlíně asi bude dvacetiletý Mohamed Amine Chermini. Tuniský reprezentant má nakročeno ke čtyřletému kontraku, což potvrzuje dlouhodobou strategii Herthy podepisovat nadějné fotbalisty.

Před několika dny se hojně spekulovalo o přestupu Róberta Vitteka do Herthy, nyní se však zdá, že blíže k dohodě je jeho současný kolega z Norimberku Ivan Saenko. Rus by zvýšil konkurenci, je to velice kvalitní křídlo. V soubojích jeden na jednoho patří k těm nejlepším.

Pokud se vedení BSC podaří získat všechny tyto fotbalisty, bude mít Hertha zajištěné dobré posily velice brzy a jejich aklimatizace v klubu bude probíhat rychleji.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Grégory - 23.05. Odpovědět

Domovchiyski prodloužil do 2012, ne, že pokračovat nebude

PiotrIV - 22.05. Odpovědět

jenom posilujte, fyzička je důležitá Smajlík 5 jináč Saenko je GOOD

PiotrIV
janoas - 22.05. Odpovědět

Ja na ich miesto by som dal poriadny balík za Stefana Hoffmana a do útoku kupil Zicklera alebo Kuljiča Smajlík 7

janoas
willi - 22.05. Odpovědět

dokad budou mit pantelice tak v UEFA zklamat nemuzou

willi

jo do herthy se hodi!bsc mozna nebude spatne v uefe urcite nee nejhorsi!

dennnisek
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články