Zpět na » 1. Bundesliga » Loučení s Oliverem Kahnem 3/4 – Kariéra v datech

1. Bundesliga - Loučení s Oliverem Kahnem 3/4 – Kariéra v datech

Loučení s Oliverem Kahnem 3/4 – Kariéra v datech © -

0

22.05. - FotbalPortal.cz Vám přináší shrnutí kariéry brankáře Bayernu Mnichov Olivera Kahna, který pověsil kopačky po více než dvacet letech fotbalu na hřebík. Ve třetím dílu série se budeme zabývat důležitými daty v gólmanově kariéře

Oliver Kahn se narodil 15. června 1969 v Karlsruhe. V Bundeslize debutoval v listopadu 1987. To bylo jen o tři roky později, než podepsal svou první profesionální smlouvu.

27. listopadu 1987: Bundesligový debut - prohra 4:0 s 1. FC Köln.

10. listopadu 1990: Kouč Karlsruhe SC Winfried Schä,,fer poslal Kahna na hřiště o pauze za Alexandera Famullu. KSC otočilo nepříznivý výsledek 1:2 a porazilo VfB Bochum 3:2. Od té doby byl Kahn brankářskou jedničkou klubu.

11. září 1993: V pohárovém duelu s Borussií Mönchengladbach je před koncem prvního poločasu Kahn zasažen z hlediště kaštanem, v pětaosmdesáté minutě kvůli zranění musí hřiště opustit. Výsledek - 5:4 pro Gladbach po prodloužení - je díky protestu Karlsruhe kontumován, avšak klub prohrává i v opakovaném utkání 1:0.

3. listopadu 1993: 2. kolo Poháru Uefa. Po prohře 3:1 v prvním vzájemném střetnutí rozdrtilo Karlsruhe FC Valencii 7:0 a postoupilo do semifinále soutěže.

1. července 1994: Kahn přestoupil do Bayernu Mnichov, kde se měl stát nástupcem Raimonda Aumanna. Transferová částka 4,6 miliónu Marek je za gólmana rekordní.

23. června 1995: Reprezentační debut, vítězství 2:1 nad Švýcarskem v Bernu.

13. dubna 1996: Během utkání s VfB Stuttgart, kdy Bayern vyhrál 1:0, chytil Kahn za dres svého spoluhráče Andrease Herzoga a zatřepal s ním. Tímto svým prvním incidentem na sebe upoutal pozornost.

3. dubna 1999: Během remízy 2:2 s Borussií Dortmund se Kahn vrhl ve stylu kung-fu kopačkou proti tváři Stephane Chapusaita, následně kousl do krku Heiko Herrlicha.

26. května 1999: Noční můra v Barceloně. Dva góly během posledních dvou minut zápasu dávají vítězství ve finále Ligy Mistrů Manchesteru United.

12. dubna 2000: „Gorilla“ Kahn byl předmětem častých útoků diváků, kteří po něm roky házeli různé druhy ovoce, často zejména banány, při výhře 1:2 s SC Freiburg je však brankář Bayernu zasažen golfovým míčkem do hlavy a krvácí.

19. května 2001: Poslední zápas sezóny v Hamburgu. Gól domácích z 90. minuty dává titul Schalke. Kahn apeluje na své spoluhráče, aby během čtyřminutového nastavení vrhli všechny své síly do ofenzívy. Patrik Andersson dává gól a srovnává na 1:1. Bayern je mistrem Bundesligy. Kahn leží v slzách u rohového praporku.

23. května 2001: Finále Ligy Mistrů proti FC Valencii. Penaltový rozstřel. „Titan“ Kahn vychytal Carboniho a Pellegrina. FC Bayern je šampiónem Evropy.

30. června 2002: Kahn je před finálovým utkáním zvolen nejlepším brankářem a nejlepším hráčem Mistrovství Světa. V boji o titul s Brazílií však svou chybou daruje Jihoameričanům první gól, Německo prohrává nakonec 2:0. Kahn po závěrečném hvizdu sedí zdrcený opřen o tyč.

8. července 2006: Po vítězství v boji o třetí místo na Mistrovství Světa 3:1 nad Portugalskem končí Kahn s reprezentací. Za Německo nastoupil k 86 zápasům, 49krát jako kapitán.

5. prosince 2006: 100. zápas v Lize Mistrů při remíze 1:1 s Interem Milán.

2. září 2007: 535. Bundesligové utkání při remíze 1:1 s Hamburgerem SV - brankářský rekord.

19. dubna 2008: Kahn vyhrává 6. DFB Cup - rekord.