Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 34. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 34. kola Bundesligy

Souhrn 34. kola Bundesligy © -

0

18.05. - Dramatická do posledního kola byla německá Bundesliga v letošním ročníku. Bayern je sice jistým mistrem už pár týdnů, ale až ve 34. kole se rozhodlo o sestupujících a týmech kvalifikujících se do pohárů.

Velký náboj měl zápas Norimberk - Schalke. Domácím mohly tři body pomoci k záchraně, hostům výhra mohla zajistit přímou účast v Lize Mistrů. Christian Pander jakoby chtěl ukázat reprezentačnímu kouči Löwovi, jakou udělal chybu, když nadějného beka nezařadil ani do širší nominace pro blížcí se EURO. Dvěma přesnými centry našel v 19. a 61. minutě vždy Marcela Bordona a ten rozhodl o výhře Schalke 2:0. Vítězství nakonec Schalke k přímé účasti nestačilo, zatímco Norimberku by plný bodový zisk zajistil záchranu. Ten však nepřišel a FCN jde o soutěž níže.

Brémy měly svůj osud ve svých rukou, v případě vítězství bylo druhé místo jejich. Na nikoho se nemusel ohlížet ani dnešní soupeř Werderu - Leverkusen. Bayer ale prohrál doma 0:1, když se v osmdesáté minutě objevil sám před Adlerem Rosenberg a nemýlil se. V Leverkusenu tak museli doufat v zaváhání alespoň dvou ze tří svých konkurentů v boji o místo v poháru UEFA.

Hamburg však nenechal vůbec nic náhodě a deklasoval Karlsruhe v poměru 7:0! Na první brance měl lví podíl David Jarolím, který po souboji s Eggimannem v pokutovém území upadl a rozhodčí po krátké poradě s asistentem nařídil penaltu. Tu proměnil Rafael van der Vaart. Holanďan se pak asistencemi podílel na dalších třech brankách HSV. Hattrickem se blýskl Guerrero, dvě branky přidal jeho útočný kolega Ivica Olič. Jednou se mezi střelce zapsal Trochowski.

Druhé místo pro pohár UEFA zabral po výhře 4:2 v Dortmundu Wolfsburg. Už v šesté minutě vedl po brankách Reithera a Marcelinha o dvě branky. Ve 25. minutě snížil po Federicově přihrávce Frei a mohl do poločasu i vyrovnat, jenže to by musel těsně před přestávkou proměnit pokutový kop. V 62. minutě Schä,fer zvýšil na 3:1 a snížení opět zařídil střelec Frei a asistent Federico. Konečnou podobu skóre udal po Marcelinhově příhře Grafite.

Bielefeld potřeboval k jistotě záchrany vyhrát na Stuttgartu a podle toho také začal. V 10. minutě dorazil Tesche Bollmanovu střelu odraženou od tyče a Arminia vedla 1:0. Nezatáhla se ovšem a pokračovala v aktivní hře. V závěrečné patnáctiminutovce zápasu ale Stuttgart otočil výsledek a Bielefeld už stihl pouze vyrovnat. Nakonec ale i tento výsledek Bielefeldu stačil a budeme jej v Budeslize vídat i v příštím ročníku.

V ostatích zápasech už se více méně o nic moc nehrálo, pouze o umístění a zlepšování osobních statistik. Výrazně si je vylepšil hannoverský obránce Steve Cherundolo, který třemi přihrávkami znatelně dopomohl svému týmu k vítězství 4:0 nad Cottbusem. Jeden gól si připsal i Jiří Štajner.

Střelecky se prosadil také další český útočník Martin Fenin. Frankfurtský forvard se trefil dokonce dvakrát a konečně tak přetrhl dlouhotrvající sérii zápasů bez gólu. Před evropským šampionátem jistě dobrý zpráva pro české fandy. Za Eintracht se prosadili také Amanatidis a Heller, za Duisburg skóroval Nicolescu s Daunem a utkání tak skončilo 4:2.

Bayern se skvěle rozloučil se svým koučem Hitzfeldem, když porazil Herthu 4:1. Luca Toni si třemi góly pojistil vedení v tabulce střelců a zakončil sezonu s 24 přesnými zásahy. Jeden gól dal Ribéry, za Herthu se trefil Domovchiyski.

V zápase Bochum - Rostock vedli domácí 1:0 zásluhou Mavraje, ale ještě do poločasu srovnal Kern a tento hráč pak přesnou přihrávkou vybídl Bartelse ke druhému gólu hostí. Hansa tak vyhrála 2:1.

1. FC Norimberk - FC Schalke 04 0:2 (0:1)

Bayer Leverkusen - Werder Brémy 0:1 (0:0)

Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:1 (3:0)

VfB Stuttgart - Arminia Bielfeld 2:2 (0:1)

Hannover 96 - Energie Cottbus 4:0 (2:0)

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2:4 (1:2)

Hamburger Sv - Karlsruher SC 7:0 (3:0)

VfL Bochum - Hansa Rostock 1:2 (1:1)

Eintracht Frankfurt - MSV Duisburg 4:2 (3:0)