Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund si poradil s Bochumi

1. Bundesliga - Dortmund si poradil s Bochumi

0

06.10. - Prestižní zápas mezi Borussii Dortmund a Bochumi dopadl nakonec po těžkém boji lépe pro domácí fotbalisté, jenž vyhráli 2:1 po gólech Federica a Tingy, za hosty se trefil zkušený útočník Mieciel.

Borussia konečně po sérii špatných výsledků zabrala a doma proti Bochumi předvedla dobrý výkon, který okořenila ziskem tří bodů, jenž ji minimálně do dneška vyšvihly na desáté místo. Naopak tým Marcela Kollera už nevyhrál celkem šest zápasů v řadě a v tabulce padá čím dál níže, nyní se nachází těsně na sestupovými příčkami, konkrétně na 15. místě.

Na první gól diváci moc dlouhou čekat nemuseli, jelikož už v 17. minutě rozvlnil sít Tinga. Laštůvka vyrazil centr Wörmse pouze do pokutového území, kde se ho zmocnil právě brazilský záložník a bez problémů jej poslal za záda bývalé brankářské jedničky Baníku. Ovšem vedení Dortmundu nevydrželo moc dlouho. V 34. minutě se podařilo po akci slovenského útočníka Stanislava Ĺ estáka vyrovnat Maricinu Miecielovi.

Borussia mohla jít opět do vedení v 57. minutě, kdy se ve velké příležitosti objevil Nöthe, ale nemířil přesně. Ovšem o pár okamžiků později přišel důležitý zlom zápasu, a to když se nechal vyloučit kapitán Dortmund Christian Wörms. Bochum z přesilovky nic nevytěžila, navíc podruhé inkasovala a připravila se tak alespoň o bod za remízu.

Branky: 17. Tinga, 70. Federico – 34. Mieciel

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Markus Brzenska, Dedé, Christopher Nöthe (65. Sahr Senesie), Christian Wörns, Giovanni Federico (83. Martin Amedick), Florian Kringe, Marc-Andre Kruska, Tinga, Diego Fernando Klimowicz, Frank Patrick Njambe (60. Robert Kovač)

VfL Bochum: Jan Laštůvka, Philipp Bonig (75. Dennis Grote), Matias Concha, Marcel Maltritz, Antar Yahia, Christoph Dabrowski (63. Daniel Imhof), Ivo Iličevič (82. Danny Fuchs), Tomasz Zdebel, Tommy Bechmann, Marcin Mieciel, Stanislav Ĺ esták