Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 33. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 33. kola Bundesligy

Souhrn 33. kola Bundesligy © -

0

10.05. - Všechny zápasy třiatřicátého kola německé Bundesligy se odehrály v sobotu od 15:30 z důvodu regulérnosti závěru soutěže. Některé duely byly opravdu divoké, Brémy nasázely Hannoveru šest branek, Wolfsburg rozdrtil Stuttgart 4:0!

Stuttgartu se vyprázdnila marodka, ovšem nepřišlo zlepšení, naopak VfB prohrálo vysoko 4:0 a dostat se do pohárové Evropy nebude pro loňského mistra jednoduché. O čtyři góly Wolfsburgu se postarali čtyři odlišní střelci, v první půli Marcelinho a Džeko, po přestávce zvyšovali vedení Costa a Dejagah.

Všechny rozdílné střelce mělo také utkání Brémy - Hannover a zde to bylo na pováženou ještě více, poněvadž v utkání padlo sedm branek. V poločasové přestávce svítil na Weser-Stadionu stav 2:0, zasloužili se o to střelci Hugo Almeida a Naldo. Brankostroj přišel až po sedmdesáté minutě. Nejprve překonal Enkeho Borowski, pak útočníci Klasnič a Rosenberg a nakonec rukou Aaron Hunt. Alespoň čestný úspěch Hannoveru přidal v nastaveném čase Hustzi.

Na debakl to vypadalo také v Duisburgu, kam přijel už jistý vítěz Bundesligy Bayern. Ten totiž vedl už ve dvacáté minutě 3:0 a dal vzpomenout na zápas s Dortmundem. Trenér Hitzfeld dal zejména v ofenzivě příležitost hráčům, kteří v průběhu sezony příliš nehráli. Útočné duo Schlaudraff - Podolski, ze zálohy je podporoval Sosa. Jenže po gólu Ottla a dvou Podolskiho se střelecká mašina zasekla a do konce zápasu už ani jeden přesný zásah nepřidala. Duisburg měl skvělý úvod druhé půle a díky Tararachemu a Daunovi se dostal na dostřel jediné branky. Kahn se už však překonat nenechal a Mnichované odjeli s třemi body v kapse.

Dvě utkání skončila nejtěsnějším vítěstvm domácích 1:0. Schalke vyzrálo na Frankfurt, když jediný gól zápasu dal Mladen Krstajič po Rakitičově rohu. Norimberk nastoupil s Charisteasem a Kollerem vedle sebe, ale na Herthě prohrál, protože v 74. minutě neuhlídal mladého Raffaela. Ten převzal přihrávku od Mineira, poradil si s Pinolou a nedal Klewerovi žádnou šanci.

Cottbus zvítězil dvoubrankovým rozdílem nad Hamburgem a definitivně si zajistil záchranu. První gól dal Rivič ve 29. minutě a pojistku přidal Dennis Sörensen pět minut před koncem pár chvil po příchodu Michala Papadopulose na hřiště.

Jediný remízový zápas se hrál v Bielefeldu, kam přijela dortmundská Borussia. Byl to asi nejdramatičtější zápas kola. Ve 24. minutě fauloval brankář hostí Höttecke Wichniarka a Marx otevřel skóre. Netrvalo ani pět minut a vyrovnal Buckley, aby za dalších pět minut poslal Wichniarek Arminii znovu do vedení. Definitivně rozhodnuto se zdálo v 78. minutě, to totiž uviděl Robert Kovač druhou žlutou kartu a musel do sprch. Po Freiově akci z 83. minuty si ale brankář Rowen Fernandez dal vlastní gól a nechtíc vyrovnal na konečných 2:2.

Poslední dvě utkání skončila výhrou hostí. Leverkusen naplno zabodoval v Rostocku díky dvěma penaltám, které proměnili Rolfes i Castro. Bochum zase zvítězila díky gólům, kterými orámovala přestávku. Ve 45. minutě se trefil Azaouagh, ve 47. Dabrowski a v 50. Šesták. Eggimanův gól v závěru na 1:3 pouze kosmeticky upravil výsledek.

Tyto výsledky nahrávají dramatičnosti závěru soutěže. Brémy a Schalke se na dálku utkají o přímou účast v Lize Mistrů. O pohár UEFA si to rozdají hned čtyři týmy s jednapadesáti body - Leverkusen, Hamburg, Wolfsburg a Stuttgart. A konečně boj o záchranu už čítá jen dva kluby. Bielefeld má dvoubodový náskok před Norimberkem, ale hraje venku a má výrazně horší skóre. Jistými sestupujícímu se v tomto kole stali nováčci Duisburg a Rostock.

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 4:0 (2:0)

MSV Duisburg - Bayern Mnichov 2:3 (0:3)

Hansa Rostock - Bayer Leverkusen 1:2 (0:1)

Hertha Berlín - 1. FC Norimberk 1:0 (0:0)

Energie Cottbus - Hamburger SV 2:0 (1:0)

Karlsruher SC - VfL Bochum 1:3 (0:1)

Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 2:2 (2:1)

Werder Brémy - Hannover 96 6:1 (2:0)

FC Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)