Zpět na » 1. Bundesliga » Středeční zápasy 32. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Středeční zápasy 32. kola Bundesligy

Středeční zápasy 32. kola Bundesligy © -

0

07.05. - Brémy vyhrály důležité utkání v Hamburgu a vrátily se na druhé místo tabulky. Norimberk zvítězil nad Duisbugem, čímž se přiblížil záchraně. Bayern si poradil s Bielefeldem. Frankfurt potvrzuje špatnou formu, doma tentokrát podlehl Wolfsburgu.

Hamburger SV - Werder Brémy 0:1 (0:0)

Pokud se chtěli domácí fotbalisté porvat ještě o bronzovou příčku, museli Brémy porazit. Však také byli v úvodu zápasu aktivnější a častěji ohrožovali branku hostů. Do šance se dostal i Jarolím. Brémy poprvé vážněji zahrozily v 32. minutě, když obranu hostů prověřil Diego. V druhém poločase se do první příležitosti dostal domácí Olic. Ovšem za chvíli se radovali hosté. Hugo Almeida nekompromisně překonal Rosta v bráně Hamburgu. Brémy se poté stáhly a přenechali iniciativu domácím. Ovšem těm se dnes nedařilo a gól nedali. Brémy se tímto vítězstvím vrátily na druhé místo.

Branky: 50. Hugo Almeida

Rozhodčí: Wagner

Hamburg: F. Rost - Demel (64. Sorin), B. Reinhardt, Mathijsen, J. Boateng (81. Trochowski) - de Jong - Kompany (72. Atouba), Jarolím - van der Vaart - Olic, Guerrero

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen (40. Owomoyela) - Baumann - D. Jensen, Borowski - Diego - Rosenberg (86. Klasnic), Hugo Almeida (60. Vranjes)

Diváci: 57 000 (vyprodáno)

Bayer Leverkusen - Hertha Berlín 1:2 (0:1)

Překvapení se zrodilo v Leverkusenu, kde domácí přiznivci jen přihlízeli tomu, jak Hertha přehrává Bayern a nakonec vítězí. Přitom domácí začali zápas lépe a podle předpokladů. Byli lepší a vytvářeli si více šancí. Herhta až poté začala srovnávat hru a velmi ji pomohl gól Pantelice z 26. minuty. Hosté si do konce první půle vytvořili dvě dobré příležitosti, ale nevyužily je. Mrzet je to však nemuselo, jelikož v 68. minutě byl v pokutovém území faulován Piszczek a nařízenou penaltu proměnil Chahed. Fotbalisté Leverkusenu neměli síly na zvrat a gól Sinkiewicze v závěru už nic neřešil.

Branky: 90. Sinkiewicz - 26. Pantelic, 68. Chahed (pen.)

Rozhodčí: Kinhöfer

Leverkusen: R. Adler - Castro, A. Friedrich, Sinkiewicz, Gresko - Rolfes, Schwegler (46. Dum) - Kiessling, Barnetta - Barbarez (76. Risse) - Gekas (46. Bulykin)

Hertha: Drobný - Chahed, von Bergen, Simunic, Skácel - Mineiro - Kacar, Lustenberger (79. Dardai) - Raffael, Piszczek (89. Bieler) - Pantelic (82. Domovchiyski)

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

Bayern Mnichov - Arminia Bielefeld 2:0 (1:0)

Vyprodaný stadion si chtěl užít pohodové utkání s jistotou mistrovského titulu. A domácí hráči své miláčky nezklamali. Ti byli od začátku týmem, který diktoval tempo. Ve 25. minutě padl první gól zápasu, když se trefil Ribery. Francouzský záložník byl i u druhé branky zápasy. V 57. minutě vybídl ke skórování Podolskiho a mladý útočník se nemýlil. Domácí fotbalisté dál přehrávali Bielefeld a nakonec si vítězství lehce pohlídali.

Branky: 25. Ribery, 47. Podolski

Rozhodčí: Drees

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, van Buyten, Lahm - van Bommel (72. Ottl), Zé Roberto - Sosa (72. Kroos), Ribery (82. Schlaudraff) - Podolski - Toni

Bielefeld: R. Fernandez - Kucera, Mijatovic, Bollmann, Schuler - Kauf - Tesche, Kirch (77. Nkosi) - Kamper, Eigler (67. Zuma) - Wichniarek (67. Halfar)

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg 2:3 (1:2)

Frankfurt se trápí, má nejhorší formu ze všech týmů Bundesligy. To odnesl i český útočník Fenin, který poprvé nenastoupil v základní sestavě. Přednost dostal Mantzios. Wolfsburg skóroval už ve 4. minutě zásluhou Grafiteho a Eintracht tak musel opět brzy dotahovat. Frankfurt si vytvářel šance a při jedné z nich musel Šimůnek faulovat Mantziose v pokutovém území. Penaltu proměnil řecký útočník Amanatidis. Jenže za šest minut domácí opět prohrávali. To když se trefil Schafer. Frankfurt bojoval, ale do šancí se už tolik nedostával. V 62. minutě ale vyrovnal Weissenberger, který zužitkoval přihrávku Amanatidise. Byli to ovšem hosté, kteří dali opět vedoucí gól a tentokrát už poslední v zápase. Krzynowek našel Džeka a bývalý teplický hráč rozhodl.

Branky: 22. Amanatidis (pen.), 62. Weissenberger - 4. Grafite, 28. Schafer, 79. Džeko

Rozhodčí: Sippel

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Galindo, Kyrgiakos, Spycher (60. Caio) - Inamoto - M. Fink, Köhler - Weissenberger (86. Fenin) - Amanatidis, Mantzios

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Šimůnek (46. Madlung), M. Schä,,,fer - Hasebe (65. Krzynowek), Josué, Gentner - Marcelinho (65. Dejagah) - Džeko, Grafite

Diváci: 45 300

1. FC Norimberk - MSV Duisburg 2:0 (2:0)

Před tímto utkáním sedmnáctý Norimberk hostil šestnáctý Duisburg. Velmi důležité utkání pro oba týmy se lépe vydařilo domácím. Ti měli začátek, který si přáli. Už v 9. minutě otevřel skóre Charisteas. Branka domácí povzbudila vytvářeli si další šance. Neuspěli například Mintál nebo Charisteas. I tak se ještě Norimberk v první půli gólu dočkal. Koller sklepl míč na Pinolu a ten zvýšil na 2:0. Radost domácích byla obrovská. I v druhé půli byl Norimberk lepší, který už se samozřejmě tolik do ofenzivy nehnal. A stačilo mu to. Norimberk dotáhl zápas do vítězného konce a nyní je jen bod od nesestupového patnáctého místa.

Branky: 9. Charisteas, 32. Pinola

Rozhodčí: Gagelmann

Norimberk: Klewer - Jacobsen, A. Wolf, Abardonado, Pinola - Galásek, Engelhardt - Charisteas, Mintál (87. Vittek), Misimovic (59. Mnari) - Koller

Duisburg: Starke - Lamey, Avalos, Schlicke, Willi (75. Daun) - Tararache - Maicon, Tiffert (46. Veigneau) - Georgiev - Ishiaku, Niculescu (46. Lavric)

Diváci: 44 300