Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 9. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 9. kola Bundesligy

0

07.10. - Poslední dva zápasy 9. kola německé Bundesligy dopadly lépe pro domácí celky. Bayern Mnichov slavil po gólech Toniho a Zé Roberta výhru nad Norimberkem. Frankfurt si poradil s Leverkusenem.

Borussia Dortmund - VfL Bochum 2:1 (1:1)

Více informací o tomto zápase naleznete zde.

Branky: 17. Tinga, 70. Federico – 34. Mieciel

Dortmund: Weidenfeller - Kringe, Brzenska, Wörns, Dede - Kruska - Njambe (60. Kovac), Tinga - Federico (83. Amedick) - Nöthe (65. Senesie), Klimowicz

Bochum: Laštůvka - Concha, Maltritz, Yahia, P. Bönig (74. Grote) - Dabrowski (63. Imhof), Zdebel - Ĺ esták, Ilicevic (82. Fuchs) - Bechmann, Mieciel

Diváci: 72 200

VfB Stuttgart - Hannover 96 0:2 (0:1)

Zápas nejvíce ovlivnila sedmá minuta. Tasci ztratil míč, Hanke běžel na branku, přihrál Husztimu, na jehož střelu sice Schäfer nedosáhl, ale na brankové čáře ještě zasáhl rukou Fernando Meira. To však neudělal moc šťastně, protože musel s červenou kartou do sprch a Hustzi nařízenou penaltu proměnil. Stuttgart to měl v desíti velice těžké, a když ještě po přestávce přidal Huszti hlavou druhý gól, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Branky: 8. a 52. Huszti

Rozhodčí: Merk

Stuttgart: R. Schäfer - Osorio, Tasci, Fernando Meira, Boka (59. Farnerud) - Pardo - Hilbert, Khedira - Cacau - Gomez (78. Ewerthon), Marica (17. Magnin)

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Fahrenhorst, C. Schulz - Balitsch (60. Yankov), Lala - Rosenthal (65. Bruggink), S. Pinto, Huszti (77. Lauth) - Hanke

Diváci: 51 000

FC Schalke 04 - Karlsruher SC 0:2 (0:0)

Překvapení se konalo i v druhém sobotním zápase. Hostující Karlsruhe dokonale zaskočilo Schalke dvěma góly ofenzivního záložníka Christiana Timma. Oba padly v druhém poločase po asistenci jednoho z nejlepších hráčů KSC v letošní sezoně Tamase Hajnala. První branka padla v 68. minutě obstřelením brankáře Neuera, při druhé začal kombinaci vystřídavší útočník Edmond Kapllani.

Branky: 68. a 83. Timm

Rozhodčí: Fleischer

Schalke: Neuer - Rafinha, Westermann, Bordon, Höwedes - F. Ernst - Jones, Bajramovic (46. Ă–zil) - Rakitic (79. Azaouagh) - Kuranyi, Asamoah (63. Lövenkrands)

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel, Porcello - Timm, Hajnal (86. Aduobe), Iashvili - Freis (67. Kapllani)

Diváci: 61 482 (vyprodáno)

Hertha Berlín - Energie Cottbus 0:0

Hertha přivítala doma nejslabší tým dosavadního průběhu Bundesligy a chtěla se vítězstvím dostat blíže k pohárovým příčkám. Přestože měla územní převahu, žádný velký tlak si nevytvořila a na počet střel dokonce prohrála. I tak se mohla nakonec radovat ze zisku tří bodů, jenže Pantelič trefil v 90. minutě z pokutového kopu pouze tyč Piplicovy brány.

Rozhodčí: Schmidt

Hertha: Drobný - A. Friedrich, von Bergen, Simunic, Fathi - Dardai (46. Grahn), Mineiro - Chahed (46. Eber), Gilberto - André Lima (65. Okoronkwo), Pantelic

Cottbus: Piplica - da Silva, I. Mitreski, Kukielka, Cvitanovic - S. Angelov, Bassila - T. Rost - Skela - Rangelov, D. Sörensen (71. Rivic)

Diváci: 45 000

Arminia Bielefeld - Hamburger SV 0:1 (0:0)

Hamburger SV vyhrál na hřišti Bielefeldu 1:0 gólem Rafaela van der Vaarta a byl to podle statistik očekávaný výsledek. HSV totiž letos vyhrálo nejtěsnějším rozdílem 1:0 už počtvrté, potřetí dal jedinou branku utkání van der Vaart. Celkově to byl už sedmý Nizozemcův gól. Tentokráte unikl Kaufovi a střelou z desíti metrů nedal Hainovi šanci.

Branky: 49. van der Vaart

Rozhodčí: Stark

Bielefeld: Hain - Bollmann, Kučera, Langkamp, Schuler - Kauf - Zuma (46. Kamper), T. Marx (61. Eigler), Tesche, Böhme - Wichniarek

Hamburg: F. Rost - Brecko, B. Reinhardt, Mathijsen, J. Boateng - Jarolím, de Jong - Demel, van der Vaart (90. Addo), Olic (77. Trochowski) - Guerrero (53. Choupo-Moting)

Diváci: 22 800 (vyprodáno)

VfL Wolfsburg - Hansa Rostock 1:0 (0:0)

Byl to zajímavý zápas, který se hrál ve Wolfsburgu. Ve 40. minutě kopal Marcelinho penaltu a nebyla to špatná střela. Své schopnosti však ukázal brankář Wächter a míč do sítě nepustil. Potom měl dvakrát šťastnou ruku při střídání Felix Magath. Nejprve poslal na hřiště Edina Džeka a v 88. minutě i Vlada Munteanua. O minutu později Rumun přihrával a Džeko dal jedinou branku střetnutí.

Branky: 89. Džeko

Rozhodčí: Fandel

Wolfsburg: Jentzsch - Riether, Madlung, Ĺ imůnek, M. Schäfer - Josué, Thiam - Dejagah (64. Baier), Marcelinho (88. Munteanu), Krzynowek (53. Džeko) - Grafite

Rostock: Wächter - D. Langen, Sebastian, Orestes, M. Stein - Kern (90. Bartels), Bülow, Rathgeb, Rahn - Agali (58. Dorn), Hähnge

Diváci: 20 000

MSV Duisburg - Werder Brémy 1:3 (1:1)

Zápas mezi Duisburgem a Brémami přinesl čtyři branky, sedm žlutých a dvě červené karty. Do vedení poslal Werder v sedmé minutě Jensen, ale už v patnácté minutě vyrovnal ke spokojenosti všech domácích příznivců slavný Ailton. V 55. minutě viděl druhou žlutou Careres a o minutu později přišel další šok pro Duisburg - Mertesacker sklepl vysoký pak na Sanoga, a ten vrátil Brémám vedení. V 75. minutě přišla druhá červená MSV, do kabin odešel Georgiev. Pár minut před koncem ještě pojistil vítězství Andreasen.

Branky: 15. Ailton - 7. Jensen, 57. Sanogo, 87. Andreasen

Rozhodčí: Kinhöfer

Duisburg: Starke - Lamey, Filipescu (19. Fernando), Schlicke, Caceres - Grlic (74. Daun), Tararache - Tiffert, Georgiev - Ishiaku - Ailton (65. Idrissou)

Brémy: Vander - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen - Frings (76. Vranjes) - D. Jensen, Borowski (69. Andreasen) - Diego - Sanogo, Rosenberg (89. Hugo Almeida)

Diváci: 30 000

Bayern Mnichov - 1.FC Norimberk 3:0 (2:0)

Vítězná série bavorského velkoklubu podle očekávání pokračuje i po domácím zápase s Norimberkem. Tým s Jaromírem Blažkem a Tomášem Galáskem na soupisce působil na půdě Allianz arény bezradně a nakonec ho může těšit fakt, že odjíždím "pouze" s prohrou 0:3. O vítězi bylo v podstatě rozhodnuto už v prvním poločase. Skóre otevřel v 31. minutě kanonýr Luca Toni, jenž dorážel vyražený míč za Blažkova záda. O devět minut později přidal druhou gólovou pojistku zkušený Zé Roberto, který krásnou střelou vymetl pavučiny v pravém rohu norimberské brány. Konečnou podobu výsledku dal v závěru třetím gólem opět vysoký italský kanonýr Toni.

Branky: 31. a 81. Toni, 40. Zé Roberto

Bayern Mnichov: Michael Rensing, Martin Demichelis, Lucimar Ferreira da Silva, Marcell Jansen, Christian Lell, Ze Roberto, Hamit Altintop (70. Jan Schlaudraff), Andreas Ottl, Franck Ribery (80. Lukas Podolski), Bastian Schweinsteiger (80. Mark van Bommel), Luca Toni

1. FC Norimberk: Jaromír Blažek, Michael Beauchamp, Dominik Reinhardt, Matthew Spiranovic, Andreas Wolf (29. Ralf Schmidt), Tomáš Galásek, Peer Kluge, Marek Mintál, Zvjezdan Misimovic, Jaouhar Mnari (46. Joshua Kennedy), Ivan Saenko (61. Nicky Adler)

Eintracht Frankfurt – Bayern Leverkusen 2:1 (0:0)

Pro Frankfurt jsou dnešní tři body hodně cenné, jelikož týmu Friedhelma Funkela se poslední dobou nedařilo podle představ. Po průměrném prvním poločase se diváci dočkali ve druhé půli hned tří branek. Tu první vstřelil řecký obránce Kyrgiakos v 54. minutě, jenže neuběhlo ani dvacet minut hry a stav byl opět vyrovnaný, jelikož na střelu Sinkiewicze byl Pröll krátký. Ovšem poslední slovo měl opět Frankfurt. Jedenáct minut před konce normální hrací doby zařídil vítězství pro domácí opět Kyrgiakos.

Branky: 54. Kyrgiakos, 79. Kyrgiakos – 72. Sinkiewicz

Eintracht Frankfurt: Markus Proll, Sotirios Kyrgiakos, Patrick Ochs (71. Mehdi Mahdavikia), Marco Russ, Christoph Spycher, Michael Fink, Alexander Meier, Christoph Preuss (49. Aaron Galindo), Albert Streit, Ioannis Amanatidis, Michael Thurk (84. Markus Weissenberger)

Bayer Leverkusen: Rendler, Gonzalo Castro, Karim Haggui, Lukas Sinkiewicz, Arturo Vida (60. Michal Papadopulos), Tranquillo Barnetta, Simon Rolfes, Hans Sarpei (71. Vratislav Gresko), Pirmin Schwegler (81. Sascha Dum), Sergej Barbarez, Stefan Kiessling