Zpět na » 1. Bundesliga » Úterní zápasy 32. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Úterní zápasy 32. kola Bundesligy

Úterní zápasy 32. kola Bundesligy © -

0

06.05. - V úterních zápasech Bundesligy padlo nejvíce gólů v Dortmundu, kde domácí Borussia zdolala Stuttgart těsně 3:2. Dařilo se také Hannoveru a Schalke, kteří své soupeře jasně přehráli. Remízou skončilo utkání mezi Karlsruhe a Cottbusem.

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 3:2 (1:0)

Diváci na Signal Iduna Parku museli být spokojení. Viděli pět branek a vítězství svého týmu. Stuttgart potkala nepříjemnost už v 18. minutě, když kvůli zranění musel odstoupit Tasci. První gól zápasu vstřelil Brazilec Tinga, který napálil míč do levého rohu brány. Deset minut po přestávce hosté vyrovnali zásluhou Gomeze, který se trefil hlavou. Ovšem za čtyři minuty už domácí znovu vedli. To se k přímému kopu postavil Frei a dal na 2:1. Hosté se pokoušeli o vyrovnání. Dobrou šanci měl Cacau, ale brankář Borussie Höttecke byl proti. V 79. minutě se po přihrávce Valdeze dostal k míči Frei a svým druhým gólem v zápase zvýšil vedení Borussie. Malou naději pro hosty vykřesal ještě v 83. minutě Gomez. Ovšem Borussia už pak dobře bránila a těsné vedení uhájila.

Branky: 35.Tinga, 59. a 79. Frei - 55. a 83. Gomez

Rozhodčí: Kemptner

Dortmund: Höttecke - Rukavina, Hummels, R. Kovac, Dede - Kruska - Blaszczykowski (90. Amedick), Tinga - Federico (90. Buckley) - Valdez (84. Gordon), Frei

Stuttgart: R. Schä,,fer - Beck, Tasci (18. Fernando Meira), Delpierre, Boka - Pardo - Hilbert (63. Hitzlsperger), da Silva (80. Marica) - Bastürk - Cacau, Gomez

Diváci: 64 400

VfL Bochum - FC Schalke 04 0:3 (0:1)

Schalke jelo do Bochumi s cílem zvítězit a dostat se alespoň na chvíli na druhou příčku. I proto hrálo aktivně a pokoušelo se co nejdříve vstřelit úvodní branku zápasu. V prvních šancích se ocitl Rakitic, ale proti Laštůvkovi ještě neuspěl. To se povedlo ve 34 .minutě Asamoahovi, který českého gólmana překonal hlavou. Hosté se zklidnili a ovládali vývoj hry. Když se v 67. minutě prosadil Rakitic, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Chorvatský záložník byl neudržitelný a neustále zaměstnával domácí defenzivu. A právě on byl tím, který přihrál Bordonovi na třetí a zároveň poslední branku utkání. Schalke tak s přehledem zvítězilo 3:0.

Branky: 34. Asamoah, 67. Rakitic, 85. Bordon

Rozhodčí: Kircher

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig (62. Grote) - Zdebel - Azaouagh (74. Schröder), Dabrowski (82. Mieciel)- Ono - Epallé, Šesták

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Jones - Halil Altintop, F. Ernst - Rakitic - Asamoah (86. Sanchez), Kuranyi (81. Larsen)

Diváci: 31 328 (vyprodáno)

Karlsruher SC - Energie Cottbus 1:1 (0:0)

Přestože domácí dělilo před utkáním od Cottbusu deset bodů, nedalo se odhadovat, kdo je favoritem zápasu. Karlsruhe se totiž na jaře trápí, naopak Cottbus se dostal z nejhoršího venku. A byli to také hosté, kteří byli v úvodu aktivnější a vytvořili si první šance. Da Silva ani Skela však na Millera nevyzráli. Karlsruhe dalo o sobě vědět až po dvaceti minutách hry a například střela Hajnala vystrašila hostujícího Tremmela. Ve vyrovnanném utkání začali góly padat v druhém poločase. Po hodině hry našel Rangelov, který v poločase vystřídal Papadopulose, Rivice a ten poslal Cottbus do vedení. To však trvalo pouhých pět minut. Hajnal zahrával standardní situaci, po ní se míč dostal k Buckovi a ten vyrovnal. I když se oba týmy ještě snažili vítězství strhnout na svou stranu, utkání skončilo smírně. Pro Karlsruhe remíza nic neřeší, Cottbus bude stále muset bojovat o udržení.

Branky: 65. Buck - 60. Rivic

Rozhodčí: Perl

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel (79. Porcello), S. Buck - Freis, Hajnal, Iashvili - Kapllani

Cottbus: Tremmel - da Silva, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - S. Angelov, T. Rost - Rivic (90. Vasiljevic), Skela, D. Sörensen (87. Radeljic) - Papadopulos (46. Rangelov)

Diváci: 28 000

Hannover 96 - Hansa Rostock 3:0 (1:0)

Hannover hostil poslední Rostock, který má stále ještě teoretickou naději na udržení se v nejvyšší soutěži. Rostock však musel v Hannoveru zvítězit, aby se dostal blíže k nesestupovým místům. Jenže šance hostů na dobrý výsledek vzaly za své už v 19. minutě. Štajner našel Balitsche, který hlavou otevřel skóre. A bylo to zasloužené vedení. I po vstřeleném gólu působil Hannover velmi jistě a měl i další příležitosti. Autora prvního gólu v zápase musel v 41. minutě vystřídat Rosenthal, který ho nahradil výborně. Hned v úvodu druhé půle totiž zvýšil na 2:0 a zajistil tak domácím klidný průběh. Rostock byl neškodný a Rosenthal mu na cestu přibalil ještě jeden gól. Hansa se nejspíš bude muset z první bundesligou rozloučit.

Branky: 19. Balitsch, 47. a 87. Rosenthal

Rozhodčí: Brych

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Vinicius, C. Schulz - Lala - Balitsch (41. Rosenthal), Huszti - Bruggink (82. Krebs) - Štajner (73. Lauth), Hanke

Rostock: Hahnel - Bülow (59. Agali), Sebastian, Orestes, M. Stein - Rathgeb - Bartels, Rahn - Yelen (59. Shapourzadeh) - Kern, Cetkovic

Diváci: 35 453