Zpět na » 1. Bundesliga » Cesta Bayernu za titulem 1/4 - klíčová utkání

1. Bundesliga - Cesta Bayernu za titulem 1/4 - klíčová utkání

Cesta Bayernu za titulem 1/4 - klíčová utkání © -

0

06.05. - FotbalPortal.cz Vám přináší zhodnocení cesty Bayernu Mnichov k ligovému titulu. Čtyřdílný cyklus začínáme souhrnem klíčových zápasů, které výraznou měrou ovlivnily pouť ke konečnému umístění

2. kolo - 18.08.2007: Werder Brémy - Bayern Mnichov 0:4 (0:1)

Už ve druhém kole dal Bayern jasně najevo, kdo bude letos panovat Bundeslize, když porazil velkého rivala Werder Brémy na jeho vlastním hřišti. Skvělým výkonem se prezentoval Franck Ribery, drahá posila z Olympique Marseille. Mladý Francouz byl pro protihráče v záloze nepolapitelný, pokutový kop proměnil s obrovským přehledem ranou do středu brány za záda Tima Wieseho. Další góly přidaly také nové akvizice Luca Toni a Hamit Altintop, konečné skóre na 4:0 stanovil odchovanec Bayernu Andreas Ottl. Tak se zrodilo první velké překvapení letošní Bundesligy. Představení mnichovského celku na hřišti Werderu bylo skutečně úžasné.

7. kolo - 26.08.2007: Bayern Mnichov - Energie Cottbus 5-0 (0-0)

Bayern se na Allianz Arena v úvodu trápil. Za celou první půli nedokázal obranné valy Energie Cottbus překonat ani jednou. Pak však skóre otevřel jedním ze svých tří zásahů utkání Miroslav Klose, dvakrát mu asistoval obrovský talent Bayernu sedmnáctiletý Toni Kroos. Další dva góly přidali Luca Toni s Martinem Demichelisem. Gól Riberyho z ihned rozehraného nepřímého kopu rozhodčí neuznal.

13. kolo - 10.11.2007: VfB Stuttgart - Bayern Mnichov 3-1 (3-0)

První prohru Bayern utrpěl až po dvanácti utkáních v duelu s obhájcem titulu Stuttgartem. Už do poločasu vedli domácí po dvou zásazích Maria Gomeze a jedné trefě Yildiraye Bastürka 3:0. Předtím naposledy během jednoho dějství bavorský celek třikrát inkasoval 08.05.2004 v zápase s Werderem Brémy, který skončil prohrou 3:1. Konečnou podobu výsledku dal těsně před koncem utkání svou trefou Luca Toni, který tak přerušil dvouzápasovou šňůru bez gólu. Nejenže Bayern ztratil tři body, ale také brazilského stopera Lucia, který dostal v sedmdesáté minutě červenou kartu po faulu na Ludovica Magnina a kvůli tomu svému klubu chyběl následující čtyři utkání.

22. kolo - 01.03.2008: Schalke - Bayern Mnichov 0-1 (0-1)

V březnu se Bayernu podařilo vyhrát poprvé na Veltins Arena od roku 2001. Vítězství bylo také silným signálem, že mnichovský celek si bude počínat naprosto jinak, než v předchozí sezóně. Utkání rozhodl svou trefou německý reprezentant útočník Miroslav Klose, který tak skóroval po předchozích 647 minutách bez gólu. Oproti pohárovému utkání s TSV Mnichov 1860, které bylo odehráno tři dny před duelem se Schalke, učinil kouč Ottmar Hitzfeld šest změn v základní sestavě. Na hřiště se vedle Riberyho a Schweinteigera dostal také Marcell Jansen, který odehrál své první utkání po říjnovém zranění.

24. kolo - 15.03.2008: Energie Cottbus - Bayern Mnichov 2-0 (2-0)

Po prvním vzájemném střetnutí obou soupeřů, které skončilo drtivou výhrou Bayernu 5:0, by žádný fotbalový expert nečekal, že může dojít k takovému překvapení. Mnichovský celek podlehl Energii na Stadium of Friendship 2:0. Oba dva góly vstřelila zimní posila domácích Srb Branco Jelič. Navíc pokutový kop hvězdy Bayernu Francka Riberyho chytil brankář Gerhard Tremmel. Cottbus tak dokázala jako první z týmů hrajících druhá vzájemná střetnutí bavorský celek porazit. Bodový odstup Bayernu od druhého mužstva tabulky po prohře činil pouhé čtyři body.

27. kolo - 06.04.2008: Bayern Mnichov - VfL Bochum 3-1 (1-1)

Sedmadvacáté kolo Bundesligy ukázalo, že Bayern se nachází v optimální pozici pro zisk titulu. Svěřenci Ottmara Hitzfelda si na domácím hřišti poradili s Bochumí 3:1. Do vedení se však už po čtyřech minutách překrásnou brankou Mimouna Azaouagha dostali hosté. Co hůř, po sedmadvaceti minutách museli domácí do deseti, notoricky agresivně hrající Mark van Bommel inkasoval druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Jen o několik minut později se však Bayern vzchopil a brankou Lucia srovnal. Vítězství domácím zajistily proměněná penalta Francka Riberyho a první bundesligový gól obránce Christiana Lella. Bayern všem rivalům ukázal, že si dokáže poradit i s obtížnými situacemi, což se v boji o titul počítá.

28. kolo - 13.04.2008: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 5-0 (4-0)

Bayern se dokázal skvěle vypořádat s velkým zápasovým vytížením, když v týdnu přešel ve strhujícím duelu v Poháru UEFA přes Getafe. Utkání s Dortmundem se mu vyvedlo náramně, už po dvaadvaceti minutách vedl 4:0 góly Lukase Podolskiho, Zé Roberta a dvěmi zásahy Lucy Toniho. V tak krátkém čase ještě nebyli diváci Bundesligy nikdy svědky obdobného představení. Ve druhé půli stanovil konečný stav zápasu na 5:0 svou brankou Andreas Ottl. Hitzfeld se obešel bez Francka Riberyho, Miroslava Kloseho a Marcella Jansena. Vykartovaný byl Mark van Bommel, zraněný Hamit Altintop. Utkání proseděl na lavičce stoper Lucio.