Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 31. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 31. kola Bundesligy

Hodnocení 31. kola Bundesligy © -

0

05.05. - Bayern se stal definitivním mistrem, ale týmem kola byl Stuttgart, který smetl Frankfurt 4:1. Nejlepším mezi hráči je však Ivica Olič. Chorvat se totiž podílel na třech brankách svého mužstva.

Tým kola: VfB Stuttgart
Fotbalisté Stuttgartu pokračují v úspěšném jaru. V posledních utkáních sice párkrát zaváhali, ale v domácích utkáních vítězí, a také proto jsou nyní na pátém místě. Jejich formu odnesl Eintracht Frankfurt, který ve Stuttgartu prohrával za osmnáct minut o tři góly. Domácí soupeře přehrávali, byli o poznání aktivnější a nic neponechali náhodě. Hráči VfB si utkání užili a s přehledem zvítězili 4:1.

Hráč kola: Ivica Olič
Hamburg vyhrál na hřišti Rostocku 3:1 a ve všech gólech hostů měl prsty Olič. Ofezivní chorvatský fotbalista nejprve v osmnácté minutě otevřel skóre a ještě v první půli přihrával van der Vaartovi na druhý gól Hamburgu. Role si oba vyměnili na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky, když Olič zvýšoval už na 3:0. Hamburg pak už lehce dokráčel k vítězství.

Událost kola: Bayern mistrem
I když to před začátkem jarní části Bundesligy nevypadalo, o titulu v Německu se rozhodlo už tři kola před koncem. A získal ho největší gigant. Bayernu přitom stačilo ve Wolfsburgu remizovat, což se také stalo. Kouč Hitzfeld po sezoně končí. V této sezoně tedy získal mistrovský titul, pohár DFB a došel do semifinále poháru UEFA.

Tleskáme: Fanouškům Dortmundu a Janu Kollerovi
Po skončení utkání Borussia Dortmund - 1. FC Norimberk nastala málo vídaná situace, kdy domácí fanoušci začali skandovat jméno jednoho z hostujících hráčů. Byl jím Jan Koller, bývalý hráč Dortmundu, který zde na Westfálském stadionu odehrál řadu výborných utkání. Následující děkovačka byla tak dojemná, že dohnala českého obra až k slzám. Fanoušky FCN celé představení naopak rozčílilo natolik, že začali svému útočníkovi spílat.

Pískáme: Martinu Feninovi
Jako obrovský talent přišel do Frankfurtu a jako do všech končin zářící útočník se hned v prvních dvou zápasech zapsal do povědomí fanoušků Bundesligy. Jenže od té body střelecky nic, alespoň herně to bylo ucházející. Jeho výkon proti Stuttgartu byl však prachmizerný, téměř neměl míč, ani jednou nevystřelil. Friedhelm Funkel ho střídal už v poločase a nezlepší-li své výkony, o základní sestavu přijde.

Sestava kola:
Höttecke (Dortmund) - Delpierre (Stuttgart), Mijatovič (Bielefeld), Boka (Stuttgart) - Kamper (Bielefeld), van der Vaart (Hamburg), Özil (Brémy), Bastürk (Stuttgart), Olič (Hamburg) - Ishiaku (Duisburg), Rosenberg (Brémy)

Mladý Höttecke toho nemá v profesionálním fotbale moc odchytáno, ale proti Norimberku to vůbec nebylo znát. Udržel čisté konto a byl jedním z hrdinů utkání. Perfektní hra Stuttgartu se odvíjela nejen od skvělých útočných hráčů, jež dirigoval Yildiray Bastürk (vstřelil dvě branky), ale také od spolehlivé defenzivy. V ní excelovali Delpierre a Boka.

Bielefeldské zase táhl duo Mijatovič - Kamper, které dvěma góly zajistilo Arminii výhru. Jonas Kamper měl na své vystoupení jen třicet minut, přesto utkání rozhodl. Ke Kamperovi jsme do zálohy vybrali dvě opory Hamburgu, van der Vaarta a Oliče. O Oličovi jste se dočetli výše, van der Vaart se jakoby vrátil do podzimní formy a gólem a asistencí výrazně pomohl HSV.

Dva hráče má ve výběru také Werder. Rosenberg dál gól, Özil takřka plnohodnotně nahradil Diega. Tvořil hru, zapojoval se do kombinace a přispěl týmu i defenzivní prací. Posledním v sestavě je Mannaseh Ishiaku. Útočník Duisburgu dal dva góly, což dopomohlo Dusiburgu k výhře 3:2 nad Leverkusenem.