Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 31. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 31. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 31. kola Bundesligy © -

0

04.05. - Bayern Mnichov se stal tři kola před koncem mistrem Německa. Na hřišti Wolfsburgu totiž remizoval 0:0. Sestupem ohrožený Duisburg porazil dalšího silného soupeře, tentokrát gólem z nastaveného času Leverkusen. Dostal se tak alespoň na šestnácté místo.

VfL Wolfsburg - Bayern Mnichov 0:0

O titulu Bayernu už několik měsíců pochyboval jen málokdo, až dnes však přišla defenitivní pojistka. Na hřišti Wolfsburgu sice Mnichované pouze remizovali 0:0, ale tento výsledek jim stačil k jistotě. Ve čtvrté minutě střílel Edin Džeko, Rensinga nepřekonal. Další velkou šanci měl Marcelinho, jehož skvěle zahraný přímý kop ovšem neskončil v bráně. Pravní nadějná akce Bayernu přišla až v 23. minutě, ale stála za to. Na Jensenův centr si naskočil Van Buyten a trefil spojnici tyčí.

Ani v druhém poločase se ráz utkání nezměnil a obě mužstva si vypracovávala jen minimum příležitostí. Aktivní Marcelinho zkoušel střelu ze střední vzdálenosti, ale Rensing zůstal pozorný. Po hodině hry vyzkoušel Bangliovu pozornost Schweinsteiger, do nebezpečnější pozice se však dostal pár minut později jeho náhradník Kroos. Tomu přihrál Podolski, ale mladý záložník se mezi střelce nezapsal. Bezbrankový zápas sice nepotěšil nezaujaté fandy, ale Vlkům zajitil cenný bod s Bayernem, bavorskému klubu zase titul.

Rozhodčí: Fandel

Wolfsburg: Benaglio - Baier, Ricardo Costa, Šimůnek, M. Schä,fer - Hasebe, Riether, Gentner (61. Krzynowek) - Marcelinho (75. Ljuboja) - Dzeko (61. Dejagah), Grafite

Bayern: Rensing - Sagnol, van Buyten (73. Breno), Demichelis, Jansen (46. Lell) - van Bommel, Ottl - Sosa, Schweinsteiger (63. Kroos) - Podolski, Toni

Diváci: 30 000 (vyprodáno)

MSV Duisbug - Bayer Leverkusen 3:2 (2:1)

Duisburg měl před zápasem těžkou úlohu. Prvně věděl, že má velice těžký los, silný Leverkusen, Bayern a Frankfurt a zlepšující se Norimberk. Navíc Zebry doma vyhrály naposledy v prosinci minulého roku. Domácí hráči ale zvolili skvělou taktiku. Nejprve odolali úvodnímu tlaku Leverkusenu, ubránili střely Barbareze a pak šli šťastným gólem Ishiakua do vedení. Bayer srovnal za čtyři minuty Sinkiewiczem, který si naskočil na Dumův roh. Do přestávky ale Duisburg šel znovu do vedení, Nigerijec Ishiaku poslal hlavou do sítě centr pozdějšího hrdiny Georgieva.

Mezi padesátou a šedesátou minutou přišel velký tlak hostí, kteří se jako favorité snažili srovnat krok. V 69. minutě pak mohl z ojedinělé šance Duisburgu zvýšit náskok Nicolescu, jenže Adlera neprostřelil. A tak přišel trest v podobě gólu Tranquilla Barnetty, který se trefil netradičně hlavou. Ale štěstí nakonec přálo domácím, v první minutě nastavení chyboval jindy spolehlivý Rolfes a Georgiev přesnou ranou rozhodl o výhře MSV.

Branky: 14. a 38. Ishiaku, 90. Georgiev - 18. Sinkiewicz, 74. Barnetta

Rozhodčí: Meyer

Duisburg: Starke - Lamey, Avalos, Schlicke, Willi - Tararache - Maicon, Veigneau (76. Tiffert) - Georgiev - Ishiaku, Niculescu

Leverkusen: R. Adler - Castro, Sinkiewicz, M. Friedrich, Sarpei - Vidal (69. Freier), Rolfes - Barbarez - Kieß,,ling, Dum (46. Barnetta) - Bulykin (69. Gekas)

Diváci: 25 275