Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 31. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 31. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 31. kola Bundesligy © -

0

03.05. - V sobotních utkáních 31. kola zaváhalo doma Schalke, které s Hannoverem pouze remizovalo. Ostatní favorité své role zvládli. Bielefeld se přiblížil záchraně, když zdolal Bochum. Dařilo se i obhájci titulu ze Stuttgartu, který si lehce poradil s Frankfurtem.

Hansa Rostock - Hamburger SV 1:3 (0:2)

Hamburg se už mohl spolehnout na Davida Jarolíma, který se vrátil do sestavy po disciplinárním trestu. Hlavním hrdinou utkání byl ale Ivica Olič. Po menších šancích na obou stranách přihrál v osmnácté minutě Guerrero Oličovi a chorvatský střelec otevřel skóre. Za deset minut přišel Olič s další povedenou akcí, tentokrát našel pasem van der Vaarta a Holanďan zvýšil vedení hostí. Rostock se pokoušel zejména na konci poločasu snížit, jenže Rosta nepřekonal. Po přestávce přišel Olič ještě s jedním dárečkem pro příznivce HSV, kteři vážili cestu do Rostocku a v 51. minutě zvýšil rozdíl na tři branky. To Hansu položilo definitivně a do šancí už se dostával jen Hamburg. V 76. minutě ale Frank Rost přeci jen inkasoval, překonal ho však jeho spoluhráč Mathijsen. Na vítězství HSV 1:3 to už nezměnilo nic.

Branky: 76. Mathijsen (vl. gól) - 18. a 51. Olič, 27. van der Vaart

Rozhodčí: Stark

Rostock: Hahnel - Sebastian, Orestes, Gledson (46. Lukymia), M. Stein - Rathgeb - Bülow (46. Shapourzadeh), Bartels - Kern - Cetkovic (66. Yelen), Hahnge

Hamburg: F. Rost - Benjamin (71. Brecko), B. Reinhardt, Mathijsen, J. Boateng (63. Atouba) - de Jong - Jarolím (75. Trochowski) - Demel, van der Vaart, Olic - Guerrero

Diváci: 29 000 (vyprodáno)

Arminia Bielefeld - VfL Bochum 2:0 (0:0)

Bielefeld byl v úvodu horší, zahrozil pouze dvakrát, když ve 14. minutě střílel Wichniarek a v 16. Halfar. Bochum měla více ze hry, velkou zásluhu na tom měl útočník Benjamin Auer a pravý obránce Pfertzel. Auer měl první větší šanci zápasu už v desáté minutě, skórovat ovšem mohl i o třináct minut později. Na Fernandeze však nevyzrál on ani později jeho spoluhráči, nejčastěji po centrech Pfertzela. Arminia se vrátila do hry koncem poločasu, ani její útočníci ale v první půli gólmana soupeře nepřekonali. Hned po přestávce se k zakončení dostal Zuma, ale Renno si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně pak zakončoval znovu Auer, znovu neúspěšně. Na střeleckou nemohoucnost forvardů se nemohl dívat stoper domácích Mijatovič, a tak si nejlépe naskočil na Kamperův přímý kop a otevřel skóre. Exekutor této standardní situace pak ještě pojistil výhru Bielefeldu v 90. minutě.

Branky: 70. Mijatovič, 90. Kamper

Rozhodčí: Rafati

Bielefeld: R. Fernandez - Kučera, Mijatovic, Bollmann, Rau - Kauf - Kirch, T. Marx (46. Tesche) - Halfar (61. Kamper), Wichniarek, Zuma (85. Eigler)

Bochum: Renno - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig (78. Grote) - Zdebel (81. Mieciel) - Azaouagh (71. Ono), Dabrowski - Epallé - Šesták, Auer

Diváci: 25 000

FC Schalke 04 - Hannover 96 1:1 (1:1)

Schalke potřebovalo nutně body k boji o přímou účast v Champions League, jenže už od osmé minuty prohrávalo. Mohl za to přímý volný kop Brugginka, jehož adresátem sice měl být Mike Hanke, jenže hrací předmět se zastavil až v síti Neuerovi brány. V 15. minutě mohlo být vyrovnáno, jenže Kuranyiho hlavičku skvěle vytěsnil Enke. Podobný scénář měl také souboj těchto dvou mužů o tři minuty později. Ale do poločasu stihli domácí vyrovnat. Veltins Arena vybuchla nadšením ve 40. minutě, kdy Rakitič vyslal Altintopa, ten přesprintoval Vinicia a vyrovnal. Přesto se v konečném součtu nedalo hovořit o štěstí Schalke, právě naopak. Několikrát totiž chyběly Kuranyiho střelám jen centimetry, i Altintop měl jednu nadějnou příležitost.

Branky: 40. Halil Altintop - 8. Bruggink

Rozhodčí: Wagner

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - F. Ernst, Jones - A. Streit (74. Asamoah), Halil Altintop, Rakitic (81. Lövenkrands) - Kuranyi

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Vinicius, C. Schulz - Lala - Balitsch, Huszti (90. Lauth) - Bruggink - Štajner (84. Rosenthal), Hanke (78. Hashemian)

Diváci: 61 482 (vyprodáno)

Werder Brémy - Energie Cottbus 2:0 (0:0)

Brémy vlétly na Cottbus ve velkém stylu, v první patnáctiminutovce měly čtyři šance. Dvakrát neuspěl Özil, jednou Frings a Jensen. Když na konci poločasu nepřekonali Tremmela ani útočníci Sanogo a o pár chvil později Klasnič, šlo se do šaten za stavu nerozhodného. V 54. minutě málem otevřel skóre z jediné šance Angelov, ale Wiese byl pozorný. Potom udělal Schaaf parádní krok, když vystřídal oba útočníky a nahradil je Rosenbergem a Hugo Almeidou. První jmenovaný se odvděčil v 67. minutě po přihrávce Fringse, druhý v 79. po vybídnutí Borowskiho. Dvougólová výhra byla možná vzhledem k utkání trochu slabým rozdílem, ale důležité jsou tři body.

Branky: 67. Rosenberg, 79. Hugo Almeida

Rozhodčí: Fleischer

Brémy: Wiese - C. Fritz (78. Owomoyela), Mertesacker, Naldo, Pasanen - Frings - D. Jensen, Borowski - Özil - Klasnic (56. Rosenberg), Sanogo (56. Hugo Almeida)

Cottbus: Tremmel - da Silva, Radeljic, Cvitanovic, Ziebig - S. Angelov, T. Rost - Rivic (68. Rangelov), Skela (87. Papadopulos), D. Sörensen - B. Jelic (35. Vasiljevic)

Diváci: 38 000

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 4:1 (3:0)

Stuttgart vletěl na Frankfurt s obrovskou vervou a hned sklízel ovoce. Ve třetí minutě poslal Bastürk po rohu z voleje míč do sítě poprvé, za další tři minuty zvyšoval Gomez na 2:0. Prölla překonal z bezprostřední blízkosti. Tříminutový interval vstřelených branek mohl pokročovat i dále, jenže Cacau trefil jen tyč eintrachtské brány. A tak se oba střelci prosadili až v 18. minutě, kdy Gomez prodloužil na Basturka a Turek dal na 3:0. Pak zazdil dvě šance Hilbert a poločas skončil rozdílem tří branek. Hned po změně stran se zapsal do listiny střelců také Brazilec Cacau, který vyprášil rožek Pröllovy branky. Potom dvakrát neuspěl Gomez a alespoň čestný úspěch pro hosty zaznamenal Amanatidis. V 63. minutě ho vyslal Toski a Řek snížil na konečných 4:1.

Branky: 3. a 18. Bastürk, 6. Gomez, 47. Cacau - 63. Amanatidis

Rozhodčí: Merk

Stuttgart: R. Schafer - Osorio, Tasci, Delpierre, Boka (81. Beck) - Pardo - Hilbert, da Silva - Bastürk - Gomez (63. Marica), Cacau (77. Magnin)

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Galindo, Kyrgiakos, Spycher - Russ (46. Inamoto) - M. Fink, Köhler - Toski - Amanatidis, Fenin (46. Mahdavikia)

Diváci: 55 800 (vyprodáno)

Hertha Berlín - Karlsruher SC 3:1 (2:0)

Začátek patřil Karlsruhe, Drobného v brance Herthy ohrozil několikrát Iashvili, zkoušel to také Freis, Kapllani nebo Hajnal. Ale první gól dal paradoxně Berlín, a to když Kacar zpracoval dlouhý pas Friedricha a překonal poprvé Millera. Za šest minut zakombinoval Pantelič s Ebertem a prvně jmenovaný z pěti metrů prostřelil Millera podruhé. Jak Pantelič, tak Ebert, tak také Raffael ještě mohli do poločasu zvýšit vedení, ale neuspěli. V 53. minutě nacetroval Iashvili na Kapllaniho a útočník KSC vrátil svůj tým do hry. Definitvní pojistku dal Rudolf Skácel v 87. minutě, když dorazil Raffaelovu střelu odraženou od tyče.

Branky: 25. Kacar, 31. Pantelič, 87. Skácel - 53. Kapllani

Rozhodčí: Weiner

Hertha: Drobný - Chahed, A. Friedrich, Simunic, von Bergen - Kacar, Mineiro - Ebert (57. Skácel), Raffael (88. Lustenberger), Piszczek - Pantelic (81. Dardai)