Zpět na » 1. Bundesliga » Frontzeck: Míč putoval tam, kam jsme chtěli

1. Bundesliga - Frontzeck: Míč putoval tam, kam jsme chtěli

Frontzeck: Míč putoval tam, kam jsme chtěli © -

0

03.05. - Arminia Bielefeld se nachází jen dva body od sestupové zóny. Trenér Michael Frontzeck promluvil o blížícím se důležitém domácím utkání proti VfL Bochum a také o předchozím duelu v Norimberku, kde jeho svěřenci dokázali srovnat nepříznivý stav 2:0 a vybojovali bod

Jak byste zhodnotil sobotní utkání s Norimberkem?

MF: Tým zareagoval ve druhé půli skvěle na vývoj celého utkání. S ubíhajícím časem jsme byli lepší a lepší, nakonec jsme si připsali v Norimberku jednobodový zisk. Bylo to pro nás velmi důležité. Nepopírám, že tlak na celé mužstvo se neustále zvyšuje.

Jak byste tedy objektivně označil výsledek 2:2 v souboji s Norimberkem?

MF: Tak, že s ním můžeme být spokojeni. Zvláště pak poté, co byl stav po úvodním dějství 2:0. První poločase se nám vyloženě nepovedl. Do zápasu jsme se však dokázali vrátit a nakonec remizovat. Ve druhé půli jsme byli úplně jiným týmem, míč putoval vždy tam, kam jsme chtěli. Tým vždy tvrdě dřel, ale nebylo mu to k ničemu, alespoň v předchozích duelech. Měli jsme trochu štěstí, v úplném závěru utkání trefil Robert Vittek břevno, následnou dorážku také neproměnil.

Když to bylo 2:0, myslel jste si, že může být ještě hůře, nebo že jste schopni urvat nějaký bod?

MF: V takové situaci nemyslíte na to, že by mohlo být ještě hůř. Snažíte se apelovat na své hráče, aby drželi míč a aby se jim druhý poločas povedl. Když vyjdete z kabiny a prosadíte se hned z první šance, je to pro tým obrovská motivace, soupeř zneklidní.

Jak moc jste kritizoval své svěřence o poločasové přestávce?

MF: Docela hodně, dost hlasitě. Ale je potřeba najít rovnováhu. Ještě máte před sebou pětačtyřicet minut, takže nejde jen o to hráče zkritizovat. Pokud složitou situaci zvládnete, máte šanci stále z utkání něco vybojovat. Hráči musí porozumět tomu, co jim chce trenér říct a hlavně to aplikovat na hřišti. To se nám povedlo.

Střídající hráči měli velký vliv na konečný jednobodový zisk. Sibusiso Zuma na první gól přihrál a Markus Bollmann dokonce sám vyrovnal. Našel už jste správné složení základní jedenáctky?

MF: Markus Bollmann přišel na hřiště kvůli zranění Petra Gabriela. Je známý tím, že ve vzduchu hraje velmi dobře a tak jsme měli k dispozici možnost, jak více zatlačit soupeře.

Arminii dělí v tabulce od sestupu pouze dva body. V posledních čtyřech zápasech sezóny ji čekají domácí duely s VfL Bochum a Borussií Dortmund, venku bude hrát s FC Bayernem Mnichov a VfB Stuttgart. Kolik bodů potřebujete na záchranu?

MF: Nejste sám, kdo chce zodpovědět tuto otázku. Nechci řešit různorodé scénáře. Jedinou důležitou věcí je pro mě sobotní utkání s VfL Bochum. To je dostatečně složitý úkol. Bochum hraje ve druhé polovině sezóny dobře a to hlavně na hřištích soupeře. To bylo zvláště evidentní, když vyhrála na hřišti Wolfsburgu 0:1. Klub a já se soustředíme pouze na tento duel. Co bude poté, neřešíme.

Před utkáním na Allianz Arena už může být Bayern mistrem. Usnadní Vám to nějak zápas na jeho hřišti?

MF: Situace Bayernu nic důležitého neznamená. Mají fenomenální tým. Nezáleží ani na tom, kde proti nim hrajete. S takovou šíří kádru a hráčskou kvalitou je jedno, koho postaví do základní sestavy. Mohou porazit kohokoliv v Německu.