Zpět na » 1. Bundesliga » Bezbranková remíza s dojemným koncem

1. Bundesliga - Bezbranková remíza s dojemným koncem

Bezbranková remíza s dojemným koncem © -

0

02.05. - Borussia Dortmund remizovala v zápase s Norimberkem 0:0, utkání však bylo v některých momentech velice zajímavé. Dortmund už hraje spíše jen o čest, ale hosté jistě chtěli získat v boji o udržení všechny body.

Domácí trenér Doll musel do branky poslat Marcela Hötteckeho, protože Marc Ziegler se znovu zranil. Mladý gólman však nezklamal a několika dobrými zákroky podržel své spoluhráče. Nejpikantnější příchuť mel zápas pro Jana Kollera, který právě v Dortmundu prožil asi nejlepší léta své kariéry a nyní se zde vrátil jako host. Přehnanou nervozitou netrpěl a odehrál povedené utkání.

První poločas začal sice brzkou akcí Norimberku, kdy Vittek centrem zprava našel Kollera a ten přestřelil, ale potom se dlouhé minuty nedělo před brankami vůbec nic. Hrálo se zejména ve středu pole a pokud se jeden z týmů dostal k blízkosti branky, jeho střela byla zblokována nebo letěla hodně nepřesně.

Borussia vsadila na útočnou dvojici Frei - Petrič a ti se zprvu málo dostávali do situací zavánějícími nebezpečím. Až ve 25. minutě vyslal Tinga Freie skvělým pasem do nejnebezpečnější šance zápasu. Norimberk se totiž pokusil o ofsajdovou past, jenže zapomněl se Abardonado a švýcarský kanonýr běžel zcela osamocen na Klewera. Dost brzo se pokoušel obhodit brankáře, jenže jeho pokus nedopadl zcela dle jeho představ a gólman míč kryl.

Akce ale rozhýbala poněkud zkoprnělé hráče a zejména Frei bojoval za dva snažíce se odčinit předchozí zaváhání. Norimberk se lehce zatáhl, ale byl to on, kdo v 37. minutě mohl otevřít skóre. Centr zleva sklepl Koller k Mintálovi, který stál na hranici pokutového území. Slovenský střelec trefil pouze jednoho z bránicích hráčů a ani Saenko, k němuž se míč odrazil, nedokázal Hötteckeho pokořit.

Pět minut po změně stran nejprve nadějně pálil Blaszczykowski, hned za pár chvil pak hlavičkoval do brány Kringe, ale už překonaného Klewera zastoupil na brankové čáře všudybyl Koller. Hned z další akce hlavičkoval nikým neobtěžovaný Frei, ale i svou druhou šanci nedal. Tentokrát přestřelil.

Z protiútoku zahrozil také Norimberk, Koller se probil do šestnáctky a překvapil i Vitteka, když místo střely volil nezištnou přihrávku na něj. Slovákovi míč poodskočil a zmocnili se jej domácí. Na šance bohatá úvodní čtvrthodinka druhé půle skončila Mintálovým průnikem, který řešil Robert Kovač odkopem. Ten se mu však nepovedl úplně ideálně, nechtíc trefl břevno vlastí branky.

V 72. minutě vyslal vystřídavší Buckley Freie a ten šel z úhlu na Klewera. Koukal po svých spoluhráčích, ale ti byli hluboko v poli, tak se pokusil vstřelit gól sám. Nevyšla však ani třetí šance. Deset minut na to zahrával přímý volný kop Misimovič, Galásek hlavou zamířil dobře, avšak fantastický zákrok vytáhl Marcel Höttecke. Nic s tím neudělal ani Jan Koller.

Sudí nenastavil ani minutu a ukončil zápas pár vteřin po vypršení devadesáté minuty. Velice dobře hrál Jakub Blaszczykowski, který si sbíhal s lajny i do středu, neustále běhal, kličkoval a bojoval o míč. Soupeři ho zastavovali často faulem a několikrát tak zachránili svůj tým od pohromy.

Nejlepším v červeném dresu byl Jan Koller, který se také stal ústřední postavou závěru. Nejprve pár minut hovořil se svým kamarádem Dedém, potom šel pozdravit norimberkské fanoušky a po nich zamířil ke kotli příznivců Borussie. Ti nezapomněli, co pro ně český obr udělal, a hlasitě skandovali jeho jméno. Při obrovském potlesku vyhrkly Kollerovi do očí slzy a takto dojat děkoval více než dvaceti tisícům fanoušků za jednou z branek.

Borussia Dortmund - 1. FC Norimberk 0:0

Rozhodčí: Dr. Drees

Dortmund: Höttecke - Rukavina, Hummels, R. Kovač, Dedé - Kruska ( 63. Buckley) - Blaszczykowski, Tinga, Kringe - Frei, Petrič (63. Klimowicz)

Norimberk: Klewer - Jacobsen, A. Wolf, Abardonado, Pinola - Galásek, Engelhardt (84. Mnari) - Saenko (63. Misimovič), Mintal, Vittek - Koller

Diváci: 70 500