Zpět na » 1. Bundesliga » Heindrich: Vždy hrajeme na vítězství

1. Bundesliga - Heindrich: Vždy hrajeme na vítězství

Heindrich: Vždy hrajeme na vítězství © -

0

Líbilo se

02.05. - Před začátkem sezóny byl Cottbus jasný adeptem na sestup, čtyři utkání před koncem Bundesligy však má po vítězství 2:1 nad Hansou Rostock velkou šanci zachránit se. Velkou měrou za to vděčí práci trenéra Bojana Prasnikara a sportovního ředitele Steffena Heindricha.

Čtyřicetiletý Heindrich je muž činů, spíše než slov, a tak nebyl tak často vidět v tisku, za sebe nechal v záři reflektorů jiné.

Někdejší středopolař odehrál v dresu VfB Leipzig a Energie Cottbus dvaatřicet bundesligových utkání, sehrál také klíčovou roli v obratu FCE.

V interview pro server bundesliga.de promluvil o finanční situaci, záchranářské bitvě a také plánech pro příští sezónu.

Gratulujeme Vám k poslednímu vítězství nad Hansou Rostock. Co se ve Vás odehrávalo během závěrečných minut?

SH: Čistá euforie! Když jsme dali gól na 2:1, běžel jsem přímo k rohovému praporku a oslavoval s hráči. Každý bláznil. O poločase bylo totiž vše jinak, za daného stavu bychom se nacházeli v sestupové zóně. Ve druhém dějství jsme ale zabrali a dokázali vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch. A to i v deseti mužích. Neuvěřitelné.

Tři body z utkání s Rostockem znamenají, že ve druhé polovině sezóny Energie vyhrála o dva zápasy více než v první polovině. Kde vidíte hlavní příčinu zlepšení formy týmu?

SH: Klíčovým momentem bylo, když jsme porazili 2:0 Bayern Mnichov. Každý si uvědomil, že jsme schopni dokázat mnohé! Nejenže jsme zvítězili, ale zároveň se prezentovali dobrým fotbalem. To byl okamžik, který spoustu věcí změnil. Od té doby jsme totiž vyhráli pět ze sedmi utkání, což je neuvěřitelné!

Cottbus má od sestupové zóny pětibodový odstup, do konce ligy zbývají čtyři utkání. Věříte v záchranu?

SH: Je to ošidný náskok. Jak už jsem řekl, o poločase duelu s Hansou jsme byli stále mezi posledními třemi. To ukazuje, jak je Bundesliga těsná. Porazit Rostock byl velmi důležitý krok správným směrem, ale rozhodně to neznamená, že jsme zachráněni. Celý tým by s tím měl být seznámen.

Čekají Vás nesnadná utkání na hřištích Brém a Karlsruhe, doma hrajete s Hannoverem a Hamburgem. Kolik bodů budete potřebovat na záchranu?

SH: Jedno vítězství by nám mělo dát solidní šanci zachránit se. Ale to je jen spekulace. Několik posledních týdnů jasně ukázalo, jak rychle se věci na dně tabulky mění. Musíme se pokusit získat něco z každého zápasu. V současnosti také nejsme snadným soupeřem. Vítězství v poslední minutě nám dalo hodně sebevědomí. To si koupit nemůžete.

Před začátkem sezóny jste byli jasným favoritem na sestup, když jste prodali hvězdné duo Sergiu Radu a Vlada Munteanu do Wolfsburgu. Ani jeden se však u Wolves neprosadil, zatímco peníze inkasované za oba přestupy vytáhly Cottbus z dluhů a klub se podle všeho zachrání v Bundeslize. Považujete z tohoto pohledu tedy transfer za úspěšný?

SH: Ne. Neměli jsme na výběr. Hodně lidí tomu nerozumělo. Sergiu Radu i Vlad Munteanu u nás v loňské sezóně excelovali. Pak je zcela logické, že přijdou nabídky, díky kterým si oba mohou finančně dvakrát až třikrát polepšit. Tomu my konkurovat nemůžeme. Nejlepší, co jsme mohli udělat, bylo prodat je za solidní cenu. To se nám povedlo.

Pokud Cottbus zůstane v první lize, bude muset opět prodávat své nejlepší hráče?

SH: Ne, všichni fotbalisté Energie u nás mají smlouvy minimálně do konce sezóny. A kontrakty jsou platné pro obě soutěže, Bundesligu i 2. Bundesligu. Nebudeme muset opět začínat od nuly. Budujeme svůj kádr postupně.

Sergiu Radu a Vlad Munteanu byli také v Energii pod smlouvou. Stejně však byli prodáni.

SH: Energie Cottbus nepotřebuje někoho prodávat z finančních důvodů. Ty doby jsou pryč. Každý hráč má svou cenu, v současné době každý velmi vysokou.

Může se Radu s Munteanem vrátit?

SH: Neuvažujeme o této možnosti, šance jejich návratu je velmi malá.

Jako sportovního ředitele je Vaším úkolem udržet kádr pro příští sezónu pohromadě. Je to těžší, když nevíte, ve které lize bude Cottbus hrát?

SH: To je hlavní potíž. Ale je to součást mé práce. Jsem zvyklý plánovat tímto způsobem. Naší filosofií je získávat hráče zadarmo. S Bojanem Prasnikarem jsme v poslední době sledovali spoustu zajímavých hráčů. Jsme velmi dobře připraveni, rozhodně k nám nepřestoupí fotbalisté, které dokonale neznáme. Snad se u nás budou prezentovat skvělými výkony.

Cottbus čeká v sobotu Werder Brémy. Remíza by byla úspěchem, přihlédneme-li k postavení obou mužstev v tabulce. Budete hrát na 0:0?

SH: Rozhodně ne. Filosofie Bojana Prasnikara nám to nedovoluje. Vždy hrajeme tak, abychom dali góly a vyhráli. V minulosti se nám na hřišti Brém dařilo, tak snad to bude pokračovat.

Kam dál?

Pavel Storzer / bundesliga.de/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
janoas - 02.05. Odpovědět

Velmi pekný rozhovor, ktorý len dokazuje akým je bundesliga.de kvalitným portálom..... Smajlík 1

janoas
Reklama
Anketa

Zachrání se Cottbus v Bundeslize?

Ano (18)

Ano 69,2%

Ne (8)

Ne 30,8%
Celkový počet hlasů: 26
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články